Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława w  tamtym czasie też była piękna, mimo swoich niedoskonałości


Wystawa „Czar PRL-u”  w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury wpisała się w ofertę kulturalną przygotowaną z okazji Nocy Muzeów. Zobaczyć na niej można zdjęcia ukazujące życie codzienne, architekturę, edukację, kulturę, rozrywkę i rekreację oraz uroczystości naszego miasta w latach powojennych oraz obejrzeć materiał filmowy.


Na wystawie znalazły się zdjęcia zebrane przez Grupę Nieformalną Mława Miasto Zabytkowe a także pochodzące ze zbiorów Andrzeja Dusińskiego. Jak zwykle autorzy dzielą się przy takiej okazji różnymi ciekawostkami. I np. taka ciekawa historia towarzyszy zdjęciom Kazimierza Sawojskiego, których negatywy znalezione zostały w osiedlowym śmietniku.

– Warto zobaczyć w jaki sposób nasze miasto dochodziło do tego jak wygląda w tej chwili. Mława w  tamtym czasie też była piękna, mimo swoich niedoskonałości – mówił jeden z organizatorów wystawy Tadeusz Stabach.

Wystawa nadal wisi w Miejskim Domu Kultury, zapraszamy więc do oglądania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Tytuł mnie powalił – szczególnie ten fragment „też była piękna” … ha rozumiem że to odniesienie do dnia dzisiejszego, co prawda to prawda – blask aż bije po oczach

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x