Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Mój zwierzyniec” Zofii Łukasik w „13”


Kolejna  zaplanowana wystawa w Galerii 13 to wystawa  prac plastycznych Zofii Łukasik pt. „Mój zwierzyniec”.  Uroczysty wernisaż odbędzie się w piątek 17 maja 2019 r. o godz.18 w siedzibie galerii w Centrum Medycznym w Mławie ul. Żwirki 26.


Sam tytuł „Mój zwierzyniec” wskazuje prace prezentowane w galerii są ściśle związane ze światem przyrody. Możemy tu obejrzeć  portrety polskich, rodzimych zwierząt, w tym ulubione przez autorkę psy i koty. Wystawa tworzy spójną całość a prace przyciągają uwagę kolorami, kompozycją i różnymi technikami wykonania.

Zofia Łukasik urodziła się 01.12. 2003 r. w Mławie. Jej talent plastyczny został zauważony już w przedszkolu, kiedy to wygrała między przedszkolny konkurs plastyczny „Moja ojczyzna”. Od 7 roku życia uczęszcza na zajęcia  pod okiem P. Anny Pietruś-Bral, gdzie kształci swoje umiejętności w kierunku profesjonalnym.

Osiągnięcia Zosi

– II miejsce IX międzyszkolnym konkursie plastycznym  „Ja moja rodzina, moje miasto”.

– I miejsce w XIX wojewódzkim konkursie plastycznym „Bohaterowie  książek Haliny Rudnickiej”.

– I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wiosenka Radosna Panienka”.

– II miejsce w kategorii szkoła podstawowa w XVIII ogólnopolskim festiwalu twórczości religijnej.

Poza plastyką interesuje się przyrodą. Uwielbia szkolny przedmiot biologię. Szczególnie dużo czasu poświęca faunie , czytając wiele książek dotyczących świata zwierząt. Zosia lubi psy, rozpoznaje rasy psów , zachowania danej rasy i do czego ta rasa jest stworzona. Od tego roku zamierza być wolontariuszko w schronisku „Nadzieja” w Napierkach. Choć sama nie ma psa, ale uczęszcza na wystawy psów. Każdą wolną chwile poświęca  także podróżom, zwiedzając na szlakach polskie góry. Swoją przyszłość zamierza związać z architekturą i chce zostać projektantem wnętrz.

W czasie spotkania będzie można dowiedzieć  się więcej o życiu i twórczości młodej malarki. O oprawę muzyczną zadba akordeonista Kondrat Kuskowski. Będzie także chwila z poezją oraz konkurs i słodki poczęstunek. Wystawę można oglądać do 15 czerwca br. od poniedziałku do soboty w godzinach pracy przychodni.

Zapraszam i polecam Janusz Dębski-opiekun Galerii „13”.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x