Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziś mija termin złożenia PIT. Urząd pracuje tylko do 15:30


Dziś mija ostateczny termin złożenia rozliczeń podatkowych PIT za 2018 rok. To pierwszy rok, gdy urząd skarbowy przygotowuje zeznanie za podatników urzędy, ale i tak wiele osób składa PIT tradycyjnie, lub ma pytania do urzędników w związku ze swoim rozliczeniem.


Przypomnijmy w tym roku po raz pierwszy PIT 37 przygotowali dla podatników pracownicy skarbówki. W tym roku uruchomiono platformę Twój e-PIT, gdzie znalazły się roczne zeznania wypełnione za nas przez urzędników skarbówki. To oznacza, że jeśli do 30 kwietnia nie naniesiemy żadnych zmian, zeznania zostaną automatycznie zaakceptowane i złożone. Możemy jednak zajrzeć do swojego PIT-u i na przykład wpisać w nim numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, ofiarując swój 1 procent podatku lub skorzystać z ulgi na dziecko, leki.

Jeśli otworzymy nasz PT dowiemy się także, czy wyliczono nam zwrot podatku lub niedopłatę, którą trzeba uregulować do 30 kwietnia. Nadpłatę podatku otrzymamy w terminie 45 dni od wysłania PIT-u do systemu lub 3 miesięcy, jeśli na ostatni dzień złożymy PIT papierowy.

Urzędy skarbowe w województwie mazowieckim były otwarte 29 kwietnia w poniedziałek do godz. 18.00 – poniedziałki są dniami wydłużonej obsługi podatników. Natomiast 30 kwietnia (wtorek) urzędy skarbowe będą czynne w standardowych godzinach pracy. Dziś mławski urząd skarbowy pracuje od 7:30 do 15:30.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x