Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Wszystko można wykorzystać do promocji miasta, jeśli się ma dobry pomysł


Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak się okazuje można i to na wiele sposobów. Najbliższym nas przykładem jest choćby Ciechanów. Znów Ciechanów – powiedzą niektórzy. Niestety jednak tak się składa, że nasi sąsiedzi nie dość, że mają wiele ciekawych pomysłów to potrafią nie tylko o nich mówić, ale je zrealizować.Jeszcze pod koniec ubiegłego roku właśnie Ciechanów zainstalował na dachu budynku urzędu miasta kilka uli z pszczołami. Do tego miasto utworzy w kilku miejscach enklawy dla pszczół, czyli miejsc gdzie będą zasadzone m.in. kwiaty, krzewy i drzewa, szczególnie wabiące pszczoły. Miejska pasieka znajduje się pod opieką wykwalifikowanych pszczelarzy. Jeszcze w ubiegłym roku były tam trzy „urzędowe miodobrania”, w czasie których zebrano w sumie ok. 150 kg miodu – miód przelewany jest do słoiczków i wykorzystywany jako promocyjny prezent od miasta. Dodatkowo niektórzy urzędnicy mający „nad głowami” pracowite owady żartują, że to dla nich dodatkowa motywacja do pracy.

Pomysł prosty ale skuteczny. Już o tym pisze się i mówi nie tylko lokalnie, a nie generuje to specjalnie większych kosztów. Czy miasto posadzi na rabatach bratki, czy może fiołki, facelię lub lawendę, to na jedno wychodzi. A dla pszczół to zasadnicza różnica i dla środowiska naturalnego również.

Jak już o promocji, to warto też zauważyć i porównać ciechanowskie i mławskie podejście. Jeżeli nie widzieliście ostatniego, ciechanowskiego filmiku promocyjnego, to warto zerknąć.  Są na nim ciekawe miejsca, migawki z wydarzeń i ludzie – choć anonimowi w takim sensie, że ich bardziej lub mniej znajome twarze nie odwracają uwagi od atrakcji miasta:

https://www.facebook.com/KKosinski/videos/432510597326170/

Zupełnie inne podejście prezentuje promocja po mławsku. Teledysk do sztandarowej piosenki o Mławie pt. „Nie ma takiej drogi” pokazuje nam siedzącą  piosenkarkę w starej szklarni z wybitymi szybami, tańczącą grupkę w parku i ładną akordeonistkę. Jest może bardziej promocją ludzi niż miasta.  Co pomyślą sobie po obejrzeniu tego materiału osoby, które nigdy nie były w Mławie? Czy będą liczyć na to, że w parku będzie potańcówka, a w szklarni koncert?

Moim zdaniem znacznie lepiej Mławę prezentuje teledysk Miasta Wewnętrznego pt. „Mława”.  Tu już widać trochę miasta w wersji nie tylko tej „sfotoszopowanej”, ale takiej realnej i moim zdaniem ciekawej, choć nadal nastawionej na mieszkańca miasta niż człowieka z zewnątrz.

Te porównania nie mają na celu oczywiście prostej zachęty do bezmyślnego naśladownictwa. Każda miejscowość ma swoją specyfikę i historię więc można mieć inne pomysły i sposoby na to by się przedstawiać w dobrym świetle. Ważne, żeby były ciekawe, dobre i skuteczne, a jak się da i pożyteczne. Wartą odrębnych rozważań była okazja wykorzystania do promocji miasta wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, ale o tym już innym razem.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

16
KOMENTARZE

avatar
1500
AntyKo
Gość
AntyKo

U nas drzewa i krzewy się wycina, by deweloperka mogła się rozwijać. Proszę zobaczyć ile znika rodzimych zadrzewień, np. w okolicach Zabród, a nowe nasadzenia to tuje, cyprysiki itp. badziewie, które nie ma żadnego znaczenia dla środowiska przyrodniczego i jakości powietrza w mieście.
Miasto przyjazne dla pszczół ? Litości

every
Gość
every

Cyprysiki, tuje – sprowadzony badziew z Azji lub Ameryki Północnej, to nie jest nasz rodzimy krzew. Dodałabym do tego bratki i begonie, które są ładne ale także bezwartościowe jak te tuje.
Mława nie jest i nigdy nie była miastem przyjaznym dla pszczół.
Już 08 sierpnia jest Wielki Dzień Pszczół . Ciekawe jakim hasełkiem zabłyśnie nasz JE burmistrz.

Internauta
Gość
Internauta

Moim zdaniem miasto powinno pójść w stronę internetu. Jest to stosunkowo tania forma promocji a dociera do znacznej grupy odbiorców. Spójrzmy na taką Wikipedię. Strona naszego miasta jest tak lakoniczna że wręcz zniechęca do wizyty. Miasto powinno przyłożyć większą wagę do takich kwestii. Nie jeden z pewnością przed wyjazdem wchodzi na tego typu strony żeby sprawdzić co w mieście warto zobaczyć. U nas są same statystyki i kalendarium. Nic szczególnego.

Olka
Gość
Olka

A co ciekawego jest w naszym mieście?

XAWERY
Gość
XAWERY

A co ciekawego jest–prosta odpowiedz NIC !!!, ach zapomniałem oglądając DZIEŃ STRAŻAKA, zauważyłem jednak ciekawostkę; Burmistrz Kowalewski, stał się strażakiem, i paradował w mundurku, tak jak były Burmistrz i Skarbnik Antczak. Co to się nie robi aby się pokazać dla wyborców !!!

XAWERY
Gość
XAWERY

Przecie w Mławie przynajmniej raz w m-cu jest WIKIPEDIA—to ksywa Senatora JANA MARII JACKOWSKIEGO, WIEM WIEM TO NIE O TO CHODZI—ale przecie w Ratuszu został stworzony Wydział propagandy, ale tylko na pokaz, nie dziwota że te 2 DAMY zatrudnione w wydziale mają zero wiedzy jak stworzyć taką stronę i ciągle ją uaktualniać, ale po zawartości tej strony widać że Pani Naczelnik GRZYWACZ JEST TYLKO OD PARADY I ROBIENIA DOBREGO WRAŻENIA, np podczas wizyty Morawieckiego, a co ciekawego jest w naszym mieście ZERO atrakcji, A CO W MIEŚCIE MOŻNA ZOBACZYĆ BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO JAK w tv mazury chwali się ze swych osiągnięć.

Prowincjał
Gość
Prowincjał

A dlaczego, a no dlatego że młodym się chce, a starszym to już chodzi tylko o utrzymanie status quo, ale mławianie muszą jeszcze do tego dorosnąć

wolka
Gość
wolka

Redaktorzyno przeprowadz sie do innego miasta. Jestes malo obiektywny, a wiekszosc artykulow na tej stronie to twoja subiektywna opinia. Powinienes pisac felietony, a nie prowadzic tego typu portal.

mławianka
Gość
mławianka

Przenieś się na inny portal i skończ ze swoimi nędznymi, bezwartościowymi komentarzami tutaj

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

W Ciechanowie widać że coś robią coś się tam ciągle dzieje. Dużo dla ludzi, nowe drogi obwodnicę chodniki akweny wodne.
Dlaczego w Mławie nic się nie dzieje?
Co ta mławska młodzież ma tu robic, jak tu nie ma żadnych atrakcji.

Anakonda
Gość
Anakonda

W Ciechanowie prezydent chce się pokazać z dobrej strony i robi wszystko co może. Nasz burmistrz nie musi nic robić bo wie że i tak go wybiorą.

every
Gość
every

W Ciechanowie prezydent się nie pokazuje, w Ciechanowie prezydent myśli i pracuje, bo wie, że bycie gospodarzem miasta nie polega na błyszczeniu w świetle kamer, wie że dobry gospodarz to nie celebryta, dbający o ustawianie się właściwym profilem do kamer.

dzidek
Gość
dzidek

Jak to nic się nie dzieje—buduje się RONDO, kończy się budowę pasażu, przy obskurnym domu handlowym, i buduje się krótki odcinek drogi przy CPN w ALEJACH —a więcej na więcej nie ma kasy i czasu.

mławianka
Gość
mławianka

Widziałeś jak będzie wyglądała ulica Lelewela? = podobnie jak Żwirki, tyle chyba bardziej wąska. W związku z tym korki gwarantowane na 100%. Kto to wymyślił? Pasaż przy Handlowcu? – Ty widziałeś tam pasaż? – bo ja tam pasażu nie widzę tylko sporo miejsc parkingowych i fontanny z ławeczkami, dodam że tak samo obskurne te fontanny jak i ten niby pasaż.

Anakonda
Gość
Anakonda

Do mławianka. chyba nie zrozumiałaś aluzji, o ile rondo sprawnie idzie co widać, to te dwie pozostałe inwestycję nie widzą końca, ale przynajmniej nie można narzekać że nic nie robią 😉

XAWERY
Gość
XAWERY

Aluzja aluzją a dlaczego to idzie tak opieszale—prosta odpowiedz, bo ta inwestycja nie jest pomysłu Kowalewskiego, tylko wymyślił ją były Skarbnik Antczak, stąd ta opieszałość i opóznienia. Widziałem ten pasaż tylko że zgodnie z intencją pomysłodawcy miały być także nadbudowane pawilony i odnowiony dom handlowy—-NO ALE—pasaż jest, a reszty nie będzie.