Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Oficjalne obchody Święta Narodowego 3 Maja


Oficjalne uroczystości organizowane przez władze z roku na rok przyciągają coraz mniejszą  liczbę „zwykłych” mieszkańców naszego miasta. Tak też było podczas obchodów wczorajszego święta. Mieszkańców była dosłownie garstka, za to dopisały poczty sztandarowe, harcerze i oficjalne delegacje.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Ducha w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Stamtąd orkiestra, poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali pod Dąb Niepodległości. Tu okolicznościowe przemówienia wygłosili senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski, po czym wiązanki pod obeliskiem złożyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele kombatantów, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji. Wartę honorową pod obeliskiem zaciągnęło dwoje rekonstruktorów w strojach z epoki napoleońskiej, którzy na zakończenie uroczystości oddali salwę honorową. Po oficjalnej części można było porozmawiać z rekonstruktorami o stroju i uzbrojeniu.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Smutny
Gość
Smutny

Smutne jest to że więcej było tych którzy musieli być , niż tych którzy którzy chcieli. Zbyt wiele czasu w kościele, a zbyt mało radosnego świętowania. Same frazesy i lans. A gdzie młodzież włączona czynnie w świętowanie. Smutne to święto w Mławskim wykonaniu – wiem bo byłem.

dzidek
Gość
dzidek

Szanowna —MŁAWIANKO— ŚWIĘTO, ŚWIETEM—-a tradycja musi być zachowana, nasza Władza z naszego wyboru, jest wierna tradycji od lat, którą cały czas wspiera Burmistrz Kowalewski, / po co sobie robić problemy a także koszty wystarczy to co pokazane na zdjęciach / a może i była część nieoficjalna któż to wie ?? organizatorzy wychodzą z założenia że PODCZAS TAKIEGO ŚWIĘTA WINNA BYĆ CHWILA REFLEKSJI I ZADUMY— a nie jakieś występy artystyczne, chociaż na zdjęciu 33 jest pokazany dyrygent, Senator JAN MARIA JACKOWSKI, tylko nie widać zespołu, miejmy nadzieję że za rok będzie lepiej i weselej.

mławianka
Gość
mławianka

Święto Narodowe 3 Maja jakieś smętne te obchody…
Po części oficjalnej winna nastać część nieoficjalna, to Święto winno cieszyć, napawać radością, a tu…
nieliczni mieszkańcy obserwujący tę smętną uroczystość rozeszli się znudzeni przemowami…

konkurs
Gość
konkurs

W powiecie podobno już wybrano sekretarza. W „grze o tron” została jedna „słuszna” osoba. Pozostali wybrali rozsądne stanowisko…

Mlawianka
Gość
Mlawianka

No pewnie tak najwzniejsze to zachowac stolki a wladza sie zmienila tylko pozornie bo i tak i tak rzadzi Wojnarowski rekami Rakowskiego dwor zachowany to najwazniejsze .Pan obecnie wladajacy tyle lat na stolku dyrektorskim jako jedyny prawicowy sie ostal napewno musial podpisac lojalkie PSLowskiej wladzy . To zwykle oszustwo nic sie nie zmienilo poza tym ze siedziba Starosty teraz jest w Dabku

Mławiak
Gość
Mławiak

Pisowska elita jak zwykle na miejscu.

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Dobrze że PiS w Mławie zawsze jest tam gdzie potrzeba, żeby godnie Nas reprezentować. Zawsze głosowałam na PiS.

Aro
Gość
Aro

A Ci rekonstruktorzy to skąd? Bo chyba przyjezdni? Jak jest biednie w Mławie wystarczy popatrzeć na to co było u sąsiadów np. Ciechanow jednym z wielu wydarzeń które byly zaplanowane był koncert Wyszkoni, a u nas?

dzidek
Gość
dzidek

A u nas w Mlawie moglismy podziwiac parade i przemarsz naszej Wladzy z Burmistrzem Kowsleeskim na czele, ktoremu towarzyszyl Wikioedia Senator Jackowski

dzidek
Gość
dzidek

Aż nie do wiary!!!–i to całe obchody święta gdzie jedyną atrakcja jest rozmowa z rekonstruktorami a co dla tych „zwykłych” mieszkańców. Którzy nie mając żadnych propozycji kulturalnych spędzają te Święto na wypoczynku na RODOS, nie! nie!! to nie ta piękna wyspa!! / dla nie wtajemniczonych, ta nazwa to RODZINNE OGRÓDKI DZIAŁKOWE OKOLONE SIATKĄ / Jednak NASZ / nie mój /Pan Burmistrz Kowalewski, widać lubuje się w imprezach na pokaz. Panie Burmistrzu czy moje miasto Mława jest naprawdę skazana tylko na Posłów lub Senatorów, tej jedynie słusznej Partii PIS, że jest Pan ich zwolennikiem to widać aż tak bardzo że czasami… Czytaj więcej »