Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto apeluje. Nie parkuj na trawnikach – niszczysz zieleń!


fot. Straż MiejskaWciąż powszechnym procederem w naszym mieście jest pozostawianie samochodów na terenach zielonych, co zdecydowanie nie sprzyja wzrostowi roślin – zwłaszcza obecnie, gdy rozpoczął się okres ich wegetacji. Od początku roku do końca kwietnia strażnicy miejscy ujawnili 54 wykroczenia związane z uszkadzaniem roślinności.

Dwanaście z tych przypadków zakończyło się mandatami karnymi, w pozostałych strażnicy pouczyli winowajców. Wykroczenia te (mówi o nich art. 144 kodeksu wykroczeń) najczęściej popełniano na ulicach Padlewskiego, Płockiej, Żwirki i LG Electronics. Grozi za nie mandat karny w wysokości do 500 zł, a w postępowaniu sądowym grzywna nawet do 1000 zł.

Prosimy wszystkich kierowców, aby zwracali uwagę na to, gdzie pozostawiają swoje pojazdy. Zatroszczmy się o otaczającą nas przyrodę, a przy okazji… o własne portfele.

źródło: UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Toma
Gość
Toma

To może zacznijmy od trawnika przed Z.S Nr 3.Moim zdaniem samochody tam parkujące wzdłuż ulicy parkują na trawniku (którego nie ma 🙂 ).
Chyba , że jestem w błędzie ??.
Co na to Straż Miejska ????

okolice
Gość
okolice

po co trawa mławianie kochają beton………..