Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Najbardziej obcięli diety opozycji, swoim dali stanowiska


Od ilu lat trwała „patologia” polegająca na tym, że wszyscy radni miejscy niezależnie od pełnionej funkcji pobierali dietę w tej samej wysokości nie pamięta nawet przewodniczący rady poprzedniej kadencji Leszek Ośliźlok. Pamięta jednak, że na pewno już wtedy taka sytuacja miała miejsce. Wtedy do zmian nie doszło – lub jak padło w późniejszej dyskusji – nikomu to nie przeszkadzało. Dopiero na wczorajszej sesji wypłynęła propozycja zróżnicowania wysokości diet, a co za tym idzie ich obniżenia. Dlaczego tak późno?


Pojawiła się w tej sprawie presja społeczna. Uwidoczniła się ona przede wszystkim w postulacie wyborczym „500minus” kandydatów na radnych PSL, jak i późniejszej petycji obywatelskiej złożonej do rady miasta i odrzuconej potem przez radnych z uzasadnieniem, że „do sprawy wrócimy później”.  Istotą obydwóch propozycji było bardziej obniżenie poziomu pobieranych diet (z ponad 2 tys. miesięcznie!), a nie tylko ich zróżnicowanie.

Tymczasem przedłożony na sesji projekt zakładał pozostawienie diety przewodniczącego rady na maksymalnym, dotychczasowym poziomie (2013 zł) i stopniowe obniżenie w diet w zależności od pełnionych funkcji w radzie. Najwięcej, bo po 800 zł stracić mieliby radni nie pełniący żadnych funkcji.

Koalicja popierająca burmistrza – jak zauważył radny Mariusz Szczechowicz –  składająca się najliczniej z radnych  komitetu Sławomira Kowalewskiego, PiS i SLD zadbała, aby jedynymi radnymi bez funkcji była tylko czwórka radnych PSL. A stało się tak dopiero w ostatnim czasie, że „szeregowi” radni: Beata Gadomska, Filip Kowalczyk i Patryk Fabisiak zostali wiceprzewodniczącymi trzech komisji rady. Tym sposobem wszyscy radni koalicji już pełnią jakieś funkcje, za które przysługuje wyższa dieta.

Inną koncepcję ustawienia wysokości diet zaproponowali radni PSL. Według zgłoszonej przez radnego Burchackiego poprawki do uchwały obniżeniu uległaby też dieta przewodniczącego rady do wysokości  1610 zł, wiceprzewodniczących rady do 1510 zł, przewodniczących komisji do 1409 zł i wiceprzewodniczących komisji do 1308 zł. Dieta „szeregowców” pozostałaby na proponowanym w pierwotnej uchwale poziomie – 1208 zł.

Po dyskusji prowadzonej w tym punkcie obrad, warto odnotować pewne ciekawostki.

Po pierwsze, tak do końca nie wyjaśniło się kto jest autorem projektu uchwały.

„To była bardzo niewdzięczna rola przygotowania przeze mnie projektu uchwały,  bo niestety częściowo zabieram kolegom diety” – powiedział na początku przewodniczący rady Lech Prejs. Za chwilę zaś stwierdził: „To nie jest mój autorski projekt, to projekt 90-80 proc. radnych – radnych koalicyjnych”.  

Po drugie, próbowano użyć żenujących argumentów przeciw złożonym poprawkom.

Otóż wieloletni radny Michał Nowakowski stwierdził, że złożone poprawki są tak daleko idące, że jest to zupełnie nowy projekt. Oczywiście tego poglądu radnego Nowakowskiego nie podzielił nawet ratuszowy radca prawny, którego opinii zasięgnięto. Kolejnym zarzutem tegoż radnego było wywołanie dyskusji o dietach na sesji, zamiast na komisjach.

„Wywołując taką dyskusję na forum rady miasta zachowujecie się państwo bardzo nieprofesjonalnie. To na komisjach była okazja, by przekonywać radnych do swoich racji” – mówił radny Nowakowski. W tym miejscu trzeba przypomnieć koniecznie obrady rady miasta w kadencji 2010-2014, podczas których radny Nowakowski właśnie na sesjach wygłaszał długie i krytyczne tyrady pod adresem burmistrza Kowalewskiego. Jest więc ostatnim radnym, któremu takich argumentów wypada używać.

O ile kolorytu dyskusji dodały przywołane powyżej ale też inne ciekawostki, o tyle w głosowaniach nie było już żadnej niespodzianki. Za złożoną przez radnych PSL poprawką zagłosowało czworo radnych, pozostałych siedemnastu było przeciw. Po odrzuceniu ich poprawek radni opozycji poparli  za to uchwałę w wersji „koalicyjnej”.

JK

 

A jak to robią inni?

Podział funkcji w mławskiej radzie miasta jest rzeczywiście wyjątkowy. Radni opozycji nie mają żadnej ważnej, ani nawet mniej ważnej funkcji. Przy czym te 200 zł diety więcej, ma tu drugorzędne znaczenie. Bardziej chodzi o pozbawienie opozycji nawet symbolicznego wpływu na organizację pracy komisji i rady. I wcale tu nie jest ważne, że w tej roli dzisiaj znaleźli się radni PSL. Gdyby nie pewne okoliczności polityczne, być może właśnie na ich miejscach siedzieliby dziś i być może w takiej samej sytuacji radni PiS. Tu chodzi o pewien parlamentarny obyczaj choćby symbolicznego, ale wyciągnięcia ręki do opozycji, która ze swej natury powinna „kontrolować” pomysły obozu władzy.

Jak to robią inni? Ot, choćby w sejmie, który uważamy za tak skłócony i spolaryzowany – posłowie opozycji są nawet przewodniczącymi i wiceprzewodniczącymi komisji. W radzie powiatu mławskiego najczęściej opozycji pozostawiano możliwość zgłoszenia swojego kandydata na przewodniczącego jednej z komisji – zwykle była to komisja rolnictwa, a w tej kadencji jest to nawet komisja skarg, wniosków i petycji.

Do tego trzeba jednak odrobinę woli współpracy i szacunku. Jeżeli jednak ktoś uważa, że za władzą musi iść koniecznie kasa, to mamy T(eraz) K(ur..)M(y) !

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
67 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Szreńscy Radni natomiast, podnieśli sobie diety ze 150 złotych do 250 złotych za sesję lub komisję.

Prawdziwy Mlawiak
Prawdziwy Mlawiak
2 lata temu

Widzisz xawery,jestem z Mławy..Ja i moja rodzina. Ty jak masz obrażać moje miasto, to zbieraj się do Żuromina że Szczechowicz em. Będzie się lżej oddychało.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Te, „prawdziwy mławiak” nie będziesz ani nam, ani nikomu dyktował gdzie kto ma mieszkać. Jak ci tak bunio pasuje to zabierz się z nim do Trzcińca, bo on tu tylko tymczasowo jest. Mieszkanie o pow. 30m2 to nie mieszkania, a raczej tylko noclegownia.
Druga sprawa to miasta tu nikt nie obraża. Wszyscy, oprócz tych co popierają rządy bunia, chcemy dla naszego miasta i mieszkańców jak najlepiej.

Prawdziwy Mlawiak
Prawdziwy Mlawiak
2 lata temu

Szczechowicz wraca do Żuromina.

Hubi
Hubi
2 lata temu

A ty wracaj do włażenia w d.. wodzowi Aha praca domowa rozumiem, że odrobiona może… może w poniedziałek na audiencji pochwała będzie?

Anonim
Anonim
2 lata temu

Prawdziwy Mławiak??? czy zak.ty ł.b???

xawery
xawery
2 lata temu
Reply to  Anonim

CHYBA JEDNAK TO DRUGIE OKREŚLENIE PASUJE—-do tego I….TY

xawery
xawery
2 lata temu

A z której wioski jesteś prawdziwy mławiaku????

Monika
Monika
2 lata temu

Głosowałem na radnych Burmistrza i nie żałuję. Mamy zrobioną ulicę. Jesteśmy zadowoleni. To nie elegancko, jak niektórzy nas obrażają. A przecież Pan Kowalewski i Jego komitet zebrali bardzo dużo głosów. Tak że proszę nie obrażać żadnego elektoratu. Ja nie przepadam za PSL, ale nie rzyszloby mi do głowy tych Państwa obrażać.

Majka
Majka
2 lata temu
Reply to  Monika

No oczywiście, wystarczy jak tych Państwa obraża burmistrz i Przewodniczący RM.
To smutne, jeżeli Pani miasto kończy się na jednej ulicy…

Kolo2
Kolo2
2 lata temu
Reply to  Monika

Naprawdę nie masz się czym szczycić.. to ze ktoś głosował na złotoustego to akurat żaden powód do dumy. Ulica zrobiona nie no graty, a lodowisko jak się podoba? Fajnie się na łyżwach śmiga?

Cierpliwy
Cierpliwy
2 lata temu

Bunio z obietnic z 2006r sie jeszcze nie wywiązał dlatego nic nie obiecuje. Gdzie lodowisko p. Kowalewski?

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Cierpliwy

Tam gdzie dworzec zintegrowany,
tam gdzie wyremontowane, klimatyzowane, z wygodnymi fotelami kino,
tam gdzie „zrewitalizowany” Seracz,
tam gdzie piękna plaża z placem zabaw i nowym pomostem nad Zalewem Ruda,
tam gdzie pięknie zagospodarowane czarne jeziorko na Krajewie,
ta gdzie….
i tak można by wymieniać i wymieniać…

xawery
xawery
2 lata temu
Reply to  Anonim

Jest takie powiedzenie cyt; tam gdzie teraz jest ściernisko jutro będzie SAN FARANCISKO—-i to .są obiecanki BURMISTRZA, a w myśl powiedzenia OBIECANKI CACANKI–A GŁUPIM RADOŚĆ. no i mamy to co mamy??? oby tylko nie było gorzej, chociaż na lepsze się nie zanosi, MOŻE JEDNAK TE REFERENDUM COŚ NAM MŁAWIANOM POMOŻE WYJŚĆ Z TEGO MARAZMU.

gosc
gosc
2 lata temu

Byly sekretarz to zwylly prostak i wyzyskiwavz,a nie czlowiek pracowity

Kibic
Kibic
2 lata temu
Reply to  gosc

Szkoda ze szczechol nie startował na burmistrza, wtedy kowal na pewno by nie zostal wybrany kolejny raz. Ale kto wie, moze w kolejnych wyborach..

Olo
Olo
2 lata temu
Reply to  gosc

Daj upust emocjom idź pobiegać aleja sw. dewelopera czeka! Dotlenisz się i przewietrzysz bo zmądrzeć to wątpię ale może się zmęczysz i głupot odechce ci się pisać gościu.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  gosc

Chyba nie widziałeś prostaka i wyzyskiwacza? – spojrzyj w lustro, tam go zobaczysz.

wyborca
wyborca
3 lata temu

brawo dla radnych Burmistrza.Głosowałem i moja rodzina na Was.Nie chcę PSL w Mławie.Nic nie zrobili przez lata dla naszego miasta.Szczechowicz przez 12 lat brał dużą kasę – za co ? Burchacki 2 kadencje w starostwie – co zrobił dla
Mławy? Jeszcze wstydu nie mają , tylko chce im sie jak najwięcej diety, ludzie bez honoru. Ale to było do przewidzenia.

Przeciw koalicji.
Przeciw koalicji.
3 lata temu
Reply to  wyborca

Nie pieprz głupot pajacu. Kto z obecnej koalicji coś zrobił dla Mławy? Pewnie Sz.P. Kowalczyk, Karpiński albo Zejer. Człowieku nie kompromituj się. Bez honoru jest wprowadzenie wyżej wymienionych w ostatnim czasie na wyższe stanowiska w komisjach żeby większa dietę mieli i żeby uchwała ich nie objęła. Wstyd i żenada.

mieszko
mieszko
3 lata temu

Przeciwniku koalicji najpierw się zorientuj kto w jakiej radzie jest i dopiero później komentuj!!! co Ty zrobiłeś dla swojego miasta??? Łatwo komentować i krytykować, ale zeby samemu cos zrobić to już jest problem!!! W wyborach kazdy mógł startować i sie sprawdzić…nikt nikomu nie bronił.

Maja
Maja
3 lata temu
Reply to  mieszko

Chyba któregoś Sz.P. radnego sumienie ruszlo i postanowił odpyskować. Słuchaj człowieku, to radni maja działać na rzecz miasta bo po coś zostali wybrani a nie zwykli obywatele, to radni na czele z buniem powinni podchodzić do siebie jak równy z równym a nie wymyślać śmieszne funkcje po to żeby za przeproszeniem się „na chapać” i opozycji dokopać to radni z PSLu zaproponowali sprawiedliwy projekty, jak i również poparli bonifikaty a ty o co się czepiasz? Że „przeciw kolalicji” wymienił/a radnych z miasta i powiatu? No i cóż? A czy przypadkiem Ci panowie są aktywni na sesjach? Oglądam sesje i miasta i powiatu jakoś nie zauważałam. Następnym razem zanim kogoś się przyczepisz to radzę się zastanowić czy argumenty są trafne bo twoje są co najwyżej śmieszne.

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Maja

Tez oglądam Sesje rady miast i powiatu, nazwiska radnych które zostły wymienione— i ich aktywność można potwierdzić jednym słowem które odzwierciedla ich zaangażowanie N I E M O W Y !!!!!!

Kolo2
Kolo2
3 lata temu
Reply to  wyborca

Nie masz się czym chwalić że głosowałeś na bunia. To akurat nie jest powód do dumy. Szczechowicz za dwa etaty to za mało kasy dostawał. Etat naczelnika i sekretarza… bunio jakie wynagrodzenie pobieral od drugiej kadencji? Wstydu to nie ma bunio że w taki perfidny sposób traktuje ludzi, a o radnym Miszelu nawet nie wspomnę… chcesz się czepiac honoru Szczechowicza czy Burchackiego to zajrzyj w kuluary swoich obłudników.

Do wyborcy
Do wyborcy
3 lata temu
Reply to  wyborca

Dostałeś przekaz dnia i piszesz totalne bzdury. To ty wstydu nie masz, o czym właśnie świadczy twój komentarz. Jeżeli chodzi o byłego sekretarza, to co ty uważasz, że może miał pracować za darmo? Łączył dwa stanowiska, a więc jak najbardziej ta KASA mu się należała. A poza tym były sekretarz, nie należy do obiboków, tak jak, twój wódz.

Do wyborcy
Do wyborcy
3 lata temu
Reply to  wyborca

Brawo dla radnych burmistrza? Chyba za to, że zgrabnie tańczą w rytm muzyki burmistrza. Śmiech na sali. Ha, ha, ha…

Zniesmaczony
Zniesmaczony
3 lata temu

Starosta też jest marionetką Burmistrza, z jego układu wybrał sekretarza powiatu. Tyle w temacie.

Ewa N
Ewa N
3 lata temu

Niestety Ktoś głosował na tych Radnych i Burmistrza- mam nadzieję że to ostatnia kadencja Burmistrza .
Mława-nic tu się nie dzieje….
Ciekawe jak Burmistrz wywiaze się że swoich obietnic!?

every
every
3 lata temu
Reply to  Ewa N

Przecież nic nie obiecywał 😀
Obiecywał robić to samo co do tej pory, czyli nic.
Jest o wiele lepszy od swoich dawnych obietnic.
Woda sodowa uderzyła do głowy, ale tyle lat na stołku i z takim poparciem, to nie ma co się dziwić.

MIESZKANKA
MIESZKANKA
3 lata temu

Drodzy radni opozycyjni, którzy tak przeżywacie,że nikogo z waszego ugrupowania nie ma we władzach. To może powiecie jak jest w sejmiku . Pomogę Wam. Ani w zarządzie ani w prezydium nie ma nikogo z PiS. Moralność Kalego.

Do MIESZKANKA
Do MIESZKANKA
3 lata temu
Reply to  MIESZKANKA

Widać jak na dłoni że Mieszkanka pisze komentarze bo ktoś tej osobie to nakazał. Nikt o zdrowych zmysłach nie pisze takie rzeczy. Tu chodzi o Nasze pieniądze droga mieszkanko przestań ludziom mydlic oczy oni swój rozum maja i widzą co wyprawia Burmistrz wraz z koalicyjnym Pisem.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  MIESZKANKA

Mieszkanko. NIE musisz pomagac, że w Sejmiku nie ma PIS to bardo dobrze dość tych pisowskich oszołomów jest w Sejmie i robia co chcą, nawet na komisjach nie przechodza zadne projekty opozycji.

Ewa
Ewa
3 lata temu

To jak Burchacki że Szczechowicz em walczyli o każdą złotówkę dla siebie, to żenada!

Jarek
Jarek
3 lata temu
Reply to  Ewa

Pani chyba ogllądała jakąś inną sesję, albo nie oglądała wcale, tylko dostała przekaz dnia z ratusza, co ma pani pisać. To właśnie Burchacki ze Szczechowiczem pokazali, jakim małym człowiekiem jest burmistrz i jego marionetki. Tak tańczą, jak im wódz zagra.

Dzidek
Dzidek
3 lata temu
Reply to  Jarek

Jarek te marionetki Kowalewskiego, prawie każdy dostal jakąś fuche, i tańczy wokol Wodza, ale jak dojdzie co do czego. To beda uciekać jak szczury z tonącego okrętu.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Ewa

Radni PSL przyjęli obniżenie diet bez żenady. To marionetki burmistrza walczyli o każdą złotówkę. Nie zgodzili się na obniżenie im diet ( propozycja pana Burchackiego ). Po przydzielali między siebie funkcję. Ciekawe jak się wykażą? Radna PSL będąc przewodniczącą osiedla zrobiła więcej niż radni z tego osiedla razem wzięci.

Mika
Mika
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Powiedzcie mi co zrobił Wilamowski i Krajewski dla swoich mieszkańców? Oprócz śpiewów przy figurce w maju Krajewskiego nie widać. A Wilamowski udaje, że ludzi nie zna jak się go poprosi o coś. Dość tego!

Z boku podpatrzone...
Z boku podpatrzone...
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

…oby wszyscy radni byli tacy jak Pan Burchacki…bardzo porządny człowiek !Przestancie go obrażać .!

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  Ewa

Ten przekaz dnia. Ewa chyba dostałas od PREJSA.

WML
WML
3 lata temu
Reply to  Ewa

No tak…..wg Ciebie żenada bo po mlawskiemu ” to w mordę czy w łeb? Z użyciem prostackich określeń.
Brawo 4 radnych. Propozycja mądra. Niektorym mieszkancom nie przeszkadza fundowanie wysokich diet. Tj właśnie żenujące. Gdzie tu gospodarnosc?

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Ewa

Ewa żenadą to jest twoje pisanie–w/w Radni walczyli, o złotówkę nie dla siebie tylko dla wszystkich RADNYCH—pomyśl trochę czyżby tak bardzo bolało Cię myślenie.????

wierny
wierny
3 lata temu

PiS poddał się za marne stołki. Krajewski cicho siedzi to zaskoczenie ogromne. Koalicja z samych wcześniejszych pieniaczy Nowakowski, Krajewski, Pol, Kiełbiński. Nienawiść przerodzili w miłość. CUD!!!!
Zdradzili Rakowskiego, zdradzili Antczaka i tego też zdradzą. Mają to we krwi, kwestia czasu.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  wierny

Krajewski, od kiedy tylko pojawił się na lokalnej scenie, politykow samorzadowych, od zawsz e jest takicz cicha PĘK, ani nie pomoże s ni nie zaszkodzi, ro jest Radny, ktory mysli tylko o SOBIE, zawsze ustawia sie z wiatrem przemian. Ta Rada naprawde jest do zmiany

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  wierny

Antczaka–nikt nie zdradził, to człowiek który potrafi przewidywać przebieg dalszych wypadków, spodziewał się, że może nie zostać wybrany BURMISTRZEM, to zrezygnował ze stanowiska Burmistrza, wolał zostać SKARBNIKIEM, a funkcje Burmistrza objął w tamtym czasiE WŁAŚNIE RAKOWSKI.—-TEN PAN TO CZŁOWIEK KTÓRY POTRAFI SIĘ USTAWIĆ, jedynie z korzyścią dla siebie, no i ustawia się tak kilka już lat, aby być w kursie mławskich spraw, tę sprawność, posiadło wielu mławskich aktywistów, ale o tym w następnym wejściu. I TAKA JEST, TA NASZA MŁAWSKA POLITYKA I JEJ PRZEDSTAWICIELE, i dlatego wielu mieszkańców nie chce się włączyć w takie działania, tylko dlatego aby nic nie stracić ze swego wizerunku, bo nie potrafią iść po trupach do celu.

Green
Green
3 lata temu

Sprawa jest prosta jak radni z koalicji JE
24402 uprawnionych do głosowania
10% z tego to tylko 2440
Liczba głosów oddanych na PSL 2140
Brakujące 300 znajdzie się wśród niezadowolonych mieszkańców którzy podpisali projekty uchwał, wysokość bonifikaty oraz likwidacji straży miejskiej

XAWERY
XAWERY
2 lata temu
Reply to  Green

Green—jeśli uważasz że sprawa jest taka prosta, no to skontaktuj się z DOROTĄ, KTÓRA JEST ZWOLENNIKIEM TEGO ABY ZWOŁAĆ REFERENDUM, Z CHĘCIĄ SIĘ DO TEGO PRZYŁĄCZĘ, ABY EFEKT BYŁ POZYTYWNY. CZEKAM NA WYWOŁANIE SPOTKANIA, i podanie jego terminu i miejsca. A WIĘC !!!!!

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  XAWERY

Doprowadzić do referendum to sprawa prosta, tylko później doprowadzić prawie 8 tys. ludzi na to referendum, którzy w większości zagłosują za odwołaniem bunia, to już nie będzie takie proste. Ostatnie wybory też bunio miał przegrać i co?

Mlawianin
Mlawianin
3 lata temu

Smiech na sali co prezentuja soba radni koalicyjni, widac zero wlasnego zdania, przyklad z wczoraj kiedy pan przewodniczacy kazal sie zastanowic nad glosowaniem przy przyjeciu wniosku formalnego dot. obnizki diet radnym. Glosowalem na czlowieka, nie na komitet czy ugrupowanie.. Ladne kwiatki.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Mlawianin

Mlawianin to dopiero początek, a juz obserwujemy tskie kwisty A Pan Prejs pokazuje swymi wypowiedziamy że nie jest przygotowany do pelnienia funkcji PRZEWODNICZACEGO RADY NASZEGO MIASTA.,wychodzi na to że cała ta koalicja chodzi na pasku Kowalewskiego, poprzydzielal om funkcje w Radxie z urzedu aby tylko utrzymać im jak najwyzsze wynagrodzenie, oczywiscie kosztem budzetu, budzet na 2019 juz trzeszczy w posadach, ale tak to jest jak do rzadzenia miastem wybralismy takich nieudaczników. A ze za śmieci bedziemy płacili yrzy razy taką stawkę, a cóż ich to interesuje, mają duety jako dodatkowe wynagrodzenie dadzą sobie rade, a mieszkańcy, niech sobie radzą.

Były
Były
3 lata temu

Niskie i żenujące, prostackie, złośliwe i buńczuczne stanowisko Burmistrza i Koalicji. A Przewodniczący Prejs nawet nie potrafi przyznać się do współautorstwa tego głupiego rozwiązania z dietami ! Pracują wszyscy na swoje odwołanie. Oby znalazło się grono społeczników, którzy spróbowaliby rozpocząć przygotowania do REFERENDUM ! Przecież przed nimi jeszcze 4,5 roku kadencji! Trzeba to przerwać, żeby nie narobili większego „obciachu” dla naszego miasta!

KOKO
KOKO
3 lata temu
Reply to  Były

COSMY SOBIE WYBRALI TO TO MAMY

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  Były

Trafne oceny tej Tej Rady, totalny obciach, też jestem jako były, ale takiego babałaganu, w Radzie Muasta Już dawno nie bylo. Fakt aby to zmienić pozostaję nam normalnie myslacym mlawianom, rozpocząć przygotoeania do REGERENDUM, JESTEM DOBREJ MYSLI, myślę ze znajdzie sie grono ludzi którzy podzielają, nasze zadanie, myślę ze Pani DOROTA sie odezwie. A WIEC KOMU BLISKIE JEST TO ABY TA RADA NIE NAROBILA NAM OBCIACHU, I NIE POGRĄŻYLA MIASTA, W JESZCZE WIEKSZE KLOPOTY—–TO NADCHODZI CZAS ABY ZBIERAC PODPISY!!!!

Heniek
Heniek
3 lata temu

A ja uważam że honoru to brakuje tym peeselowcom na czele z Burchackim i Vice wójtem Szczechiwiczem

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Heniek

Heniek a czy ty w ogole wiesz co to JEST HONOR, gdybys wiedzial to bys tych bzdur nie pisał.

Green
Green
3 lata temu

Coraz bardziej pracują nad swoim odwołaniem w trybie referendum i nie będzie to pierwszy przypadek w skali kraju

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  Green

Pani DOROTO, i co z tym REFERENDUM, CZYŻBY JUŻ ZGASŁ PANI ZAPAŁ???? a to co wyczyniają na SESJACH RADY RADNI NOWAKOWSKI I PREJS, to przechodzi ludzkie pojęcie, nie po to WAS Panowie mieszkańcy wybierali abyście byli na usługach BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO, ZAPOMNIELIŚCIE KTO WAM DAŁ MANDAT RADNEGO, to za chwilę wam przy pomnimy. Panie Prejs, nie wypada robić Przewodniczącemu takich gaf, warto aby Pan dokładnie zapoznał się z regulaminami Rady i co należy do obowiązków PRZEWODNICZĄCEGO.

student
student
3 lata temu

…no popatrz pan, co za ludzie?

Luis
Luis
3 lata temu

Kielbinski gdzie masz te podpisy?

Green
Green
3 lata temu
Reply to  Luis

Trzeba go postraszyć przepisami RODO to zaraz się znajdą

Zawiedziny
Zawiedziny
3 lata temu

Sądziłem że Michale masz godność. Bardzo Cię szanowałem ale jestem zawiedziny Twoją postawą. Niestety PiS zabrał Yobie godność. Szkoda, duże nadzieje w tobie mieszkancy pokładali.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Zawiedziny

Chyba żartujesz???
Ktoś pokładał jakieś nadzieje w tym człowieku w ostatnich wyborach???
To niemożliwe, po tym jak się zachowywał podczas poprzedniej kadencji.
Nie mam absolutnie żadnego szacunku dla ludzi pokroju Nowakowskiego, Pola itp.
Tak chwaliliście Pola w poprzedniej kadencji, to przyjrzyjcie się mu lepiej w tej kadencji – taki sam jak Nowakowski, ani odrobinę nie lepszy.

Ewa
Ewa
2 lata temu
Reply to  mławianka

Nowakowski jest bardzo gruby i nieapetyczny. Pol za to przystojny i miły.

Majka
Majka
2 lata temu
Reply to  Ewa

Chyba znasz go tylko ze zdjęcia

Wyborca
Wyborca
3 lata temu

Michał Nowakowski „gryzł po kostkach” burmistrza do momentu kiedy już nikt go niechciał wpisać na listę wyborczą wtedy to nienawiść przerodziła się w miłość i tak oto dziękuje mu za to.

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Wyborca

JEDNYM SŁOWEM TO WZORCOWY PRZYKŁAD FARYZEUSZA, TEN NOWAKOWSKI, PRZY TAKIM POSTĘPOWANIU TO ZASTANAWIAM się czy ten Pan w ogóle wie co to jest miłość???? Przykre to bo to jest Radny a do tego wykonuje zawód NAUCZYCIELA.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Najwyższy czas, żeby tej ratuszowej koalicji (sekcie czy jak to zwał: TWA) z burmistrzem na czele ktoś dobrał się do d.py. Ich poczynania przekroczyły wszelkie możliwe granice.
Oj wybraliście, drodzy mławianie, to wybraliście swoich przedstawicieli. Robią co chcą, nie patrząc w ogóle na oczekiwania mieszkańców i śmieją się Wam w nos.
To co obecna rada miasta wyprawia to już chyba nie mieści się w żadnych normach społecznych.
Brak słów… to jest oburzające.

Urzędnik
Urzędnik
3 lata temu

Wczorajsza sesja dobitnie pokazała prawdziwe intencje burmistrza, jego radnych i radnych PIS i nie chodzi wcale o pracę dla miasta i jego mieszkańców, a wyłącznie o jak największe profity i synekury (PIS) dla siebie. Wyraźnie widać, że tym ludziom po prostu brak honoru i zwykłej ludzkiej przyzwoitości.

67
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x