Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Udawała urzędniczkę. Ukradła 76-latkowi znaczną kwotę pieniędzy


Wpuszczanie do domu obcych osób jest zawsze obarczone ryzykiem, że możemy straci mienie, a nawet zdrowie lub życie.  Niestety przekonał się o tym starszy mężczyzna, którego odwiedziła sprytna oszustka.  Dopiero po po jej wyjściu zauważył brak w portfelu kilku tysięcy złotych.


Około południa do drzwi samotnie mieszkającego 76 – letniego mężczyzny zapukały dwie kobiety. Według wstępnych ustaleń wykorzystując pretekst dostarczenia przesyłki jedna z nich weszła do środka domu, a druga czekała na nią w przedpokoju. Kobieta w wieku około 25 – 30 lat przedstawiła się jako pracownik urzędu gminy. Senior zapłacił za przesyłkę 150 złotych, po czym obydwie kobiety opuściły jego posesję.

Po wizycie 76 – latek zauważył, że z jego portfela zostały skradzione pieniądze w kwocie około 3500 złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja.

Często pod różnymi pretekstami do naszych drzwi pukają obce osoby. Wpuszczanie ich do naszego domu za każdym razem wiąże się z ryzykiem.

Widząc podejrzane osoby jak najszybciej powinniśmy poinformować o tym policję zapamiętując przy tym jak najwięcej szczegółów co do wyglądu ewentualnych sprawców, auta jakim się poruszali, bądź też kierunku w którym się oddalili.

za infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x