Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto apeluje. Nie parkuj na trawnikach – niszczysz zieleń!


fot. Straż Miejska


Wciąż powszechnym procederem w naszym mieście jest pozostawianie samochodów na terenach zielonych, co zdecydowanie nie sprzyja wzrostowi roślin – zwłaszcza obecnie, gdy rozpoczął się okres ich wegetacji. Od początku roku do końca kwietnia strażnicy miejscy ujawnili 54 wykroczenia związane z uszkadzaniem roślinności.

Dwanaście z tych przypadków zakończyło się mandatami karnymi, w pozostałych strażnicy pouczyli winowajców. Wykroczenia te (mówi o nich art. 144 kodeksu wykroczeń) najczęściej popełniano na ulicach Padlewskiego, Płockiej, Żwirki i LG Electronics. Grozi za nie mandat karny w wysokości do 500 zł, a w postępowaniu sądowym grzywna nawet do 1000 zł.

Prosimy wszystkich kierowców, aby zwracali uwagę na to, gdzie pozostawiają swoje pojazdy. Zatroszczmy się o otaczającą nas przyrodę, a przy okazji… o własne portfele.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Toma
Toma
3 lata temu

To może zacznijmy od trawnika przed Z.S Nr 3.Moim zdaniem samochody tam parkujące wzdłuż ulicy parkują na trawniku (którego nie ma 🙂 ).
Chyba , że jestem w błędzie ??.
Co na to Straż Miejska ????

okolice
okolice
3 lata temu

po co trawa mławianie kochają beton………..

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x