Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wszystko można wykorzystać do promocji miasta, jeśli się ma dobry pomysł


Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak się okazuje można i to na wiele sposobów. Najbliższym nas przykładem jest choćby Ciechanów. Znów Ciechanów – powiedzą niektórzy. Niestety jednak tak się składa, że nasi sąsiedzi nie dość, że mają wiele ciekawych pomysłów to potrafią nie tylko o nich mówić, ale je zrealizować.


Jeszcze pod koniec ubiegłego roku właśnie Ciechanów zainstalował na dachu budynku urzędu miasta kilka uli z pszczołami. Do tego miasto utworzy w kilku miejscach enklawy dla pszczół, czyli miejsc gdzie będą zasadzone m.in. kwiaty, krzewy i drzewa, szczególnie wabiące pszczoły. Miejska pasieka znajduje się pod opieką wykwalifikowanych pszczelarzy. Jeszcze w ubiegłym roku były tam trzy „urzędowe miodobrania”, w czasie których zebrano w sumie ok. 150 kg miodu – miód przelewany jest do słoiczków i wykorzystywany jako promocyjny prezent od miasta. Dodatkowo niektórzy urzędnicy mający „nad głowami” pracowite owady żartują, że to dla nich dodatkowa motywacja do pracy.

Pomysł prosty ale skuteczny. Już o tym pisze się i mówi nie tylko lokalnie, a nie generuje to specjalnie większych kosztów. Czy miasto posadzi na rabatach bratki, czy może fiołki, facelię lub lawendę, to na jedno wychodzi. A dla pszczół to zasadnicza różnica i dla środowiska naturalnego również.

Jak już o promocji, to warto też zauważyć i porównać ciechanowskie i mławskie podejście. Jeżeli nie widzieliście ostatniego, ciechanowskiego filmiku promocyjnego, to warto zerknąć.  Są na nim ciekawe miejsca, migawki z wydarzeń i ludzie – choć anonimowi w takim sensie, że ich bardziej lub mniej znajome twarze nie odwracają uwagi od atrakcji miasta:

https://www.facebook.com/KKosinski/videos/432510597326170/

Zupełnie inne podejście prezentuje promocja po mławsku. Teledysk do sztandarowej piosenki o Mławie pt. „Nie ma takiej drogi” pokazuje nam siedzącą  piosenkarkę w starej szklarni z wybitymi szybami, tańczącą grupkę w parku i ładną akordeonistkę. Jest może bardziej promocją ludzi niż miasta.  Co pomyślą sobie po obejrzeniu tego materiału osoby, które nigdy nie były w Mławie? Czy będą liczyć na to, że w parku będzie potańcówka, a w szklarni koncert?

Moim zdaniem znacznie lepiej Mławę prezentuje teledysk Miasta Wewnętrznego pt. „Mława”.  Tu już widać trochę miasta w wersji nie tylko tej „sfotoszopowanej”, ale takiej realnej i moim zdaniem ciekawej, choć nadal nastawionej na mieszkańca miasta niż człowieka z zewnątrz.

Te porównania nie mają na celu oczywiście prostej zachęty do bezmyślnego naśladownictwa. Każda miejscowość ma swoją specyfikę i historię więc można mieć inne pomysły i sposoby na to by się przedstawiać w dobrym świetle. Ważne, żeby były ciekawe, dobre i skuteczne, a jak się da i pożyteczne. Wartą odrębnych rozważań była okazja wykorzystania do promocji miasta wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, ale o tym już innym razem.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
AntyKo
AntyKo
3 lata temu

U nas drzewa i krzewy się wycina, by deweloperka mogła się rozwijać. Proszę zobaczyć ile znika rodzimych zadrzewień, np. w okolicach Zabród, a nowe nasadzenia to tuje, cyprysiki itp. badziewie, które nie ma żadnego znaczenia dla środowiska przyrodniczego i jakości powietrza w mieście.
Miasto przyjazne dla pszczół ? Litości

every
every
3 lata temu
Reply to  AntyKo

Cyprysiki, tuje – sprowadzony badziew z Azji lub Ameryki Północnej, to nie jest nasz rodzimy krzew. Dodałabym do tego bratki i begonie, które są ładne ale także bezwartościowe jak te tuje.
Mława nie jest i nigdy nie była miastem przyjaznym dla pszczół.
Już 08 sierpnia jest Wielki Dzień Pszczół . Ciekawe jakim hasełkiem zabłyśnie nasz JE burmistrz.

Internauta
Internauta
3 lata temu

Moim zdaniem miasto powinno pójść w stronę internetu. Jest to stosunkowo tania forma promocji a dociera do znacznej grupy odbiorców. Spójrzmy na taką Wikipedię. Strona naszego miasta jest tak lakoniczna że wręcz zniechęca do wizyty. Miasto powinno przyłożyć większą wagę do takich kwestii. Nie jeden z pewnością przed wyjazdem wchodzi na tego typu strony żeby sprawdzić co w mieście warto zobaczyć. U nas są same statystyki i kalendarium. Nic szczególnego.

Olka
Olka
3 lata temu
Reply to  Internauta

A co ciekawego jest w naszym mieście?

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Olka

A co ciekawego jest–prosta odpowiedz NIC !!!, ach zapomniałem oglądając DZIEŃ STRAŻAKA, zauważyłem jednak ciekawostkę; Burmistrz Kowalewski, stał się strażakiem, i paradował w mundurku, tak jak były Burmistrz i Skarbnik Antczak. Co to się nie robi aby się pokazać dla wyborców !!!

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Internauta

Przecie w Mławie przynajmniej raz w m-cu jest WIKIPEDIA—to ksywa Senatora JANA MARII JACKOWSKIEGO, WIEM WIEM TO NIE O TO CHODZI—ale przecie w Ratuszu został stworzony Wydział propagandy, ale tylko na pokaz, nie dziwota że te 2 DAMY zatrudnione w wydziale mają zero wiedzy jak stworzyć taką stronę i ciągle ją uaktualniać, ale po zawartości tej strony widać że Pani Naczelnik GRZYWACZ JEST TYLKO OD PARADY I ROBIENIA DOBREGO WRAŻENIA, np podczas wizyty Morawieckiego, a co ciekawego jest w naszym mieście ZERO atrakcji, A CO W MIEŚCIE MOŻNA ZOBACZYĆ BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO JAK w tv mazury chwali się ze swych osiągnięć.

Prowincjał
Prowincjał
3 lata temu

A dlaczego, a no dlatego że młodym się chce, a starszym to już chodzi tylko o utrzymanie status quo, ale mławianie muszą jeszcze do tego dorosnąć

wolka
wolka
3 lata temu

Redaktorzyno przeprowadz sie do innego miasta. Jestes malo obiektywny, a wiekszosc artykulow na tej stronie to twoja subiektywna opinia. Powinienes pisac felietony, a nie prowadzic tego typu portal.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  wolka

Przenieś się na inny portal i skończ ze swoimi nędznymi, bezwartościowymi komentarzami tutaj

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

W Ciechanowie widać że coś robią coś się tam ciągle dzieje. Dużo dla ludzi, nowe drogi obwodnicę chodniki akweny wodne.
Dlaczego w Mławie nic się nie dzieje?
Co ta mławska młodzież ma tu robic, jak tu nie ma żadnych atrakcji.

Anakonda
Anakonda
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

W Ciechanowie prezydent chce się pokazać z dobrej strony i robi wszystko co może. Nasz burmistrz nie musi nic robić bo wie że i tak go wybiorą.

every
every
3 lata temu
Reply to  Anakonda

W Ciechanowie prezydent się nie pokazuje, w Ciechanowie prezydent myśli i pracuje, bo wie, że bycie gospodarzem miasta nie polega na błyszczeniu w świetle kamer, wie że dobry gospodarz to nie celebryta, dbający o ustawianie się właściwym profilem do kamer.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Jak to nic się nie dzieje—buduje się RONDO, kończy się budowę pasażu, przy obskurnym domu handlowym, i buduje się krótki odcinek drogi przy CPN w ALEJACH —a więcej na więcej nie ma kasy i czasu.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  dzidek

Widziałeś jak będzie wyglądała ulica Lelewela? = podobnie jak Żwirki, tyle chyba bardziej wąska. W związku z tym korki gwarantowane na 100%. Kto to wymyślił? Pasaż przy Handlowcu? – Ty widziałeś tam pasaż? – bo ja tam pasażu nie widzę tylko sporo miejsc parkingowych i fontanny z ławeczkami, dodam że tak samo obskurne te fontanny jak i ten niby pasaż.

Anakonda
Anakonda
3 lata temu
Reply to  mławianka

Do mławianka. chyba nie zrozumiałaś aluzji, o ile rondo sprawnie idzie co widać, to te dwie pozostałe inwestycję nie widzą końca, ale przynajmniej nie można narzekać że nic nie robią 😉

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Anakonda

Aluzja aluzją a dlaczego to idzie tak opieszale—prosta odpowiedz, bo ta inwestycja nie jest pomysłu Kowalewskiego, tylko wymyślił ją były Skarbnik Antczak, stąd ta opieszałość i opóznienia. Widziałem ten pasaż tylko że zgodnie z intencją pomysłodawcy miały być także nadbudowane pawilony i odnowiony dom handlowy—-NO ALE—pasaż jest, a reszty nie będzie.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x