Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

25-latek uciekał przed policją motocyklem


fot. ilustracyjne


Do 5 lat pozbawienia wolności grozi motocykliście, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej na krajowej 7-ce. Mężczyzna był nietrzeźwy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trafił do policyjnego aresztu.

Kilka dni temu, nocą patrol płońskiej drogówki pełniący służbę na krajowej 7-ce, w miejscowości Szymaki zauważył motocykl z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. Policjanci przypuszczali, że pojazd może  nie być dopuszczony do ruchu.

Od razu podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Pomimo włączonych świateł błyskowych i sygnałów w radiowozie oraz znaków dawanych przez funkcjonariuszy do zatrzymania się, motocyklista nie reagował.  Przyspieszył i próbował uciec, jadąc w kierunku Mławy. W czasie ucieczki popełniał szereg wykroczeń, wyprzedzając inne pojazdy na skrzyżowaniach, na „podwójnej ciągłej” i omijając „wysepki” z lewej strony. Jechał przy tym bardzo szybko. Policjanci po kilkukilometorwym pościgu wyprzedzili motocyklistę i zatrzymali do kontroli drogowej.

Okazało się, że motocyklem kierował 25-latek z gm. Baboszewo. Jego jednoślad, tak jak przypuszczali policjanci, nie był dopuszczony do ruchu, nie posiadał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne były podrobione. Kierujący natomiast był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 25-latek usłyszał zarzut prowadzenia  pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymania się do kontroli drogowej i niezastosowania się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 źródło: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Motocyklista
Gość
Motocyklista

5 lat to stanowczo za mało.