Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zbierzesz 150 podpisów – będziesz mógł zabrać głos na powiatowej sesji


Według nowych przepisów, w tym roku wszystkie samorządy mają obowiązek opracować i przedstawić publicznie raport o stanie odpowiednio – gminy, powiatu i województwa. Instytucję tę wprowadzono po to, by zwiększyć kontrolę radnych oraz mieszkańców nad polityką organu wykonawczego – czyli odpowiedni – wójta, burmistrza czy zarządów powiatu i województwa.


Raport ma obejmować podsumowanie działalności władzy wykonawczej w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady czy budżetu obywatelskiego.

Powiat mławski już się przygotowuje do realizacji tego obowiązku. W Biuletynie Informacji Publicznej raport jest już dostępny, zapoznać się z nim też można w starostwie.

W debacie nad raportem o stanie Powiatu Mławskiego za 2018 rok głos mogą zabierać również mieszkańcy powiatu. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, zobowiązany jest do złożenia do przewodniczącego rady pisemnego zgłoszenia, popartego 150 podpisami najpóźniej do dnia poprzedzającego dzień, na który zostanie zwołana sesja rady powiatu, podczas której ma być przedstawiony raport.

JK

Raport dostępny jest tutaj

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek
dzidek
3 lata temu

Panie Przewodniczący, czy szuka Pan naiwnych, jak Pan mnie odpowie dlaczego bedac tak znanym dzialaczem Solidarności, dopuścił do tego ze upadly ZAKLADY MIESNE W MLAWIE. To może zdecyduję sie na zbieranie tych podpisów, aby zadac kilka innych pytań.

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu
Reply to  dzidek

Tak jest niech będzie oko w oko a nie po cichuu.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x