Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W mławskim lesie przybyło 80 dębów uwieczniających pamięć Obrońców Mławy z 1939 roku


W przypadającą w tym roku 80-tą rocznicę Bitwy pod Mławą, każdy kto chciał, mógł pod fachowym okiem leśników zasadzić sadzonkę młodego dębu w lesie pod Krajewem.


Ta niezwykła inicjatywa Nadleśnictwa Dwukoły odbyła się 26 kwietnia. Szkolna młodzież, przedstawiciele różnych instytucji, organizacji społecznych, wreszcie przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta, gmin: Wieczfnia Kościelna i Iłowo, każdy sadząc sadzonkę zobowiązał się do opieki nad posadzonymi dębami, tak aby pamięć o bohaterach trwała wiecznie. O tej pamięci mówią też pamiątkowe tablice ustawione na skraju tej leśnej kwatery.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lata temu

Lepszym uczczeniem obrońców Mławy byłoby uporządkowanie terenu wokół schronów bojowych, by lepiej były widoczne jak i dostęp do niektórych byłby łatwiejszy.

AntyKo
AntyKo
3 lata temu

Kolejny pic na wodę. Hipokryci z Lasów Państwowych wespół z politykami. A może by tak leśnicy z okazji 80-lecia zostawili niewyrąbane 80 starych dębów? Rzeź drzew w lesie mławskim na wielką skalę, a dawniej, za tej wrednej komuny, mławski las był lasem ochronnym miasta z zakazem wyrębów.

Janusz
Janusz
3 lata temu

Ciekawe ile osób by tam poszło i posadziło drzewa gdyby fotoreporterów nie było?

Grażynka
Grażynka
3 lata temu
Reply to  Janusz

Pewnie same dzieci ze szkoły

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x