Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Urząd miasta był jak za czasów PRL


Tym razem Noc Muzeów w ratuszu przybrała postać z czasów PRL. Zorganizowane punkty zwiedzania poczynając od kiosku ruchu przy wejściu, a kończąc na saturatorze na wewnętrznym dziedzińcu ratusza starszemu pokoleniu przypomniały dawne czasy, a młodszemu stworzyły choćby namiastkę  jak wyglądać mogły urzędowe i miejskie realia sprzed pół wieku.


Socjalistyczne hasła i slogany, plakaty, czy wreszcie choćby wystawa starych zdjęć zarówno Mławy jak i ludzi z tamtego czasu autorstwa Celiny Błaszczyk przypomniały inne oblicze naszego miasta. Przypomnieć sobie lub dowiedzieć się też było można, co i jak załatwialiśmy w Urzędzie Stanu Cywilnego, czy np. w urzędowym wydziale handlu. Podobnie jak w ubiegłym roku grupy chętnych do zwiedzania ratusza oprowadzali urzędnicy, a taka wycieczka trwała ponad godzinę.

JK

fot. CM/prywatne

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
CBA
CBA
4 lata temu

Ta woda sodowa z saturatora, to taka alegoria przed zwrotem nadpłat za wodę i ścieki, a to ci się udało……….hahahahahaha

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Szkoda, że mnie nie zaprosili, bo byłbym jedynym oryginalnym „eksponatem”, bo wiele lat pracowałem w tamtym czasie w Urzędzie Miejskim . Obecni Urzędnicy mogliby się jeszcze wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć, a może i nauczyć !

Gość
Gość
4 lata temu

Było super! Pozdrawiam 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x