Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieś flagę i tySejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 2 maja Dniem Flagi. Taką decyzję podjęli posłowie 20 lutego 2004 roku uchwalając zmianę ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

Wybór daty na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest przypadkowy, właśnie  2 maja żołnierze polscy zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie Siegessäule w Berlinie, co w praktyce oznaczało zakończenie działań wojennych w Europie podczas II wojny światowej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej polskiej jest jednym z najmłodszych świąt państwowych. Święto to ma  rozkrzewiać wiedzę o polskiej tożsamości i o symbolach narodowych. Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do wywieszenia flag narodowych na swoich posesjach.

Watro też przypomnieć kampanię społeczną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe” i zobaczyć  spot filmowy. Ten krótki film zachęca do traktowania barw narodowych z szacunkiem oraz zapoznania się z przygotowanym poradnikiem pt. „Biało-Czerwona”. Dostępny jest on w postaci pliku PDF, który każdy może przeczytać, pobrać i wydrukować:

poradnik_bialo_czerwona.pdf

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x