Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Operetka na scenie PSM po raz 14. Już można nabywać wejściówki


Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie zgodnie z wieloletnią już tradycją serdecznie zaprasza na premierę nowego spektaklu operetkowego  pod tytułem „ A kim ty naprawdę jesteś???” na motywach „Wróżki” Victora Herberta . 


Adaptacji akcji i reżyserii podjął się Michał Gogolewski, choreografia i scenografia jest autorstwa Anny Chocholskiej, muzyczne podkłady orkiestrowe zaaranżował Jakub Baliński, a polskiego przekładu oryginalnego libretta angielskiego dokonali Maciej Baranowski i Michał Gogolewski. Będzie to 14 premiera spektaklu w historii szkoły muzycznej w Mławie.

Victor Herbert (1859-1924) był kompozytorem i wiolonczelistą angielskim osiadłym w USA, którego operetki a potem musicale zyskały sobie wielką popularność w swoim czasie.

Ciekawostką jest fakt, że jeden z głównych bohaterów jest polskim arystokratą i zubożałym kompozytorem , i że jedna osoba według życzenia kompozytora wykonuje podczas przedstawienia potrójną rolę Irmy, Musette i Fedora, co daje pola do popisu aktorskiego i stawia nie lada wyzwanie.

Streszczenie libretta : 

Zubożały polski kompozytor, hrabia Berezowski, dowiaduje się, że jedna z tancerek Opery w Budapeszcie, jest dziedziczką ogromnej fortuny. Zamierza się więc z nią ożenić. Wywołuje tym lawinę nieprzewidzianych zdarzeń : tancerka Irma mając swojego ukochanego nie zamierza wychodzić za mąż za Hrabiego a jednocześnie musi uratować przed karą śmierci swojego brata-bliźniaka, Fedora, który zdezerterował z wojska. Pisze więc Hrabiemu, że jego propozycja spowodowała taki szok, że zamierza popełnić samobójstwo. W rzeczywistości w żołnierskim przebraniu ratuje honor swojego brata. Berezowski nie jest jedyną osobą, która traci na tym postępku Irmy – drugą jest jej nauczycielka tańca, Fresca, która ma obiecaną pokaźną sumę za oddanie uczennicy Hrabiemu. Fresca zaczyna szukać sobowtóra Irmy i znajduje go w postaci uderzająco do niej podobnej wróżki cygańskiej, Musette. Wróżka obsesyjnie zazdrosna o swego ukochanego Sandora i podejrzewając, że ma on romans z młodą Vaninką, na złość zgadza się zostać hrabiną …Pojawia się też zmanierowana śpiewaczka operowa, panna Pompon, narzeczona Fedora..

Czy cała ta skomplikowana akcja dobrze się skończy ? I dla kogo? Dowiecie się tego Państwo na spektaklach w dniach 24 maja (piątek), 25 maja (sobota) i 7 czerwca (piątek) – we wszystkie te dni o godz. 18:00 – w Sali Koncertowej PSM w Mławie.
Wejściówki do nabycia w bibliotece szkoły muzycznej od poniedziałku, 13 maja w godzinach podanych na plakacie.

OBSADA:

Irma (tancerka) / Musette (wróżka cygańska) / Fedor (brat-bliźniak Irmy) – Konstancja Molewska, Natalia Siwiec, Magdalena Szemplińska

Sandor, wódz cygański – Filip Rutkowski

Hrabia Berezowski – Kacper Czeczot

Fresca, nauczycielka tańca – Wiktoria Jackowska

Ladislas, kapitan, narzeczony Irmy – Maksymilian Sobotka

Mademoiselle Pompon , śpiewaczka , narzeczona Fedora – Natalia Grzywińska, Dominika Piotrowska, Maja Więckowska

Generałowa Korbay – Olga Sobolewska

Vaninka, młoda Cyganka – Maria Karpińska

Adiutanci Generałowej – Jan Stasiak, Bartosz Lewandowski

Vera, tancerka – Julia Fydrych

Wanda, tancerka – Gabriela Karpińska

Zapraszamy w imieniu wszystkich młodych wykonawców do wspólnej zabawy !!!!

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x