Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Oficjalne obchody Święta Narodowego 3 Maja


Oficjalne uroczystości organizowane przez władze z roku na rok przyciągają coraz mniejszą  liczbę „zwykłych” mieszkańców naszego miasta. Tak też było podczas obchodów wczorajszego święta. Mieszkańców była dosłownie garstka, za to dopisały poczty sztandarowe, harcerze i oficjalne delegacje.


Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Ducha w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Stamtąd orkiestra, poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali pod Dąb Niepodległości. Tu okolicznościowe przemówienia wygłosili senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski, po czym wiązanki pod obeliskiem złożyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele kombatantów, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji. Wartę honorową pod obeliskiem zaciągnęło dwoje rekonstruktorów w strojach z epoki napoleońskiej, którzy na zakończenie uroczystości oddali salwę honorową. Po oficjalnej części można było porozmawiać z rekonstruktorami o stroju i uzbrojeniu.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Smutny
Smutny
3 lata temu

Smutne jest to że więcej było tych którzy musieli być , niż tych którzy którzy chcieli. Zbyt wiele czasu w kościele, a zbyt mało radosnego świętowania. Same frazesy i lans. A gdzie młodzież włączona czynnie w świętowanie. Smutne to święto w Mławskim wykonaniu – wiem bo byłem.

dzidek
dzidek
3 lata temu

Szanowna —MŁAWIANKO— ŚWIĘTO, ŚWIETEM—-a tradycja musi być zachowana, nasza Władza z naszego wyboru, jest wierna tradycji od lat, którą cały czas wspiera Burmistrz Kowalewski, / po co sobie robić problemy a także koszty wystarczy to co pokazane na zdjęciach / a może i była część nieoficjalna któż to wie ?? organizatorzy wychodzą z założenia że PODCZAS TAKIEGO ŚWIĘTA WINNA BYĆ CHWILA REFLEKSJI I ZADUMY— a nie jakieś występy artystyczne, chociaż na zdjęciu 33 jest pokazany dyrygent, Senator JAN MARIA JACKOWSKI, tylko nie widać zespołu, miejmy nadzieję że za rok będzie lepiej i weselej.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Święto Narodowe 3 Maja jakieś smętne te obchody…
Po części oficjalnej winna nastać część nieoficjalna, to Święto winno cieszyć, napawać radością, a tu…
nieliczni mieszkańcy obserwujący tę smętną uroczystość rozeszli się znudzeni przemowami…

konkurs
konkurs
3 lata temu

W powiecie podobno już wybrano sekretarza. W „grze o tron” została jedna „słuszna” osoba. Pozostali wybrali rozsądne stanowisko…

Mlawianka
Mlawianka
3 lata temu
Reply to  konkurs

No pewnie tak najwzniejsze to zachowac stolki a wladza sie zmienila tylko pozornie bo i tak i tak rzadzi Wojnarowski rekami Rakowskiego dwor zachowany to najwazniejsze .Pan obecnie wladajacy tyle lat na stolku dyrektorskim jako jedyny prawicowy sie ostal napewno musial podpisac lojalkie PSLowskiej wladzy . To zwykle oszustwo nic sie nie zmienilo poza tym ze siedziba Starosty teraz jest w Dabku

Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Pisowska elita jak zwykle na miejscu.

Jadwiga
Jadwiga
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Dobrze że PiS w Mławie zawsze jest tam gdzie potrzeba, żeby godnie Nas reprezentować. Zawsze głosowałam na PiS.

Aro
Aro
3 lata temu

A Ci rekonstruktorzy to skąd? Bo chyba przyjezdni? Jak jest biednie w Mławie wystarczy popatrzeć na to co było u sąsiadów np. Ciechanow jednym z wielu wydarzeń które byly zaplanowane był koncert Wyszkoni, a u nas?

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Aro

A u nas w Mlawie moglismy podziwiac parade i przemarsz naszej Wladzy z Burmistrzem Kowsleeskim na czele, ktoremu towarzyszyl Wikioedia Senator Jackowski

dzidek
dzidek
3 lata temu

Aż nie do wiary!!!–i to całe obchody święta gdzie jedyną atrakcja jest rozmowa z rekonstruktorami a co dla tych „zwykłych” mieszkańców. Którzy nie mając żadnych propozycji kulturalnych spędzają te Święto na wypoczynku na RODOS, nie! nie!! to nie ta piękna wyspa!! / dla nie wtajemniczonych, ta nazwa to RODZINNE OGRÓDKI DZIAŁKOWE OKOLONE SIATKĄ / Jednak NASZ / nie mój /Pan Burmistrz Kowalewski, widać lubuje się w imprezach na pokaz. Panie Burmistrzu czy moje miasto Mława jest naprawdę skazana tylko na Posłów lub Senatorów, tej jedynie słusznej Partii PIS, że jest Pan ich zwolennikiem to widać aż tak bardzo że czasami staje się to nie strawne, i może dlatego ma Pan na tych wszystkich uroczystościach tak małą obecnośc mieszkańców , na której są obecni tylko ludzie z nakazu i funkcji które sprawują w naszym mieście. Może już w tym wszystkim, warto dostrzec i innych przedstawicieli Sejmu R.P, I ZAPROSIĆ ICH DO NASZEGO MIASTA, i może być może warto już przestać używać hasła cyt. Mława–moje miasto, mój czas. To znaczy czyje?? Z tego co wiem nie jest Pan mieszkańcem naszego miasta, i może to hasło winno brzmieć MŁAWA—TO NASZE MIASTO–I NASZ CZAS— TO MIASTO NAS WSZYSTKICH, A NIE TYLKO OPCJI PISOWSKIEJ, i warto aby przywrócić naszemu miastu normalność niech zacznie równać do najlepszych, a nie pałętać się na obrzeżach Woj. MAZOWIECKIEGO.!!!!!, bo już lepiej wyglądają uroczystości w gminach naszego Powiatu niż w Mławie.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x