Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nam leży na sercu dobro Mławy i takich miejscowości jak Mława


Oklaskami i skandowaniem „Mateusz, Mateusz” przywitali obecni na spotkaniu mieszkańcy Mławy i goście premiera Mateusza Morawieckiego. Z ust szefa rządu usłyszeli m.in. deklarację „Nam leży na sercu dobro Mławy i takich miejscowości jak Mława”, a także zachętę do głosowania na dobrych kandydatów w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.


Na spotkanie w Mławie premier dotarł z ponad godzinnym opóźnieniem. Mimo to, zebrani cierpliwie oczekiwali na zapowiedzianą wizytę. Na ogrodzonym placu pod estradą organizatorzy po policyjnej kontroli wpuścili jedynie około 400 osób, pozostali stali gęstym szpalerem w parku.

Wizyta premiera rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Po czym na estradzie gościa przywitali starosta Jerzy Rakowski i wiceburmistrz Janina Budzichowska, sam burmistrz Sławomir Kowalewski nie był obecny.

Prezentując miasto i powiat starosta Rakowski stwierdził, że mamy sukcesy, ale też problemy. Do pierwszych zaliczył spadek bezrobocia, za drugie uznał stan dróg powiatowych.

Premier w swoim przemówieniu wykazując znajomość historii Mławy, przypomniał, że rozwijała się ona różnie. – To wszystko zależy czy władze państwowe i samorządowe przykładają wagę i czy rzeczywiście leży im na sercu dobro takich miast jak Mława. A nam leży na sercu dobro Mławy i takich miejscowości jak Mława – zadeklarował premier Morawiecki. Cytując Stanisława Wyspiańskiego, patrona pobliskiego I LO zachęcał też do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Szef rządu wspomniał też o działaniach rządu: wprowadzonych zmianach prawa ws. rolniczego handlu detalicznego, dających bezpośrednią możliwość ich sprzedaży, przywracaniu  posterunków policji i placówek pocztowych, a także utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych.

W  kontekście ewentualnych odszkodowań  jakie Polska miałaby płacić innym państwom Morawiecki wspomniał mord w pobliskiej żwirowni na Kalkówce. Zadeklarował, że nie może być mowy o ich wypłacie, bo to nam się należą odszkodowania.

Wizytę zakończyło zwiedzanie kilku stoisk z produktami regionalnymi oraz rozmowy z mieszkańcami i pamiątkowe zdjęcia.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
98 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Konfederata
Konfederata
3 lata temu

Ruch Narodowy! Konfederacja! Zmiany! https://konfederacja.eu

every
every
3 lata temu

Mi zależy do dobru nie tylko Mławy i takich miasteczek jak Mława., ale na dobru całej Polski. 😉
Mławianie obudźcie się póki czas, bo po wyborach możecie obudzić się z ręką w nocniku.
Proszę obejrzeć filmik:

„Czy skończymy jak Palestyńczycy?…”

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę tytuł, tyle że to pewnie dla tych co mają Facebooka.
Dla innych polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=EDqWTE9aH0A&fbclid=IwAR0vuhTKE_jQcmYA-IzUM2yMvYVR4ZEgFZchvoRUWBjECmCAzou3kw2PLYY
„Hemi” obejrzyj koniecznie.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Uważam, że ludzie z partii, które startują do europarlamentu i do przyszłych wyborów do sejmu i senatu w większej części się już skompromitowali. Nic nie zrobią w sprawie kościoła i jego zbrodniarzy. Nic nie zrobią by ograniczyć wpływy kościoła. W dalszym ciągu religia będzie się odbywać w szkołach, w dalszym ciągu będą szły olbrzymie dotacje na KK. Uważam, że tylko Wiosna jest w stanie zmienić te reguły i zmienić albo nawet doprowadzić do zerwania konkordatu, tylko Wiosna Biedronia wyprowadzi religię ze szkół, tylko Wiosna zmniejszy wpływy kościoła w Polsce, tylko Wiosna zdecyduje się na odcięcie od dotacji tej chorej instytucji.
Nikt inny nie poruszy najmniejszym paluszkiem żeby cokolwiek zmienić.
Posłuchajcie dokładnie wypowiedzi wszystkich przywódców obecnych partii.
Tylko Biedroń ma cywilną odwagę walczyć z kościołem.
Schetyna to taki sam oszust jak i Kaczyński czy Morawiecki lub Duda.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  mławianka

Od ścigania przestępców jest policja i prokuratura. A Biedroń to może sobie ścigać, takich jak i on sam, w jakim celu to lepiej się nie domyślać.

Wyprowadzić katechezę ze szkół, wprowadzić „edukatorów seksualnych” (w dobie Internetu ktoś jeszcze potrzebuje jakiejs wiedzy w tej dziedzinie?) od Biedronia i kartę LGBT jak w Warszawie.

Piękny program, nie ma co. Miejmy nadzieję, że ludzie nie uwierzą w lewackie dyrdymały tego posiwiałego pseudo młodzieżowca.

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  Hemi

P o tym tekście, Hemi, raczej nie uwierzą w twoje dyrdymały. Z deojga złego jiz wole program Biedronia, niz twoje posty z tymi naukami, pisowski animatorze

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Xawery

Biedroń to jest polityczna Panna Nikt (nie ma pomyłki), wydmuszka, produkt marketingowy. Neo-palikot dla tych, którzy chorują z nienawiści do „czarnych”, „klechów”, ktorzy rzekomo są powodem ich zyciowych porazek.

O sukcesach Biedronia w Słupsku najlepiej wiedzą. Niczego sensownego tam nie zrobił, jeździł po świecie na różne homo mityngi, biegał po zaprzyjaźnionych redakcjach żeby robić nieustanną auto promocję i modlić oczy naiwnym. W pewnym momencie rzucił urząd i mieszkańców i tyle go tam wiedzieli, ale jak widać co niektórym nawet i to nie jest w stanie otworzyć oczu.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Za dużo TvPIS i radia PIS. Zmień stacje, bo woda bulgocze.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  mławianka

Szanowna Pani, ale jak Hemi, ma zmienić stacje, jak ON bidaczysko nie wie jak to zrobić, bo nie dostal jeszcze instrukcji.

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  mławianka

WIOSNA TAK!!!! Tylko bez Biedronia, i jego zony, rozumiem, jego zachowania, ale.nie popieram takich wyborów.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Bardzo nieładnie, że pana burmistrza nie było osobiście na spotkaniu z premierem – ot takie moje zdanie.

Guy
Guy
3 lata temu

Mława to miasto PO wskich świnek

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  Guy

Wolę być Peowska świnko, niz pisowskom cielakiem na uwiezi.

Famas
Famas
3 lata temu

Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta „opozycja” chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Famas

A afera z klerem??? – trochę większa niż afera z Misiewiczem.
Afera próby budowy dwóch wież na Srebrnej?
Tak, PIS jest czysty jak jak chińskie leki produkowane z hałd zawierających pierwiastki radioaktywne.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonim

A co to za afera Srebrnej? Badałeś temat czy w pewnej pro-PO telewizji powiedzieli, to powtarzasz?

To jest owszem, afera, ale PO. W Warszawie jest juz dziś Bangladesz, bo każdy zagraniczny inwestor kupuje w Śródmieściu działkę i z błogosławieństwem władz buduje na 30 pięter. Co mają z tego mieszkańcy? Nic, zacienienie, korki, paskudny widok szkła przez 24h. A cała kasa z biurowca wędruje zagranicę.

Ale gdy polska spółka Srebrna chciała podobny biurowiec postawić, to władze miejskie PO postawiły veto. Bo tam Kaczyński się pojawia gdzieś w papierach. A gdzie konstytucyjna równość wobec prawa? Gdybyś sam kupił działkę, a urzędnik ni dałby Ci na niej nic postawić, bo mu się nie spodobałeś, ciekawe co byś wtedy powiedział.

Warszawa to jest w pigułce wizja Polski wg Platformy. Przed zagranicą rozłożyć czerwony dywan, niech zarabia w Polsce miliony i wywozi do siebie. A dla Polaków nędzne okruchy, na więcej przecież nie zasługują.

Że milionerzy i wielki kapitał popierają PO, to rozumiem. Ale zwykli ludzie?

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  Hemi

P Jakim trzeba byc nieukiem, ten tylko sie dowie kto czyta posty,
Hemiego, ktory za wszelką cenee chce dorównać JAKIEMU.

Pierro
Pierro
3 lata temu
Reply to  Famas

Szacunek popieram Święte słowa

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Famas

Famas te rady to schowaj dla siebie, bo to nie opozycja paraliżuje państwo tylko robi to sama pisowska władza pod wodzą Kaczyńskiego. Nie doradzaj na kogo mamy głosować, bo to są decyzję wyborców którzy są bacznymi obserwatorami, rządów tej pisowskiej hołoty.

Seba
Seba
3 lata temu
Reply to  Famas

POPIERAM SŁOWA Famas. Też jestem tego zdania. Będę głosował na PIS !

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Seba

Popieraj Seba Famasa, nikt ci tego nie broni, tylko jak Wam sie obydwu wody w uszy naleje, to się w tych bzdurach utopicie, chyba ze umiecie pływać, ale wtedy po takich przeżyciach nokt wam reki nie poda,

Miki
Miki
3 lata temu

Ludzie jak długo będziecie jeszcze się dawać nabierać na ta pisowska propagandę. Dali wam 500+, emeryturę 13 żeby kupić głosy przed wyborami a co się dzieje: ceny w sklepach już dawno oszalały, patologią leży i pije bo ma za co bo da Mops Gops a uczciwy człowiek ciężka pracą to wszystko finansuje płacąc coraz to nowe podatki o których nawet nie zdaje sobie sprawy. POLSKO dokąd zmierzasz ja się pytam? A Jeszce Pan prezes zna drogi lepiej niż nie jeden kierowca tira siedząc w swojej limuzynie prowadzonej przez ochroniarza opłaconego z naszych podatków

Zen
Zen
3 lata temu
Reply to  Miki

Strata kłamstw i propagandy peowcow
Nie zna granic

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Miki

Propagandę? Za PiS mówią czyny, nie słowa. Każdy może sam ocenić, czy przekaz rządu ma pokrycie w faktach. Samo 500+, to są co miesiąc konkretne zastrzyki finansowe dla rodzin i miejscowości takich jak Mława i mniejszych.

A Platforma i jej wasal PSL? Warto przypominać ich „dokonania”, proszę, kilka przykładów z brzegu:
– na 500 plus pieniędzy nie ma i nie będzie,
– z VAT mieli mało pieniędzy, raporty NIK alarmowaly o przekrętach i wyłudzeniach, ale ci oszustom dali spokój a podnieśli stawki uczciwym ludziom, stawka podstawowa podatku z 22 na 23% w 2011 r.,
– w kampanii wyborczej zero słów na ten temat, a po wyborach PO/PSL znienacka podnieśli wiek emerytalny, dla kobiet z 60 do 67 lat (!),
– jaki jest bilans prywatyzacji gospodarki przez PO, wyprzedaży przedsiębiorstw i majątku narodowego? Gdzie są pieniądze? Co z przedsiębiorstwami, np. PKS-ami?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Taka szycha w Mławie, a Bunia niema, pochwalił by się placem 3go maja i kinem

Ktos
Ktos
3 lata temu

Średnia wieku 50 plus…. elektorat. Nezle

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Ktos

Nie ma się co dziwić tej średniej, większość obecnych na spotkaniu, po osobistej kontroli / Policja, jak zwykle zna swe obowiązki/ swą obecnością spłaca tą 13 tkę. No i Mateuszek machał, machał, no ale z tego nic nie wynikało, bo takich miast jak Mława jest tysiące w Kraju. Z tego spotkania wynika że była to impreza powiatowa, którą ratowały Kola Gospodyń Wiejskich—ze swymi wypiekami, być może dlatego zabrakło Burmistrza Kowalewskiego / prawdopodobnie rozchorował się bidak z wrażenia / No i mławscy notable w większości pisowscy aktywiści, mogli się chwilkę ogrzać przy Mateuszku, przynajmniej zostaną im na pamiątkę zdjęcia. DOBRA ZMIANA—DOJNA ZMIANA—dziś wędruje z miasta do miasta i obiecuje, ZAPAMIĘTAJCIE MŁAWIANIE PO TEJ WIZYCIE —ŻE OBIECANKI CACANKI A GŁUPIM RADOŚĆ. Jestem przekonany że w większości mławianie nie są tak naiwni.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Ktos

Byłam na tym wiekopomnym spotkaniu z premierem. Jestem również osobą 50+. Nie klaskałam, nie wiwatowałam, nie podniosłam nawet tyłka z ławki na której siedziałam, gdy jego ekscelencja przechodził w kierunku estrady,byłam tak po prostu z ciekawości zobaczyć reakcję ludzi. Moim zdaniem te wiwaty ludzi 50+ były po prostu niesmaczne. Nie rozumiem tego zachwytu, tej euforii, tym bardziej, że premier nie ma szacunku do czasu swoich wyborców. Ponad godzinne spóźnienie na spotkanie i brak słowa wyjaśnienia oraz słowa przepraszam jest karygodne i oznacza brak szacunku do swoich wyborców.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  mławianka

Nic nie szkodzi. Gdy pewnego dnia Schetyna przyjedzie do Mławy , będziesz mogła w dwójnasób klaskać i wiwatować.

On i jego partia tak wiele dla Polski i dla Mławy zrobili. Ręce same się układają do oklasków.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Albo czytaj moje komentarze i dopiero się wypowiadaj, albo nie wypowiadaj się w ogóle pisiorze.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  mławianka

Hemiemu ciezko przychodzi czytanie tekstu, a ze zrozumieniem tresci jeszcze gorzej,ale to nic moze kiedys mu się sprzykszy robić za pisowskiego slugusa, i zmieni zdanie, i wroci do normalnie myslacych ludzi.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi wrzuć na luz, czy ty naprawdę piszesz tskie bzdury,sam od siebie cz nasz przekaz dnia , przestan udawac glupka na uslugach mlawskiego Pis, nie licz od nich na żadne profity bo co lepsze fuchy to juz sa przez nich zajete

Hmmm
Hmmm
3 lata temu

Swoją drogą mam pytanie.
Dlaczego ja – podatnik – również musiałem zapłacić za tą imprezę?
Skoro zaprosił starosta (pi*) i burmistrz (własny komitet wyborczy) to niech z własnej kieszeni płacą a nie ze, obsługa, ochrona, osoby do ławeczek i cała reszta ludzi jest zatrudniana a płacą zwolennicy jak i przeciwnicy partii występującej.
A może warto by było zaprosić innych ważnych ludzi?
Ciekawe czy Pani M. (mowa o rzecznik) będzie tak latać jak przy premierze….
Dlaczego osobą zapraszająca olała sobie spotkanie? Mowa o Panu S. (burmistrz)
Oj Mławo przynajmniej Ty przejrzyj na oczy i zobacz co się dzieje w tym kraju..

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  Hmmm

Pan Burmistrz zawsze musi się czymś wyróżnić, na Dniach Strażaka założył mundurek, trochę przy szczupły to nie szkodzi, wsiądzie na rowerek, przejedzie kilka razy do swej posiadłości, i będzie dobrze, a to że nie byl na imprezie o taka zasłona dymna, na Sesjach Rady Miasta i tak współpracuje z PIS I Kiełbinskim. A te bieganie wokół Mateuszka w wykonaniu Pani Grzywacz—to wszystko tylko na pokaz no i chęć znalezienia się na fotkach, aby mieszkańcy mogli zobaczyć jaka to Ja /rzecznik/ jestem aktywna, a rzeczywistość w wywiązywaniu się z funkcji rzecznika bardzo skrzeczy, sam się zastanawiam, nie tylko ja czy ta Pani Grzywacz wie na czym wypełnianie tej funkcji polega,

Nie zrzeszony
Nie zrzeszony
3 lata temu

Widać po zdjęciach kto głosuję na partię PiS. Że wy ludzie wierzycie jeszcze w te kłamstwa.

Pasażer 2
Pasażer 2
3 lata temu
Reply to  Nie zrzeszony

Widać dobrze Ci było za czasów PO
Widocznie miałeś korzyści finansowe z tego też powodu że zależy co na rządach korupcji

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Nie zrzeszony

No jak mają nie wierzyć, WÓDZ KACZYŃSKI Z JEGO ROZKAZU, Premier rzucił trochę kasy dodatkowo przed wyborami to się cieszą, i obiecują że będą głosować na PIS, TYLKO NIE WIEDZĄ ŻE ZA CHWILKĘ Z TEJ KASY ZOSTANĄ IM GROSZE, i zwrócą to z naddatkiem, za tą swą naiwność. Pasażer 2 rządy korupcji i okradania nas Polaków masz za obecnej władzy, nie zakłamuj rzeczywistości, jak sam grzejesz się przy obecnie rządzących NIEUDACZNIKACH.

Jerzy
Jerzy
3 lata temu

A Cedrob Kozlakiewicza byl obecny. Ciekawe czy Pani sekretarz starostwa od kurnikarzy byla?

mławianka
mławianka
3 lata temu

Radzę obejrzeć film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”.
Przegrane powinny być wszystkie partie polityczne, które pozwalały czy też przyzwalały na to co robi robi kler: tak PIS jak i PO, tak SLD jak i Korwin-Mikke itd…
Mam nadzieję, że ludzie przejrzą trochę na oczy po obejrzeniu na YouTube tego filmu.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  mławianka

Aha, i teraz o wynikach wyborów będą jakieś TVN owskie filmiki decydowały. A może w ogóle wyborów nie robić, niech paru redaktorów rozstrzygnie kto ma w Polsce rządzić, oni tacy wiarygodni.

Jeśli popełniono przestępstwa, to jest prokuratura i niech działa. Nie widzę natomiast podstaw do ulegania jakimś antyklerykalnym fobiom i podjudzaniu przeciw wszystkim księżom jak leci.

Odpowiedzialność zbiorowa, to już było.

every
every
3 lata temu
Reply to  Hemi

Obejrzyj najpierw film, a potem dyskutuj. To nie jest film TVN.
PO rządziło 8 lat, który ksiądz pedofil został skazany?
PIS rządził 4 lata, kogo skazał?
Zmowa milczenia i zamiatania wszystkiego pod dywan.
„Kto spojrzy na polską historię to wie, że nie ma dziejów narodu polskiego (…) bez Kościoła. Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę” – powiedział podczas pikniku patriotycznego w Pułtusku prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  every

Ja wiem czy milczenie… W przypadku pewnego znanego reżysera, przeciw ekstradycji wielu „ludzi kultury” całkiem głośno protestowało, i zupełnie bezwstydnie.

Więc jak to jest, jak przestępstwa dopuszcza się ksiądz, to winny jest cały Kościół i można oskarżać wszystkich księży, a gdy przedstawiciel branży rozrywkowej to się go broni z całej siły i udaje Greka?

every
every
3 lata temu
Reply to  every

TO JEST DOKUMENT, a nie film fabularny!

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  every

Ale ja o innym reżyserze, bardziej znanym od Sekielskiego, za to o znacznie mniejszych gabarytach. Poszukiwanym do dziś przez amerykański wymiar sprawiedliwości za podobne przestępstwo.

Przypomnij sobie jaka była wtedy reakcja ludzi „oświeconych” ze swiata kultury, a jaka jest reakcja tych samych ludzi gdy o to samo jest oskarżany ksiadz.

Przestępstwa powinno się mierzyć jedną miarką i ścigać z jednakową bezwzglednością.

every
every
3 lata temu
Reply to  Hemi

Który ksiądz w Polsce został skazany za pedofilię i został wydalony z zawodu? wymień chociaż jednego.
Czemu odbiegasz od tematu.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  every

To jest pytanie do prokuratury, nie do mnie.

Dziś J. Kaczyński ogłosił projekt zaostrzenia kar za czyny pedofilskkie oraz podniesienia granicy wieku z 15 lat obecnie.

Ciekawe kto zaostrzenie kar poprze, a kto tylko ściemnia. Pożyjemy zobaczymy.

every
every
3 lata temu
Reply to  Hemi

Dziś??? – trochę za późno i druga sprawa: czemu te kary nie dotyczą kleru??? – wyjaśnij.
Papier wszystko przyjmie.
Dlaczego kler przeprasza ofiary ofiary pedofili-księży dopiero po publikacji filmu Sekielskiego na You Tube.
Przecież ten film był dostępny dla dziennikarzy kilka dni wcześniej.
Kler znał sprawę pedofilii w swoich szeregach od lat, dlaczego dopiero teraz przepraszają?
Dlaczego nie przeprosili nawet po premierze „Kleru” W. Smarzowskiego, który odsłonił główne grzechy księży?
Kler w Polsce i nie tylko w Polsce jest bezkarny, ale już na świecie zaczynają się dobierać mu do d…y. W Polsce też to nastąpi. Właśnie 11 maja 2019 roku nastąpił przełom.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  every

Nie posługuję się terminem „kler”, to nienawistny język antykoscielnej żulii.

To po pierwsze. Po drugie, kodeks karny obejmuje wszystkich i jest prawem powszechnie obowiązującym, proponuję uzupełnić podstawy wiedzy o prawie.

Po trzecie, było już w sejmie głosowanie w sprawie jawnego rejestru pedofili, no i zgadnij jak głosowali looserzy od Schetyny. Byli PRZECIW, jakby ktoś miał wątpliwości jakieś. Dziś ośmieszają się zgrywajac wielkich pogromców pedofili, mocni w gębie jak zwykle.

Po czwarte, Smarzowski wielki znawca księży, przyznał, że jest niewierzący i od lat do Kościoła nie chodzi. Ja jestem tam co tydzien, nawet częściej. Poznałem wielu księży, z niektórymi do dziś mam kontakt . I tego typu ateistyczny szaman bedzie pouczal mnie na temat Kościoła i księży? Sorry, niech spada na drzewo, ordynarny oszczerca.

every
every
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, Smarzowski pouczał? Ty obejrzałeś film? on tylko pokazał jawnie to o czym wszyscy doskonale wiedzą, pokazał grzechy kościoła i ich zacieranie. Słowo kler nie jest mową nienawiści, tak się mówi o księżach od wieków, ale co tu dyskutować z nawiedzonym? – to nie ma sensu. Nawiedzonego fanatyka nic nie jest w stanie oświecić.

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani every, jak sama Pani widzi, z jakim fanatykiem przedstawicielem żulii mławskiej, mamy do czynienia skoro ma już układy wśród księży, to do nawiedzonego HEMI nic nie dotrze on wie swoje, Hemi zniknij z tego portalu znajdz sobie inne forum np. Portale Karnowskich czy Sakiewicza albo odwiedzaj w studio TVP OGÓREK, tam jest Twoje miejsce, nie zaśmiecaj tego portalu swoimi przekazami, bo to co piszesz nijak nie przystaje do rzeczywistości…,

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  mławianka

Szanowna Pani mam wątpliwości czy do niektórych wiernych sług sekty PIS to przesłanie Z tego filmu w ogóle dotrze / przykład Hemi /, wystarczy posłuchać poczytać, i można sie przekonać że tak nie będzie, a już wypowiedzi co niektórych hierarchów kościelnych, czy partyjnych sługusów, jak Terlecki, Sariusz Wolski / jak przeszedł do tego gniazda OS, to po prostu zgłupiał / Tak WYBÓR NALEŻY DO NAS– faktem jest że wszyscy mają po trosze tego brudu za uszami.

Hades
Hades
3 lata temu

Mam pytanie czy na tym spotkaniu był Pan burmistrz Mławy?

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hades

Burmistrz schował się do szafy, jak Kaczyński przed wyborami… cwany gość, ale nie z nami te numery…

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Hades

Nie bo oglądał na żywo w TV MAZURY A RELACJE ZE SPOTKANIA ZDAŁA Pani Naczelnik propagandy Ratusza, A JAK PISZE MŁAWIANKA że schował się do szafy—z jednym ma Pani rację że tą obecnością, nie nabierze nas na ten numer.

Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Pan Marek K. pokazał dziś klasę, troszczył się o członków i sympatyków PIS. Stał z boku starał się pomagać. Tej klasy zabrakło Staroście i Przewodniczącemu. Oni grają w innej lidze.

Mela
Mela
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Wasil już nie pisz głupot.

Jaaa
Jaaa
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Ten Pan codziennie pokazuje taka klase, że aż strach na niego patrzeć…

Wnikliwa
Wnikliwa
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Jak sam zaprosił to i nie odstępował na krok…oj, tam zaraz klasa

DZIDEK
DZIDEK
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Mławiak czy Ciebie na prawdę pokręciło, że piszesz że Pan MAREK KIEŁBIŃSKI pokazał klasę, KLASA w wykonaniu tego Pana Dyrektora to są dwie sprzeczności!!!!! właśnie taką klasę reprezentują wymienieni przez ciebie działacze, a zwłaszcza KOMBATANT SOLIDARNOŚCI, ŁUKASIAK, natomiast że w tym klasowym PISOWSKIM środowisku Z MYŚLĄ TYLKO O SOBIE znalazł się były Burmistrz miasta Pan JERZY RAKOWSKI- BUDZI ZDUMIENIE WIELU OBSERWATORÓW MŁAWSKIEJ POLITYKI —-myślę że ten post Meli dotyczy ciebie Mławiak.

oSa
oSa
3 lata temu

A gdzież to nasz włodarz złotousty się schował? nie zaszczycił pana premiera, przecież PIS to koalicjanci

ojjoj
ojjoj
3 lata temu

Napis MŁAWA nas scenie jest tęczowy. to chyba prowokacja organizatorów

Majka
Majka
3 lata temu
Reply to  ojjoj

To nie prowokacja, to po prostu wskazanie właściwego kierunku.
Wszak Wiosnę mamy…

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  ojjoj

Nie tylko na scenie było tęczowo. Ostatnio otwarty pasaż, przy handlowcu i pięknie bijąca woda z fontanny też mieni się wszystkimi kolorami tęczy—-strach pomyśleć jak pisowscy aktywiści, to zobaczą to mogą tego zabronić, bo oni wszystko łączą a zwłaszcza tęczę z LGBT. no i wtedy będzie kłopot.

Magni
Magni
3 lata temu

Zakazane „twarze” delikatnie rzecz ujmując

xXx
xXx
3 lata temu

Ale mu nos urósł w Mławie.

wooow
wooow
3 lata temu

Ilu fotografujących! Ledwie namiotu nie rozwalą..

Jan
Jan
3 lata temu

No tak. Przybył Premier RP i co obiecał? Prosił o maszynkę do głosowania na PIS. Popierać i nie przeszkadzać. Ludzie obudźcie się. Ceny rosną. Życie drożeje . Ktoś to będzie musiał spłacić. Nasze dzieci. Żal mi Was mławianie.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Jan

Poczekaj, jak ceny podjadą, gdy PO z satelitami formie się na powrót do władzy, oby nie.

Wygłodzeni kilkuletnim odsunięciem od stanowisk, ci dopiero daliby wszystkim popalić.

Co zrobił PiS gdy w kasie państwa było mało pieniędzy? Dobrali się do oszustów w paliwie i w VAT. A co zrobiła Platforma w 2011 r? Oszustów zostawili w spokoju, VAT podnieśli uczciwym, normalnym ludziom, z 7 ma 8% i z 22 na 23%. Ceny poszły w górę, bo przecież zawsze płaci konsument.

Poznaj różnicę.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Hemi

Święta prawda

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi–byś mógł przestać być takim naiwniakiem, Ty widzisz tylko to co ci pasuje do komentarza w wychwalaniu PIS, i i Twój przekaz, jest bardzo prostacki i naiwny w tym pisowskich przechwałkach, poczekaj na efekty tych działań wtedy dowiesz jaki to jest koszt tego dobrobytu za PIS, przestań nam nawijać makaron na uszy, bo wygląda to na to że jesteś propagandzistą jedynie słusznej Partii PIS, i nie musisz się tym chwalić, a do oszustów dopiero dobiorą się ci którzy zmienią tych karakanów od Kaczynskiego.

Dres
Dres
3 lata temu
Reply to  Hemi

Prawda hemi
A ktoś kto twierdzi inaczej to dobry oszust kto ma wtyki i umie czerpać kasę z biednego

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Dres

Zmień ten dres na inne odzienie bo masz sieczkę w głowie, kasę z biednych wlaśnie czerpie DOBRA ZMIANA—-DOJNA ZMIANA !!!!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Hemi

Aby stslo się, tak jak piszesz Hemi,to peowcy musieli by być takimi idiotami jak Ty nie powtarzaj tych glypot pisi slugusie.

Czytamy zawsze
Czytamy zawsze
3 lata temu
Reply to  Jan

PiS i tylko PiS

Janek
Janek
3 lata temu

Glosowalem na PO. Ale po tym co w kraju zrobili i zruinowali, nawolujac do nienawisci zaglosuje na PiS.

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Janek

Janek–czyżbyś odebrał już 13 tkę???głosuj masz do tego prawo—przestań się tym chwalić, bo pózniej może być Ci WSTYD, ŻE DAŁEŚ SIĘ NABRAĆ TYM OSZUSTOM.

Hmmm
Hmmm
3 lata temu

A radny Marek K. oraz Michał P. Tylko wiedzą jak zdjęcia sobie robić z kolejnym złotoustym ale jak mowa o ich wnioskach to zabrakło.
Ja się pytam – gdzie są podpisy????

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Hmmm

Na Dzierzgowskiej leza

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Hmmm

Słuszne pytanie zadajesz, ale czy radni M Kiełbiński i M Pol, MAJĄ POSTAWIONE JAKIEŚ ZARZUTY za ukrywanie tych podpisów, że piszesz incjały ich nazwisk.

Miraz
Miraz
3 lata temu
Reply to  Hmmm

O zdjęcia i podpisy to zapytaj Wojciecha K. On pewnie wszystko wie.

Pablo
Pablo
3 lata temu

Klamca i oszust Same Mochery tam byly . Klamac sie nauczyli tylko i jezdzi taki jeden z drugim . A ten ciemnogród patrzy w nich jak nie wiadomo w co . Zal mi tych ludzi którzy nie widzą co oni robia i do czego to wszystko doprowadzi

Teresa
Teresa
3 lata temu
Reply to  Pablo

Lepiej być moherem niż platwormiano – kodowym frajerem ….

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Teresa

Lepiej nie być ani jednym, ani drugim.
Byłam. Widziałam. Słyszałam.
To nie były „Nasze smaki”, to była czysta kampania wyborcza i zachwalanie kandydata PIS do europarlamentu i… nic poza tym

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  mławianka

–NARESZCIE ZNALAZŁA SIĘ ODWAŻNA—mławianka, ma Pani rację tylko dziwne w tym przekazie było to że ten spaślak który utuczył się na EURO, BIELAN znowu puka aby dalej nabijać kabzę, bo chce dorównać Karskiemu który stał sie milionerem / 7 milionów oszczędności, stać go nawet było aby rozwalać po pijaku melexy na Cyprze. Taka to jest ta PISOWSKA władza, która znajduje swych przekupionych naiwnych, wielbicieli.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  XAWERY

No tak, Bielan jedzie do Brukseli nabijać kabzę, bo on przecież na polityce zagr. się nie zna i po angielsku sobie nie poradzi:).

Natomiast taki pan Kalinowski wiszący nad rondem wybiera się do Brukseli, jak nalezy rozumieć, hobbystycznie, charytatywnie jedzie Polskę reprezentować i żadnych pieniędzy brać nie będzie, tak jak przez dotyczasowych kilka kadencji w Europarlamencie, za darmo chłop harował.

O ludzka naiwności…

DZIDEK
DZIDEK
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi czy Ty swymi postami musisz naprawdę robić z siebie takiego naiwniaka i GŁUPKA /CHYBA ŻE CI ZA TO PŁACĄ/ to inna sprawa, nie wierze aby za takie idiotyzmy płacili, chociaż w PIS to wszystko możliwe, zapłacą za każdą głupotę aby dojść do władzy, no ale po marzyć dobra rzecz.

Pablo
Pablo
3 lata temu
Reply to  Teresa

Tak ciemnogród pana swego bedzie sluchal Niech dadzą ludziom godnie zyc normalne pensje do godnego życia

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  Teresa

Nie do wiary że wśród mławskich kobiet, są takie FRAJERKI, jak moherowa TERESKA , ale myslę że jesteś wyjątkiem

Tyt
Tyt
3 lata temu
Reply to  Pablo

Żal mi takich ludzi jak ty Pablo
Splunąc w twarz takim [wymoderowano]

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Tyt

Mnie zaś żal takich ludzi jak Ty, Tereso. Pinokio ma już nos tak długi jak stąd do Brukseli.

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Tyt

Przyjdzie czas, że będziesz pluł w twarz tym którzy dziś ci płacą a za chwilę będą zabierać, Pablo ma rację, że ciemnogród zawsze będzie Pana słuchal, zgodnie z przekazem JACKA KURSKIEGO cyt. CIEMNY LUD I TAK TO KUPI, i dlatego naoglądałeś sie TVP o plujesz tylko że nie w tą stronę.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu

Pójdę i zagłosuję, ale na pewno nie na PiS. Nie po tym jak gardzi ludźmi i każe „popierać i nie przeszkadzać”.

Fakt, że były doradca Tuska, milioner, udzielający kredytów frankowych prezes banku, którego jedynym celem było dostarczanie pieniążków Polaków zagranicznym właścicielom, jest twarzą „wrażliwego społecznie PIsu” jest dość… karykaturalny. A wy jeszcze się dajecie na to nabrać.

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

DO czytelniczki ciemnotę wciskasz .Chyba mosisz wieksze podatki placic czy moze zazdrość o 500 plus bo dxieci mie ma badz dorosly

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

Mławiak ty nie taką ciemnotę łykasz codziennie od swoich pisowskich oszustów, Czytelniczka ma rację sprawa wprowadzenia kredytów frankowych to sprawka MORAWIECKIEGO.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Kredytów we frankach udzielały prawie wszystkie banki. Obwinianie o to akurat prezesa jednego z banków jest śmieszne, bo zakazanie kredytów w CHF to była kompetencją nadzoru bankowego (KNF). Którym zarządzali ludzie kojarzeni z PO, wiec prosze nie wciskac bajerów.

Jak skutki polityki PO dla Mławy i Mazowsza wyglądają to już sprawa prywatyzacji PKS-ów pokazała. Interes zamknięty, autobusy nie kursują, a gdzie są pieniądze z tej prywatyzacji??

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi—-czy ty jeszcze spisz, obódz się naiwniaku, bo piszesz bzdury, `które mogą kupować tacy naiwniacy jak TY, przestań zaśmiecać ten portal tą swoją pisowską propagandą.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  XAWERY

Wszystko to, co mam do powiedzenia, ma oparcie w faktach.

Ze strony zwolenników opozycji są jak widzę głównie emocjonalne reakcje typu „obudżcie sie”, „nie widzicie, co się w Polsce dzieje” (jakby działo się coś złego), itp.

O faktach możemy dyskutować. Natomiast stabilizowanie czyichś rozchwianych stanów emocjonalnych to robota dla jakiegoś psychologa. Sorry, nie moja działka.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Hemi

NARESZCIE NAPISAŁEŚ CO CIE BOLI HEMI—-a więc nie czekaj udaj się do psychologa, bo jeszcze chwila i trudno będzie cie wyleczyć z tej pisowskiej choroby, nie marnuj swego talentu, po wyleczeniu możesz się jeszcze przydać, by normalnie funkcjonowac

XAWERY
XAWERY
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Może cieszyć to że wśród nas komentujących, te wypociny mławskich wielbicieli PIS, są jeszcze ludzie rozsądni i myślący, którzy prawidłowo oceniają rzeczywistość—SZACUNEK CZYTELNICZKO !!!!!!! DLA GŁOSU ROZSĄDKU, oby więcej wśród mławiaków było takich komentujących.

98
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x