Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zachwaszczony i zaniedbany park to smutny widok


To banalne twierdzenie, że park jest wizytówką miasta. Równie dobrze można powiedzieć, że taką wizytówką jest estetyczna zabudowa, ulice czy chodniki. Na pewno jednak park miejski to jedyny położony w centrum miasta obszar zielony, gdzie można wybrać się na spacer, na nowy bądź stary plac zabaw i usiąść chwilkę na ławeczce.

Na pierwszy rzut oka wygląda to dobrze, kolorowe bratki w głównej alei cieszą oko. Uważny obserwator, a zwłaszcza posiadacz przydomowego ogródka czy działki od razu zwróci uwagę  na zachwaszczone na potęgę boczne części parku i to trudnymi do wyplenienia chwastami jak mniszek czy podagrycznik. Dla całości obrazu trzeba tu jeszcze wspomnieć o kolejnych starych drzewach, które zapewne wkrótce trzeba będzie usunąć ze względu na posusz. Naprawdę zachwaszczony i zaniedbany park to smutny widok.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

24
KOMENTARZE

avatar
1500
dzidek
Gość
dzidek

W odpowiedzi dla Ja 72—-tym ostatnim swoim postem nareszcie coś zrozumiałeś, muszę Ci powiedzieć że wolę rady mławianki która w bardzo prosty sposób przekazała mi to co powinienem robić przy pisaniu, i korzystaniu z KOMPA, to bardziej do mnie [przemawia, niż Twoje naukowe wywody, no ale jeśli ojciec napisał Ci tekst na kartce to nie wypadało Ci go nie przepisać. Nie znasz tamtego czasu lat 50-tych, bo wtedy z tą nauką rożnie bywało w tym baraku przy ul. Sienkiewicza, i nie porównuj tamtych lat do dnia dzisiejszego, z Twego postu widać że jesteś biegły w mowie i piśmie, i robisz… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Brawo „dzidek” – dasz radę 🙂 Gdy jest za dużo literówek treść traci na wartości.
Nie rozumiem czemu ktoś dał Ci minusa za tę wypowiedź
Może Ty od tego minusa wyjaśniłbyś to, bo człowiek stara się być bardziej czytelny, a tobie to nie pasuje. Bardzo brzydko świadczy to o tobie (małe litery celowe, bo jeśli nie mam do kogoś szacunku tak właśnie piszę.

mławianka
Gość
mławianka

Dzidek, wszystko ok, ale mógłbyś uważniej naciskać klawisze na tym laptopie, bo często Ci się zdarza wpisywać zamiast właściwej litery, litery obok.
Ponadto przeczytaj komentarz, który napisałeś przed wysłaniem do sieci.
Najważniejsza sprawa, to korzystaj ze słownika, który będzie Ci podkreślał czerwoną falowaną linią większość błędów (niestety nie wszystkie).
Powodzenia 🙂

dzidek
Gość
dzidek

Dzięki, za dobre spokojnie, przekazsne rady, postaram się z nich skorzystac, tak właśnie takie błędy robię, pomijając te błędy i uwagi nie przecze sluszne, wylozone przez CIEBIE mlawianko, przyjmuję, a nie naukowa jak tego uczonego Ja72. Dla mnie, pomimo tych błędów ktorych nie powinno byc, jednak zawsze jest najważniejsza treść jaką chce przekazac, takie są moje posty.Z gory przepraszam jeśli dalej będą sie powtarzac te błędy, ktore będę sie starał eliminować.

Anonim
Gość
Anonim

Szczury to w sumie nie wina burmistrza, szczury są wszędzie. Rozmnażają się szybko – to bardzo plenny gatunek. To, że w Mławie brak jest właściwej segregacji odpadów to już wina władz niestety. Do dnia dzisiejszego w Mławie nie wyodrębnia się śmieci biodegradowalnych – ciekawe czemu??? – to raz Ludzie często wyrzucają resztki jedzenia, szczególnie pieczywo obok śmietników, niby dla ptaków, ale to jest pożywka właśnie dla szczurów, tych właściwych szczurów jak i tych fruwających, czyli dzikich gołębi, które roznoszą choroby – to dwa. Trzy, to to, że w bliskiej odległości od Mławy są wysypiska śmieci, tam dopiero są rozmnaża-lnie szczurów,… Czytaj więcej »

Rudolf
Gość
Rudolf

Mogliby chociaż trawę zasiać na tych pustych placach, pieniędzy brakuje czy co?

niejaki dzidek
Gość
niejaki dzidek

W odpowiedzi, do Ja72, a Ja dzidek jestem Ja43, nie wiem czy to moje tlumaczenie do Ciebie dotrze. Przyjmuje te twoje uwagi jsko sluszne, z jednym ale, ze dla mnie to nie jest juz czas, aby praciwac nad soba, z pewnoscio, sxkoly konczylem, kiedy cuebie nie bylo jeszcze na swiecie, byl to calkiem inny czas, fakt robie bledy, ale w tym wieku juz zadne rady mi nie pomoga zistane przy tych swoich bledach, w moim wieku zostaje tresc mego przekazu, i sprawy oraz uwagi jakie chce przekazac, odwiedzsjacym portal, a bledy wynikaja z tego, ze tak hsk teraz pisze z… Czytaj więcej »

Ja 72
Gość
Ja 72

Nie jest ważne kiedy skończyło się szkołę. Mój ojciec jest grubo po 70-tce i takich byków nie robi. Właśnie kiedyś bardziej zwracano uwagę w szkołach na ortografię. Teraz natomiast jest dysleksja, dysortografia i inne tego typu g…..wna. Taka jest prawda. A dzieci widzą, że coraz mniej muszą znać zasady. A po drugie drogi dzidku są podpowiedzi w komputerach, telefonach. Ale ok, nie jest to ważne. Po prostu dla Ciebie pisać z takimi błędami to nie problem i niech tak zostanie……..

Anonim
Gość
Anonim

Aga, po którym placu zabaw? tym nowym czy po tym starym?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Sytuacja miała miejsce na nowym placu zabaw.

Pezetka
Gość
Pezetka

Nowym

Mławianka
Gość
Mławianka

Potwierdzam! Byłam z córka na placu zabaw przed godzina 15. Po placu biegał szczur! To jest nie do pomyślenia!!!

Aga
Gość
Aga

Tak w temacie parku dodam, że dziś po placu zabaw biegał szczur.

Ja 72
Gość
Ja 72

A co ma do tego szczur? One mogą być wszędzie : Przy Twoim bloku/domu, w sklepach – nie tylko spożywczych(znane ostatnio przypadki). Mógł widzieć po autem do którego właśnie wsiadasz. A Ty się bulwersujesz, że szczur biegał po placu zabaw. Nawet nie wiesz ile razy biegają gdy tego nie widzisz. Nocą szczególne, być może nawet był na ławce na której potem Ty usiadłaś Co za malkontentka…..

every
Gość
every

Maju, bardzo słuszna uwaga.
Mława nie jest przyjaznym miejscem dla pszczół.
Bratki i begonie dobitnie o tym świadczą.
Niszczenie mniszka lekarskiego, opryskami, w czasie kwitnienia także.
Zabijając pszczoły zabijamy siebie samych!!!!!

Ja 72
Gość
Ja 72

Do niejakiego dzidka: Może i Twe uwagi słuszne są ale zwróć proszę uwagę na błędy w pisowni, które popełniasz. ”To nie możliwe”, budujo”, ”praco”, ”Bitwo o Mławe”. To tylko niektóre Twoje błędy w tym kilkuzdaniowym tekście. Warto też wspomnieć, że przymiotniki piszemy z małej litery, np mławskiej a nie Mławskiej. Już nie wspomnę o literówkach ale to akurat zdarza się nawet najlepszym do których jednak Ty nie należysz……. Rozumiem , że można popełnić błąd ortograficzny. Jednak Ty robisz to ciągle a cenne uwagi jakie otrzymujszez czasami od internautów powinieneś wykorzystać a nie obrażać ich…..Prawda ? Ceni się tych, którzy nad… Czytaj więcej »

wgl
Gość
wgl

widzę brak tematów do pisania, artykuł bez treści tylko pożywka jak widać dla aktywnych komentat

Hmmm
Gość
Hmmm

Brakuje stanowiska Pani Niedorzecznie. Ojej, Pani rzecznik która na wszystko ma odpowiedź zawsze i wszędzie

Tomek
Gość
Tomek

Ślimak na zdjęciu zadowolony 🙂

Maja
Gość
Maja

Kogo „na górze” obchodzi jeszcze ten park? Do kolejnych wyborów jeszcze daleka droga. A tak w ogóle jaki ma sens sadzenie na tak dużych powierzchniach sezonowych kwiatów. Pszczoła z bratków pożytku też nie ma. Może Mława powinna usunąć się z programu gminy przyjazne dla pszczół, bo tylko wstyd przynosi. Pozdrawiam

dzidek
Gość
dzidek

To nie mozliwe. Pan Burmistrz w Tv Mazury, udzielal wywiadu, hdzie slyszalem same ochy i achy, jak to w Naszej Mlawie jest pieknie, jak mowil ze slucha mirszkancow, jak im dziekowal, jak wychwalal Radnych, jacy sa aktywni, jak zachwalal Partnerstwo Publiczno Prywatne. Jak wychwalal deweloperow? Ktorzy tak duzo budujo? Mowil odpowiadajac na pytania co dslejz Bitwo o Mlawe, z wiaduktem , i z organizacjo Dni Mlawy lipiec —tylko nad tymi opowiesciami mogo zachwycac sie ci ktorzy, sa z dala od naszej Mlawskiej rzeczywistosci, ktora w wielu miejscsch mocno skrzeczy, czego przyklad mielismy ostatnio. Panie Burmistrzu— prosze przestac sie chwalic, zr… Czytaj więcej »

h13
Gość
h13

oglądałem, oglądałem..
słuchając tego miałem wrażenie jakbym oglądał tvp, które wychwala tylko partię rządzącą..
Tutaj tak samo, pytanie przygotowane, brak trudnych pytań.
Ustawka jak się patrzy..

mławianka
Gość
mławianka

Zachwaszczone rabatki parkowe proponuję potraktować tak jak Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zawkrze” potraktowała przed weekendem majowym zachwaszczone mniszkiem lekarskim trawniki, czyli randapem (być może innym śmiercionośnym dla pszczół środkiem chemicznym).
Szanowna redakcjo zajmijcie się jeszcze i tym tematem. Na trawnikach na OKM dogorywa mniszek lekarski, który w chwili trucia pięknie kwitł. Z tego co wiem pszczoły uwielbiają nektar mniszka przeciwieństwie do tych pięknie wyglądających bratków, które cieszą ludzkie oko, ale nie cieszą pszczół.

Joanna
Gość
Joanna

Na osiedlu Sienkiewicza – Powstańców styczniowych o trawniku tylko można pomarzyć. Zniszczony doszczętnie jesienią. Pozostały po nim doły, kamienie, szklo… Tak wygląda dbałość o zieleń. Mimo interwencji mieszkańców nic się nie dzieje.