Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ks. dr Ryszard Kamiński odchodzi na emeryturę. Duże zmiany wśród proboszczów parafii naszego powiatu


Na emeryturę z dniem 30 czerwca odchodzi ks. dr Ryszard Kamiński, proboszcz parafii pw. Św. Stanisława BM w Mławie, dziekan Dekanatu Mławskiego Wschodniego. Funkcję proboszcza w tej parafii pełnił od 2001 roku. Nowym proboszczem tej parafii został mianowany ks. kan. mgr Sławomir Krasiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej.


To nie jedyne zmiany w parafiach na terenie naszego powiatu.

Ks. kan. mgr Krzysztof Dziadak, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Grzebsku, mianowany został  proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie.

Ks. kan. mgr Tadeusz Jabłoński, proboszcz parafii pw. bł. ks. J. Popiełuszki w Nunie, został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej.

Administratorem parafii pw. św. Leonarda w Grzebsku został mianowany ks. mgr Jarosław Wojciech Borek, wikariusz parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.

Administratorami parafii zostali mianowani też dwaj dotychczasowi wikariusze: ks. mgr Marek Grzeszczak, wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku, będzie administratorem parafii pw. św. Leonarda w Chociszewie, a ks. mgr Adam Milewski, wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie, mianowany został administratorem parafii pw. św. Zygmunta w Królewie.

29 maja br. w Kurii Diecezjalnej w Płocku odbędzie się spotkanie Biskupa Płockiego i Biskupa Pomocniczego z kapłanami przechodzącymi na emeryturę oraz nowo mianowanymi księżmi proboszczami i administratorami. Będzie wtedy miało miejsce podziękowanie tegorocznym księżom emerytom, a także wręczenie nominacji na nowe placówki duszpasterskie, połączone z „Wyznaniem wiary” i złożeniem „Przysięgi wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
krys
krys
3 lata temu

a jaki będzie następny?

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

Dlaczego odchodzi bardzo Go wszyscy parafianie lubią i szanują

Ministrant
Ministrant
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Odszedł na zasłużoną emeryturę

ELA
ELA
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Nie odchodzi z parafii, tylko przechodzi na emeryturę.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

A czy wszystkich nie można wysłać na emeryturę ????? !!!!!!!!

Szczur w sukience
Szczur w sukience
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

A kto wtedy będzie zajmował się dziećmi?

Stefan
Stefan
3 lata temu

Był dobrym gospodarzem naszej parafii. Wyremontował kościół w rynku i na cmentarzu. Lubiany i szanowany nie tylko przez parafian.

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  Stefan

Szkoda tylko że miał gdzieś ptasie guana na cmentarzu i zniszczenia nagrobków przez połamane drzewa i gałęzie.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x