Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Premier Morawiecki zapowiedział wakacje dłuższe o dwa dniPremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będzie zmiana rozporządzenia i obecny rok szkolny zakończy się wcześniej, bo już 19 czerwca, a nie tak jak planowano, 21. Skąd te dwa dodatkowe dni wakacji?

Odpowiedź na to pytanie podpowiada kalendarz. Po prostu 20 czerwca przypada święto Bożego Ciała, które jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Dotychczas jednak MEN stał na stanowisku, że rok szkolny zakończy się zgodnie z planem dopiero 21 czerwca. Zmianę stanowiska rządu w tej sprawie w minioną sobotę zapowiedział premier na spotkaniu wyborczym w Zawierciu.

– Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę. Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane- powiedział premier Morawiecki.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x