Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Ziółkowski bohaterem derbów. Sobotni mecz na szczycie
Już w sobotę piłkarze z Radzanowa mogą świętować wymarzony awans na poziom A-klasy. Warunek do spełnienia jest jeden – na własnym boisku muszą pokonać konkurentów z Baboszewa. To trudne zadanie, ale zważywszy na  formę podopiecznych Zbigniewa Kalinowskiego, jak najbardziej do zrealizowania.

Na wiosnę radzanowianie wygrali na boisku pięć spotkań (walkowera z rezerwami Wkry Żuromin nie liczymy do tego bilansu). Powinni świętować sześć zwycięstw, ale w wyjazdowej konfrontacji z Guminem roztrwonili dwubramkową przewagę. Zacięty pojedynek zakończył się remisem 3:3.

W derbach powiatu mławskiego przeciwko Żakowi Szreńsk takich kłopotów nie było. Zadbał o to najlepszy strzelec B-klasowych batalii. Daniel Ziółkowski otworzył wynik już w 16. minucie. Nie miał problemów z wykorzystaniem rzutu karnego.

Snajper na tym nie poprzestał. Pod koniec premierowej partii wykorzystał podanie od Bartosza Piórkowskiego. Natomiast w drugiej połowie skompletował hat-tricka. Szóste takie osiągnięcie w sezonie pomógł wypracować Mateusz Rutecki.

Ostatnia z naszych ekip Tamka Dzierzgowo nie będzie mile wspominać wyprawy do Kownat Żędowych. Z tamtejszym Gryfem poległa aż 2:5. Na listę strzelców wpisali się Jacek Szypulski i Tomasz Grzybowski.

Gryf  Kownaty Żędowe – Tamka Dzierzgowo 5:2 (3:2)

Żak Szreńsk – Wkra Radzanów 0:3 (0:2)

Pozostałe wyniki XXIX kolejki: Gladiator – Gumino 3:3, Opia – Olimp 2:0, Orlęta – Orzyc II 6:0, Wkra II – pauza

XX kolejka (25 maja): Wkra II Żuromin – Żak Szreńsk, Wkra Radzanów – Orlęta Baboszewo (godz. 14.30), Tamka  Dzierzgowo – Gladiator Słoszewo (godz. 14)

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500