Korona blisko ideału, przełamanie GKS-u

Za piłkarzami Korony Szydłowo solidna porcja futbolu. Gdyby nie wpadka na swoim boisku z Iskrą Krasne, maraton wypadłby bardzo okazale. Ostatecznie konto podopiecznych Włodzimierza Gorczycy wzbogaciło się o sześć punktów.

Domowa rywalizacja z ekipą z powiatu przasnyskiego zaczęła się idealnie. W 28. minucie Artur Gawęda uderzył tak skutecznie, że bramkarz konkurentów nie miał żadnych szans na interwencję. Niestety pójść za ciosem się już nie udało. Po zmianie stron goście nie tylko wyrównali, ale strzelili też zwycięską bramkę.

Szydłowianie powetowali niepowodzenie w kolejnych spotkaniach. W środku minionego tygodnia pokonali na swoim boisku Mazowsze Jednorożec (mecz rozegrany awansem z 26 kolejki). Na triumf 3:2 złożyły się trafienia Jarosława Bartnikowskiego, Arkadiusza Sowińskiego i Krzysztofa  Kłosa.

Na tym nie skończyła się dobra passa. Także z trudnego wyjazdu do Ostrowi Mazowieckiej udało się wrócić w glorii zwycięzcy. Zadecydowała o tym druga połowa. W 60. minucie do siatki pocelował Kamil Głowacki, a sześćdziesiąt sekund przez końcem celnym strzałem popisał się Gawęda.

Humory poprawiły się także w Strzegowie. Po blisko dziewięciu miesiącach przerwy GKS mógł świętować wygraną. O pokonaniu Orzyca Chorzele przesądziła bramka zdobyta przez osiemnastoletniego Mateusza Tatkowskiego.

Niestety w batalii z wiceliderem z Pułtuska już tak dobrze nie było. Owszem Jakub Rogowski strzelił bramkę, ale Nadnarwianka okazała się skuteczniejsza. Artur Bartosiewicz skapitulował aż sześciokrotnie.

Korona Szydłowo  – Mazowsze Jednorożec 3:2 (1:1)

Nadnarwianka Pułtusk  – GKS Strzegowo 6:1 (3:1)

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Korona Szydłowo 1:2 (1:0)

GKS Strzegowo  – Orzyc Chorzele 1:0 (0:0)

Korona Szydłowo – Iskra Krasne 1:2 (1:0)

XXIV kolejka (11 maja): Korona Szydłowo  – Orzyc Chorzele (godz. 17), GKS Strzegowo – Mazowsze Jednorożec (godz. 17.30).