Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

PKW instruuje jak uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowaniaPaństwowa Komisja Wyborcza wyemitowała specjalną serię spotów z przydatnymi informacjami dotyczącymi najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wczasy lub wyjazd służbowy to nie przeszkoda, by zagłosować; weź zaświadczenie o prawie do głosowania – zachęca PKW.

Z takim zaświadczeniem można głosować w dowolnym miejscu w kraju, za granicą, lub na polskim statku morskim

Zaświadczenie o prawie do głosowania można pobrać w urzędzie gminy, gdzie jest się ujętym w spisie wyborców najpóźniej na dwa dni przed wyborami. Można to zrobić osobiście, faksem lub mailem.

Jak zapewnia PKW, zaświadczenie można pobrać „od ręki”; można też upoważnić do jego odbioru pisemnie inną osobę.

„Pamiętaj – chroń swoje zaświadczenie. Jeśli je zgubisz, zniszczysz lub zostanie ci ukradzione, nie otrzymasz kolejnego i nie będziesz mógł zagłosować nawet tam, gdzie mieszkasz” – przestrzega Państwowa Komisja Wyborcza.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 26 maja w godzinach 7-21.

źródło: PAP

oprac. red.

Zobacz spot: https://pkw.gov.pl/337_Informacje/1/35776_Wybory_do_Parlamentu_Europejskiego_2019_quotZaswiadczenie_o_prawie_do_glosowaniaquot_-_obejrzyj_spot_PKW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Myślący
Myślący
3 lata temu

Moi drodzy tylko Konfederacja! Lista numer 1
wolność, własność,sprawiedliwość
SUWERENNOŚĆ

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  Myślący

Nikt o zdrowych zmysłach nie głosuje na szuralicję.

Wyborczyni
Wyborczyni
3 lata temu
Reply to  Myślący

Kochany, jeszcze 18 lat nie masz 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x