Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

53-latek zatrzymany w gminie Radzanów  z kontrabandą wartą ponad 22 tys. zł


Mławscy policjanci z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji, ponownie ujawnili nielegalną kontrabandę wartą ponad 22 tys. zł. Zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który posiadał wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.


W środę, 22 maja, gm. Radzanów, funkcjonariusze z Referatu Przestępczości Gospodarczej i Korupcji, ponownie ujawnili nielegalną kontrabandę. Zatrzymali 53-letniego mężczyznę, mieszkańca pow. mławskiego, który posiadał wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy. Policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania mężczyzny ponad 6 tys. sztuk pojedynczych papierosów i ponad 15 kg krajanki tytoniu. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wyniosła z tytułu akcyzy ponad 17 tys. zł., natomiast z tytułu podatku VAT ponad 5 tys. zł. Działania policji pozwolą na wszczęcie postępowania realizowanego przez Prokuraturę Rejonową w Mławie. Sprawcy grozi wysoka grzywna i do trzech lat więzienia. Trwają czynności policji.

Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, a sprawca odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
3 lata temu

Jak zwykle dziedka albo kaleke z papieroskami złapać, normalnie Sukces, do telewizji haha

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x