Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sąd orzekł dwa lata zakazu wykonywania zawodu dla mławskiego ginekologa


Sąd Okręgowy w Płocku przychylił się do apelacji mławskiej prokuratury i nie tylko podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Mławie skazujący za molestowanie pacjentki jednego z lekarzy pracujących w mławskim szpitalu na karę  8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i wypłacenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonej, ale dodatkowo zaostrzył ją dwuletnim zakazem wykonywania zawodu.


Do zdarzenia doszło w lipcu 2016 roku w gabinecie lekarskim na terenie mławskiego szpitala. Lekarz wykorzystując zaplanowaną wizytę lekarską i badanie ginekologiczne, podstępnie doprowadził pacjentkę wbrew jej woli do poddania się innej czynności seksualnej polegającej na dotykaniu jej miejsc intymnych, tj. pośladków, wewnętrznej części ud oraz pleców i nanoszeniu na te miejsca bliżej nieokreślonej substancji przypominającej balsam do ciała. Proces odbywał się z wyłączeniem jawności. Wyrokiem z dnia 28 listopada mławski sąd uznał lekarza winnym, skazał go na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata próby, nakazał informowanie sądu o przebiegu tego okresu. Dodatkowo przyznał 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej i  i obciążył kosztami procesu.

Od wspomnianego wyroku zarówno prokuratura  jak i lekarz wnieśli apelacje. Sąd Okręgowy w Płocku w dniu 7 maja utrzymał w mocy wyrok I instancji, orzekając jednocześnie zgodnie z wnioskiem prokuratury dodatkowo  dwuletni zakaz wykonywania zawodu lekarza.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x