Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Śnięte ryby nad zalewem. Czy to zemsta kłusowników?


Wczoraj po południu czytelnicy sygnalizowali, że na plaży kąpieliska nad Zalewem Ruda leży bardzo dużo śniętych ryb i nie wiadomo jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy.Wkrótce na miejscu zjawili się powiadomieni o sytuacji członkowie mławskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego i uprzątnęli zalegające na plaży ryby. Nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi jak doszło do takiej sytuacji.

– Najprawdopodobniej ma to związek z sytuacją z piątkową zdarzeniem, kiedy ujawniony został nielegalny połów ryb za pomocą zastawionego żaka, właśnie na wysokości kąpieliska – mówi Andrzej Nowakowski prezes Koła PZW Mława.  

Możliwe też, że część wyrzuconych na brzeg ryb pochodzi z nielegalnego połowu, gdzie większe sztuki zostały zabrane, a mniejsze odrzucone. Uwagę też zwraca fakt, że wyrzucone sztuki to z małymi wyjątkami wyłącznie płocie.  Być może policji uda się ustalić sprawców kłusownictwa na tak dużą skalę.

JK

Zobacz także:

W siatce kłusownika było ponad 200 szt ryb różnego gatunku

Śnięte ryby na Zalewem Ruda. Co się stało?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Prawdomówca
Gość
Prawdomówca

Pierwsi klusownicy są z PZW bo nikt ich nie skontroluje. Podobnie zresztą jak myśliwych.

AntyKo
Gość
AntyKo

Bzdura, masa śniętych ryb przy kąpielisku była już w Święta Wielkanocne, są fotografie.

Mławiak
Gość
Mławiak

Że ja nie wpadłem na to że można za pomocą pomostu do rozbiórki przeciągnąć siatkami taki ładny obszar…. 🙂

Maciej
Gość
Maciej

Czy ktoś z Państwa wie i może napisać , dlaczego aktualnie jest znacznie obniżony poziom wody w Zalewie?

Hawk
Gość
Hawk

Czy ja dobrze rozumiem, że nikt tych ryb nie zbadał? Po prostu do wora tyle?