Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

53-latek zatrzymany w gminie Radzanów  z kontrabandą wartą ponad 22 tys. zł


Mławscy policjanci z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji, ponownie ujawnili nielegalną kontrabandę wartą ponad 22 tys. zł. Zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który posiadał wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


W środę, 22 maja, gm. Radzanów, funkcjonariusze z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji, ponownie ujawnili nielegalną kontrabandę. Zatrzymali 53-letniego mężczyznę, mieszkańca pow. mławskiego, który posiadał wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania mężczyzny ponad 6 tys. sztuk pojedynczych papierosów i ponad 15 kg krajanki tytoniu. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wyniosła z tytułu akcyzy ponad 17 tys. zł., natomiast z tytułu podatku VAT ponad 5 tys. zł. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Sprawcy grozi wysoka grzywna i do trzech lat więzienia. Trwają czynności policji.

Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, a sprawca odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Ela
Gość
Ela

Jak zwykle dziedka albo kaleke z papieroskami złapać, normalnie Sukces, do telewizji haha