Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To wielka atrakcja. Naukobus w Szkole Podstawowej nr 2Wielka atrakcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie  zawitał Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przez co najmniej godzinę (minimum tyle czasu zajmuje poznanie wszystkich atrakcji) można w ciekawy i bezpośredni sposób poznać naturę wielu zjawisk naukowych. Wystawę odwiedzi prawie 800 uczniów ze wszystkich mławskich szkół podstawowych.

Wystawa jest przeznaczona dla różnych grup odbiorców, ale szczególnie dla dzieci od klasy pierwszej szkoły podstawowej, aż po dorosłych, którzy również mogą tu znaleźć dla siebie różne ciekawostki. Do samodzielnego eksperymentowania udostępnione jest 18 różnych stanowisk, jak np. wirujące krzesło, najszybsza zjeżdżalnia, znikające barwy czy półkule magdeburskie. Wystawie towarzyszy trójka animatorów z Centrum, która objaśnia działanie eksponatów ale też ciekawie opowiada o zjawiskach, których ilustracji i doświadczeniu służą.

Wystawa wczoraj czynna była w godzinach 10 – 16, dzisiaj zwiedzać ją można od 8:00 do 14:00.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Przypomnijmy, w naszym powiecie taki Naukobus gościł już w Stupsku, a Planetobus w Radzanowie.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x