Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Biskup Płocki Piotr Libera idzie pokutować do klasztoru


Biskup Płocki Piotr Libera podjął decyzję o udaniu się na pół roku do zakonu kamedułów, w ramach tzw. czasu sabatycznego: – Będę się modlił za Kościół w Polsce, za moją diecezję. W kontekście tego, co się dzieje dzisiaj, mój pobyt nabiera w jakimś sensie charakteru pokutnego – powiedział 18 maja br. podczas wiosennego spotkania Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Bp Piotr Libera podczas wiosennego spotkania Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej ogłosił, że od 1 lipca tego roku do końca grudnia 2019 roku będzie przebywał w zakonie kamedułów: – Ta sprawa dojrzewała we mnie od wielu lat. Dobrze znam tę duchowość, przyjaźniłem się ze  śp. ojcem Piotrem Rostworowskim, byłem pod wrażeniem jego osobowości. Duchowość pustyni była mi zawsze bardzo bliska i szukałem okazji, aby to moje pragnienie zrealizować – powiedział do przedstawicieli duchowieństwa i wiernych świeckich z diecezji płockiej.

Biskup przyznał też, że 21 stycznia poprosił Ojca świętego Franciszka o prywatną audiencję, podczas której przedstawił mu swoją prośbę, motywując ją tym, że w Kościele jest możliwość skorzystania z tzw. roku sabatycznego. Papież prośbę tę zaakceptował.

– To dar, to łaska, z której chcę skorzystać. Przez pół roku będę poza diecezją. Będę się modlił za Kościół i za moją diecezję. W kontekście tego, co się dzieje, siłą rzeczy mój pobyt nabiera w jakimś sensie charakteru pokutnego. To nie jest żadna ucieczka, a jeśli już, to ucieczka do Boga, nie przed czymś, ale do Kogoś, do Boga. Chcę być na pustyni duchowej z Panem Bogiem. Po 22 latach bycia biskupem i 43 latach kapłaństwa chcę też „naładować akumulatory” – przyznał bp Libera.

Jednocześnie przyznał, że ma świadomość, iż taka praktyka nie jest częsta wśród biskupów, jednak taka właśnie była jego dobrowolna decyzja.

Wszystko wskazuje na to, że miejscem pobytu bp. Libery będzie zakon kamedułów w Krakowie.

źródło: Diecezja Płocka

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Wiara w Boga nie w budynek ze zlota i srebra
Gość
Wiara w Boga nie w budynek ze zlota i srebra

,,Podnieście kamień a znajdziecie mnie , rozlubcie drewno a bede tam „

Janek
Gość
Janek

Bp Libera ma pewnie wiele za uszami, ciekawe ilu takich Brzezików jak ten ze Szteńska chował po innych diecezjach i parafiach , taka pokuta to niezły urlop żeby ucichło

Wiara w Boga nie w budynek ze zlota i srebra
Gość
Wiara w Boga nie w budynek ze zlota i srebra

,,Księże Kanoniku jabłuszko przyniosłam” he he

Zawiedziony katolik
Gość
Zawiedziony katolik

No cóż, purpuraci zawsze mają gdzie zwiać kiedy właśnie trzeba ludzi przepraszać. Będzie pokutował w dresiku przed telewizorem od posiłku do posiłku? Czasem wyjazd w ciekawe miejsca i wieczorne rozmowy z przyjaciółmi. W świecie zwykłych ludzi to taki długi i wygodny urlopik od problemów na które nie reagował. Mamy mu współczuć?