Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie żyje ks. Jerzy Dębowski – gorliwy kapłan i dobry człowiek


Fot. Tomasz Gołąb/Gość Warszawski


Dzisiaj o godz.13.00 w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski  w Wyszkowie – Rybienku Leśnym odbędą się uroczystości pogrzebowe ks. Jerzego Dębowskiego, wieloletniego proboszcza parafii w Dzierzgowie. Z pewnością jego dawni parafianie zapamiętali go jako gorliwego  kapłana  i  dobrego człowieka.

Urodził się w Sadłowie, święcenia kapłańskie otrzymał  w 1960 r. w Płocku. Był wikariuszem i proboszczem w parafiach w Wyszkowie i Rybienku. Najdłużej, bo  28 lat,  pracował  w Dzierzgowie: najpierw w charakterze wikariusza (1960-1963), a następnie proboszcza (1984 – 2009). Pełnił też funkcje dziekana i wicedziekana dekanatów przasnyskiego i dzierzgowskiego. W 1979 r. otrzymał godność kanonika, a 20 lat później – honorowego kanonika Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej.

Gdy w 2009 r. odchodził na emeryturę,  kościół był pełen żegnających go parafian. Jego rolę w życiu dzierzgowskiej społeczności docenił też samorząd – rok później  Rada Gmina Dzierzgowo jednogłośnie podjęła  uchwałę o  nadaniu  ks. Dębowskiemu  honorowego obywatelstwa tej gminy.

– Ks. Dębowski  to  pierwszy   mój  duszpasterz. Zawdzięczam mu bardzo dużo.  Za jego rządów jako  proboszcza  parafii przyjąłem I Komunię Świętą oraz sakramenty  bierzmowania  i    małżeństwa.  On ochrzcił też moje dziecko.  Nie jestem wyjątkiem.  Sądzę, że ksiądz Jerzy Dębowski  pozostanie w  serdecznej  pamięci  wielu mieszkańców  naszej gminy. Był to właśnie niezwykle serdeczny człowiek  – mówi wójt Rafał Kuciński.

Na pogrzebowe  uroczystości  wybiera się delegacja parafii i gminy Dzierzgowo.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
gosc
3 lata temu

pokoj jego duszy

Jukon
Jukon
3 lata temu

Mam nadzieję, że nie nadgorliwy…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x