Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanowska wieża ciśnień uznana Top Inwestycją Komunalną 2019


Ciechanowska inwestycja znalazła się wśród dziesięciu nagrodzonych w konkursie organizowanym przez serwis portalsamorzadowy.pl. Ponadto w głosowaniu internautów zdobyła trzecie miejsce. Wyróżnienie wręczone zostało podczas uroczystej gali na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.


Spośród zgłoszeń w konkursie organizowanym przez serwis portalsamorzadowy.pl zostało nominowanych dwadzieścia pięć inwestycji z różnych polskich miast. W drugim etapie dziesięciu zwycięzców wyłonili członkowie Rady Konsultacyjnej. Top Inwestycje Komunalne wskazali także internauci poprzez głosowanie. Ciechanów dzięki 1746 głosom uplasował się na trzecim miejscu.

– Ta nagroda jest dla Ciechanowa wielką promocją nowego miejsca w mieście czyli parku nauki przy odnowionej wieży ciśnień. Celem tej inwestycji jest wzrost potencjału turystycznego miasta. Otrzymując taką nagrodę robimy wielki krok w kierunku realizacji naszych pierwotnych założeń. Przed nami finalizacja, czyli wyposażenie parku nauki i jego uruchomienie. Startujemy już pod koniec sierpnia i zapraszamy gości z całego kraju – mówił podczas uroczystej gali prezydent Krzysztof Kosiński.

Wieża ciśnień została zrewitalizowana i podświetlona, ostatnim etapem inwestycji było wykończenie budynku obok niej i zagospodarowanie przestrzeni wokół. Na zadanie miasto pozyskało środki unijne w wysokości ponad 2,7 mln zł. Teraz budynek będzie aranżowany i wyposażany w taki sposób, by pod koniec sierpnia uruchomić miejsce interaktywnej edukacji poprzez zabawę, czyli Park Nauki Torus. Na dachu budynku zasiana została trawa. Na poziomie podziemnym „-1” są m.in. foyer ekspozycyjne (3 sale ekspozycyjne z zapleczem), toalety oraz pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia kondygnacji podziemnej wynosi 400 m2. Co do przyziemia, w budynku po prawej stronie znajdować się będzie ogólnodostępna kawiarnia z salą konsumpcyjną, bufetem, zapleczem dla personelu. Po lewej stronie od wejścia będzie m.in. sala wielofunkcyjna, kasa oraz szatnia. Powierzchnia netto poziomu „0” wynosi 212 m2. Ściany pomiędzy salami ekspozycyjnymi są przesuwne, co pozwala na wydzielenie lub otwarcie przestrzeni pomiędzy poszczególnymi salami.

W budynku prowadzone będą zajęcia i warsztaty multimedialne rozwijające zainteresowania matematyką, techniką i innymi naukami ścisłymi.

Przed budynkiem wybudowano miejsca parkingowe. Wokół wieży powstała fontanna. Do wieży można podejść trzema alejkami. Powstały także betonowe alejki ze spadkami umożliwiającymi zabawy najmłodszym – latem będą to tory dla rowerów, rolek i deskorolek, zimą – tory saneczkowe ze ślizgawką na placu pod wieżą. Teren w pobliżu wieży został zagospodarowany zielenią.

Aby podkreślić matematyczny i naukowy charakter budynku znajdującego się obok wieży, nadano mu nazwę Park Nauki Torus. To bezpośrednie nawiązanie do elementu składowego wieży, przy której zlokalizowany jest budynek.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Spacerowicz
Spacerowicz
4 lata temu

Jak widzicie jak oni rządzą że mamy piękny zalew ruda i co z im zrobili nasi włodarze? Smrut brud dzieci tam jeżdżą całe wakacje a oni na chodnik 3.5mil złotych wydali za tą kasę byśmy mieli nasz zalew piękny czysty i nowoczesny ale po co jak włodarze jeżdżą nad morze Chorwacja itd to po co na zalew wydawać jak oni tam nie jeżdżą ale na zakupy chodzą teraz nowym chodnikiem z płyt które są tak slizge że po deszczu można się polamac naprawdę te płyty to porażka chodzę tam dzień wdzien i widzę jak ludzie starsi omijają ten chodnik po deszczu.

zyta
zyta
4 lata temu

Nie jest w Mławie tak źle, jeżeli o chodzi o promocję miasta. Zgodnie ze sloganem „Mława miastem turystycznym” możemy pochwalić się zabytkowymi kamienicami i zgłosić je do konkursu „Najbardziej zaniedbane polskie miasto”. Po obejrzeniu budowlanych horrorów np. baby z cycami, bądź kamienicy na zielonym rynku, doświadczymy rzeczy, które nigdy nas nie spotkają w innym mieście. Tak więc, może być głośno o Mławie na arenie międzynarodowej, i przy okazji miasto może trzepać kasę za wejściówki do przytoczonych obiektów.

every
every
4 lata temu
Reply to  zyta

Mamy piękny „deptak” (od niedawna) od ul. Chrobrego do ul. Żeromskiego wzdłuż Handlowca, czyli 200 – 300m długości, na którym w czasie opadów rozjeżdżają się nogi (śliskie, niepraktyczne płyty). Przy owym „deptaku” możemy podziwiać „piękne” niespotykane połączenie starych kamieniczek, okrąglaka i handlowca z nowoczesnym deptakiem – na świecie raczej rzecz niespotykana. Możemy również usiąść i odpocząć na arcy-wygodnej ławeczce bez oparcia w pobliżu nieczynnej fontanny, jak też na takiej bezpośrednio przyległej do fontanny.
Trochę dalej mamy przepiękny park miejski pełen bratków lub begonii (zależnie od pory roku), zachwaszczony ale zielony z rdzewiejącym ogrodzeniem, a w nim tuż za estradą betonową balię (wannę) pustą, nieużywaną. Podobno nawet dzikie zwierzęta można tam spotkać (szczury).
Żyć nie umierać. Zamieszkaj w Mławie – Mława jest naprawdę piękna.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu

Weźcie takich informacji nie wrzucajcie, bo mnie krew zalewa że w tej Mławie nic się nie dzieje. Zalew niszczeje Krajewo zaniedbane, jedynie smród z wysypiska a czasem z kurników.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

No cóż mieszkańcu, jak się wybiera ciągle tych samych w wyborach samorządowych, to się tak ma. W Ciechanowie mieszkańcy nie bali się zmian i wybrali z korzyścią dla siebie, a w Mławie mówią, że lepsze stare zło, bo już obłaskawione, a więc kisimy się w tym smrodzie oraz miernym zapachu bratków i begonii. Pewnie sam wraz z rodziną i znajomymi też głosowałeś na obecnego włodarza, albo może wcale nie poszedłeś na wybory, a więc teraz nie kląskaj.

Ktoś
Ktoś
4 lata temu
Reply to  mławianka

Kowalewski to za grosz wstydu nie ma

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x