Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

3,5 mln zł i półtora roku. Plac przy handlowcu odebrany bez uwag


Ponad 3,5 mln złotych miasto wyasygnowało ze środków własnych na rewitalizację Placu 3 Maja otaczającego „handlowiec”. Plac został odnowiony w oparciu o koncepcję architektoniczną wybraną w otwartym konkursie.


Wykonawca robót – firma GUTBRUK z Przasnysza miała w ramach rewitalizacji przebudować w tym obszarze kanalizację deszczową, sanitarną i wodociągową, wybudować fontannę i elementy małej architektury, wykonać oświetlenie, przeprowadzić remont dróg wewnętrznych (ul. Wigury, Plac 3 Maja), wykonać miejsca postojowe oraz urządzić zieleń.

 Pierwotnie przebudowa tego obszaru miała trwać praktycznie rok i zakończyć się do 26 października 2018 roku. Termin zakończenia był jednak dwukrotnie przesuwany. Pierwszy raz na 31 grudnia 2018, drugi aneks do podpisanej umowy określał datę zakończenia inwestycji na 30 kwietnia 2019 r. W obu przypadkach uzasadnienie zmiany terminu zawierało podobne uzasadnienie. Była w nim mowa o niekorzystnych warunkach pogodowych i utrzymujących się niskich temperaturach, opóźnieniach z uwagi na prace archeologiczne oraz odmiennym niż zawarta w dokumentacji umiejscowieniem instalacji podziemnych. W przypadku drugiego aneksu pojawił się też zapis o konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.

Ostatecznie w protokole odbioru końcowego z 13 maja br. komisja oceniła, że roboty wykonano zgodnie z umową i dokumentacją. W czasie odbioru nie stwierdzono wad i usterek. Tu przypomnieć wypada, że wykonawca udziela 5 lat gwarancji na wykonane prace.

Do rewitalizacji tego obszaru nie włączyli się praktycznie jednak właściciele budynków w tym obszarze, jak choćby „handlowca”, choć miasto takie rozmowy prowadziło i do tego zachęcało.

– Liczę, że obszar przy „Handlowcu” zacznie tętnić życiem, a mieszkańcy Mławy bardziej docenią jego walory – zapowiadał przy rozpoczęciu inwestycji burmistrz Sławomir Kowalewski.

Odpowiedź na pytanie czy ten obszar tętni życiem i czy doceniamy jego walory pozostaje otwarta.

JK

Poniżej wizualizacje koncepcji architektonicznej.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś
Ktoś
3 lata temu

Do widoku jak na wizualizacji to jeszcze daleka droga i przy naszych rządzących jest to nierealne

every
every
3 lata temu
Reply to  Ktoś

Czy przy naszych rządzących, czy nie przy naszych, to jest po prostu nierealne, ale wiele rzeczy można było zrobić lepiej niż to zrobiono wydając przy tym małe kwoty w porównaniu z tym 3,5mln zł, a byłoby o wiele estetyczniej.
Jak można kogokolwiek zmuszać do wyburzenia domu, pawilonu i stawiania go wg czyjejś koncepcji? – a przecież chciano zmusić właścicieli pawilonów do tego.
Nasz burmistrz (tyle tylko czy naprawdę to nasz burmistrz? czy tylko burmistrz elit?) jedzie równo po bandzie.

Jurek
Jurek
3 lata temu

Szkoda tylko, że nie zaplanowano miejsc parkingowych w miejsce fontann, a najlepiej jeszcze na dachu „handlowca” . A komu tam są potrzebni spacerowicze, chyba że chcą wąchać spaliny.

Beny
Beny
3 lata temu

Zdjęcia w nocy żeby nie było widać że fuszera

oSa
oSa
3 lata temu

za te 3,5 mln najlepsze są ławeczki zamontowane przy fontannie. są ciągle mokre od wody po co je tam montować bezużytecznie? wna zdjęciach z koncepcji architekt wcale tego nie planował

Do roboty drogowcy
Do roboty drogowcy
3 lata temu

Ręce opadają drogi nie remontowane od zimy dziura na dziurze a oni wydają 3.5mil lekko ręką na fontannę i chodnik w około brudnego starego handlowca?? Czy to tak powinno wyglądać panie burmistrz? Dizury latać w naszych drogach bo do mechaników kolejki wszyscy zawieszenia aby remontuja przez stan takich dróg w Mławie. Pisaliście że remonty będą dróg ale kiedy one sie zaczną w końcu we wrześniu? Ręce opadają ronto przy policji robią a jadąc Mława chyba z 8ulic nie wymaga remontu reszta pamięta gierka czasy.

dzidek
dzidek
3 lata temu

A co tam ulice, ważne ze bloków przybyło za moment nie będzie, gdzie ich stawiać.

Yacek
Yacek
3 lata temu
Reply to  dzidek

Trzeba zabronić budowy bloków poniżej 5 pięter. Miasto jest rozwlekłe jakby mieszkało w nim co najmniej 50 tys. ludzi. To generuje dodatkowe koszty chociażby paliwa i smogu.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Tak, kontrast pomiędzy obiektami na tym placu i przy placu, a samym placem razi w oczy.
Druga sprawa to drzewka, które zostały posadzone na tym placu.
Czemu nie posadzono naszych, polskich lip, które dają wspaniały cień i nie tylko cień, bo w czasie kwitnienia piękną woń, którą wabią pszczoły. Lipy są drzewami miododajnymi, a nasz burmistrz ma się przecież za przyjaciela pszczół.
Posadzono tam jakieś rachityczne klony czy coś w tym rodzaju, czyli drzewka, które dadzą teraz i w przyszłości tyle cienia co kot napłacze. Na wizualizacji też są pokazane inne drzewka niż te co są w realu.

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lata temu

Panie Burmistrzu ! Proszę zlikwidować handel przed Domem Rzemiosła i te wstrętne namioty w centrum Miasta przy ul. Żwirki. To Pan i Rada Miasta decyduje o wyznaczeniu miejsc przeznaczonych na handel ! Proszę również zlikwidować tarasowanie chodników przez handlarzy „pietruszki” przed swoimi lokalami ! STRAŻ MIEJSKA – DO ROBOTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  mieszkaniec

mieszkaniec. Bardzo sluszne uwagi, tylko że, za handel przed Cechem dpowiada Starszy Cechu,.decyduje o tym handlu przed sklepami Wydzial Handlu. A STRAŻ MIEJSJA—Po prostu śpi za dużo ich jest i nie wiadomo ktory z nich ma się tymi problemami zajac

Piotr
Piotr
3 lata temu

Dziadostwo,jak to wszystko wyglada.Na Wizualizacji pieknie,a rzwczywistosc?Obdrapane fundamenty,odpadajace plytki.Zero spojnosci.Nie chce sie patrzec na to wszystko.Plyty skacza i pukaja tylko czekac az beda pekac.

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  Piotr

Piotr. Czy od razu, musi byc dziadostwo??, na razie jako tsko wygląda, a jak zaczmie się psuć, no to beda naprawiać.

Były
Były
3 lata temu

Mławscy handlarze i rzemieślnicy z okolic Placu oraz PSS-y wstyd, że nie zaangażowaliście się w tą rewitalizację tego jednego z najpiękniejszych zakątków naszego miasta.
Kontrast niesamowity – wstrętne, zdewastowane od lat nie odnawiane i konserwowane: budynek Handlowca, okoliczne pawilony rzemieślnicze i prywatne pawilony handlowe. Panie Burmistrzu zmusić ich poprzez Nadzór Budowlany !
Dla Pana Burmistrza podziękowania za uporządkowanie tego centralnego rejonu naszego Miasta ! Brawo, czekamy na dalsze kroki !

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Były

Były powinieneś wiedzieć, ze Pan Burmistrz Kowalewski, zrealizowal tylko plany pomyslodawcy tego projektu byłego Burmistrza i Skarbnika Pana Antczaka. Najwyższy czas aby Pan Kowalewski,zaczal realizować swoje pomysly miedzy innymi DOM SENIORA, ktorego prawdopodobnie ma nie być??? Pani Grzywacz proszę o udzieleniu onformacji, co z tym Domem Seniora, czyzby wycieczka j krajoznawcza do Gdanska, miala pojsc na marne..A moze Pan Burmistrz zdecyduje się wreszcie, izleci plany, przygotowania i zagospodarowania, małego parku ktory w połączeniu z budynkiem MOPSU bylby idealny,.na wypoczynek i pobyt dla SENIORÓW, ktorzy swą pracą zasluzyli na to, aby stworzyc im takie miejsce. Piszę o tym juz po raz enty, czy wreszcie, Władze Miejskiej podejmą ten temat. A co ba to Mlawskie Kluby Seniora, czyzby nie dostrzegaly yej potrzeby, bo wycieczki to nie wszystko???

Yacek
Yacek
3 lata temu
Reply to  dzidek

Tak zrealizuje jak dworzec kolejowy 🙂 hahahaha

Pasażer
Pasażer
3 lata temu

Rewitalizacja placu jest udana, nieudane są tylko pawilony handlowe wokół. Wszystko powinno być odnowione. Właściciele pawilonów handlowych nie chcieli ich odnowy. Wg mnie to nawet powinno się wyburzyc te szpetne pawilony i postkomunistyczny budynek od str pl. 3 Maja i postawić nowe, eleganckie. Tylko musi być wola właścicieli, a tej nie było

Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Lepiej niż było… Teraz trzeba coś pomyśleć o handlowcu który straszy I odrzuca….

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Tam nie tylko Handlowiec straszy. Okrąglak też straszy. Prawie wszystko jest kontrastem dla samego placu. Nawet nowo posadzone drzewka, które za 10 lat będą wyglądały niewiele lepiej niż w chwili obecnej, są mało spójne z owym placem.

mławianin 1
mławianin 1
3 lata temu
Reply to  mławianka

Gdyby tak spojrzeć na ciebie to myślę, że straszysz bardziej….. A nie widzisz baczna obserwatorko, że lokale wzdłuż handlowca są teraz parterowe a według wizualizacji są z dobudowanym piętrem? To Cię nie straszy? Nie straszy Cię, że zdecydowano za właścicieli lokali jak mają one wyglądać? Oszukanie społeczeństwa i tyle. Po co ta wizualizacja z dobudowanym piętrem? To ma zmusić właścicieli do wykonania nadbudowy budynku. Handlowiec wystarczy choćby przemalować na kolor odpowiadający wizualizacji (chociaż tyle ale wiem, że to mało) i już będzie to lepiej wyglądało. Jednak PSS-ów na nic nie stać, nic im się nie opłaca.
A po drugie gdyby tak spojrzeć z góry to w wielu przypadkach rysunek z rzeczywistością to jak niebo a ziemia.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  mławianin 1

Ja o niebie, a ty o chlebie. Ni przypiął, ni przyłatał ten komentarz do mojego, ale odniosę się do niego.
Ratusz zaplanował zupełnie inne pawilony naprzeciwko Handlowca niż te co są obecnie. Zaplanował, to niech robi… Obecne pawilony są ze schodkami. Poprawiano, robiono nowe schodki, tak trudno było zrobić podjazdy dla wózków? – mamy XXI wiek jakby nie było. Gorsza sprawa jest ze schodkami przy piętrowym pawilonie w stronę parku – to wygląda po prostu ohydnie.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  mławianka

Dodam, że wizualizacji planowanej inwestycji powinno podlegać tylko to, co ma być zrobione, a nie powinno się naginać rzeczywistości do swoich wyobrażeń, a tu niestety ktoś miał wizję „szklanych domów”. Miało być pięknie, ale nie mogło być pięknie, a jest paskudnie. Tak jak ktoś tu już napisał założono koronkowe „gacie” na spodnie.

Mławianka 1
Mławianka 1
3 lata temu
Reply to  mławianka

Mławianko, nie rozumiesz widzę. Napisałaś o budynkach wokół, że teraz nie pasują to nowego placu. Nikt z właścicieli nie ma obowiązku zmieniać wyglądu lokali bo jest rewitalizacja. Burmistrz chciał pieniędzmi właścicieli lokali zrobić ten plac po nowemu??? Niech będzie konsekwentny i doprowadzi do tego by plac wyglądał faktycznie tak jak na wizualizacji. Gdzie te piętrowe budynki wzdłuż Handlowca? Przecież tam są parterowe . Po co pokazywać teraz wizualizację ???? Bo ładniej wygląda?

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Mławianka 1

Teraz już rozumiem. Nie chodzi mi w ogóle o te budynki naprzeciwko Handlowca, ale o pozostałe. Niewielkim kosztem można było poprawić dolną elewację okrąglaka, murek schodów budynku piętrowego naprzeciwko parku, żeby wszystko miało ręce i nogi. Bez tych drobnych zabiegów wygląda to jak koszmarek. Tak jak ktoś napisał : 3,5 mln zł poszło w błoto.
Tak, pokazywanie tej wizualizacji nie ma najmniejszego sensu, Powinny być normalne zdjęcia pokazujące kontrast tego obiektu do popękanego murku, połączenia placu z okrąglakiem i innymi obiektami, zdjęcia tych rachitycznych drzewek

kos
kos
3 lata temu
Reply to  mławianka

To jest w gestii właścicieli . A skąd wiesz czy na kosmetykę i odświeżenie budynków nie czekali do końca rewitalizacji???

Były
Były
3 lata temu

Odebrane ? A poprzewracane i stojące biało – czerwone słupki drogowe ktoś zapomniał zabrać ?

Marcin
Marcin
3 lata temu

Właśnie, grafiki z komputera piękne, a rzeczywistość… czy boicie się pokazać stan faktyczny, przecież jak jest każdy widzi, tylko czemu nie ma zdjęć…?

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Marcin

Marcin zdjęcia z aktualnego stanu będą ale zgode na ich zamieszczenie musi wyrazić Naczelnik Wydzialu Ratuszowej, propagandy Pani Grzywacz.

Anonim
Anonim
3 lata temu

Te wielkie płyty zdadzą egzamin jako ślizgawka w czasie opadów deszczu i śniegu, szczególnie dla starszych osób. W takie dni raczej zamiast tętniącego życiem placu będziemy mieli opustoszały plac.
Tak w ogóle, to co ma ludzi przyciągać do pobytu na tym placu? – nie widzę… nie słyszę…
Widzę tylko krzyczący kontrast między wyglądem poszczególnych obiektów wokół placu i na placu, który to odpycha mnie od owego placu. Jest bardzo nieestetyczny, ale co się dziwić… jeśli komuś pasuje błękitna koszula do bordowych spodni…

XAWERY
XAWERY
3 lata temu

WIZUALIZACJA IMPONUJĄCA!!!!—–ale jak zwykle w działaniach Ratusza i naszego włodarza, rzeczywistość mocno SKRZECZY. CZY W TEJ KADENCJI DOCZEKAMY SIĘ ŻE OBIETNICE BURMISTRZA BĘDĄ ZGODNE Z RZECZYWISTOŚCIĄ.?????

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  XAWERY

3.5 miliona w bloto

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x