Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski nr na liście PSL Koalicja Wybory 2019
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Czy miasto przed sezonem zdąży choćby rozebrać istniejący pomost nad Zalewem Ruda?


Zapowiadane przez burmistrza jeszcze w ubiegłym roku rozebranie uszkodzonego pomostu nad Zalewem Ruda jak dotychczas nie doszło do skutku.  Miasto w końcu ubiegłego roku opracowało dokumentację rozbiórki pomostu i sprawa znów stanęła w miejscu. Minęły prawie cztery miesiące tego roku i dopiero 25 kwietnia ukazało się ogłoszenie o przetargu na wyłonienie firmy, która zrealizuje zadanie pod nazwą  „Budowa pomostu nad Zalewem Ruda – etap I”. Ten etap I to właśnie rozbiórka zamkniętego niemal rok temu pomostu. Ma się ona zakończyć do 28 czerwca 2019 r.         

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Prace rozbiórkowe, które ma wykonać wybrany wykonawca będą polegać na wycięciu stalowej barierki, rozebraniu poszycia pomostu, demontażu stalowych kratownic i pali stalowych, posadowionych na dnie zbiornika. Po wykonaniu prac rozbiórkowych wykonawca dokona segregacji pozyskanych materiałów, odtransportuje je na miejsce docelowego składowania, przeróbki lub utylizacji, które wcześniej uzgodni z zakładem komunalnym. Konstrukcję stalową, pociętą, wykonawca przekaże na złom. Deski poszycia mogą posłużyć jako opał dla lokalnych mieszkańców.

Czasu do otwarcia sezonu letniego pozostaje coraz mniej. Oby miastu udało się z pierwszym razem wyłonić wykonawcę zaplanowanych robót. Takie obawy mogą być uzasadnione, dość tu wspomnieć unieważnione niedawno postępowania przetargowe w sprawie budowy tężni i kilku innych postępowań, gdzie nie było chętnych do wykonania zlecenia.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

avatar
1500
Ramzes
Gość
Ramzes

Gdyby burmistrz choć raz pomyślał tak jak trzeba to tą rozbiórkę i budowę nowego pomostu można było połączyć z oczyszczaniem dna zalewu. Mogę iść o zakład, że gdy będzie spuszczana wreszcie woda z tego syfu i oczyszczane dno (zgodnie z wcześniejszymi „wielkimi planami”, o ile to nie były żarty) to zniszczony będzie nowy pomost. Poza tym, dlaczego tylko sam pomost ma być zbudowany a nie coś w rodzaju małego parku rozrywki? Dlaczego w Lidzbarku Welskim potrafili zagospodarować swój akwen a my nie możemy? Bo leży na działkach nie należących do miasta? Za to część zalewu jest na terenie naszego powiatu… Czytaj więcej »

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Szanowna Pani –every—już sam nie wiem ile już razy zamieszczaliśmy takie posty, wychodzi na to że Mławie nie ma odważnego który dostał by się do tych informacji—-no i nadal będziemy czekać??? może wreszcie portal się odważy i uzyska tą informację.

every
Gość
every

Nadal czekamy na rozliczenie kampanii wyborczej Komitetu Wyborczego „Razem dla Mławy”

Pele
Gość
Pele

Nadal czekamy na rozliczenie finansowe fitness klubu na stadionie MOSiR.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

A może dowiecie się Państwo na jakim etapie są prace nad budową galerii handlowej i dworca zintegrowanego? Miały rozpocząć się wiosną a póki co cisza…

Janusz
Gość
Janusz

Za 5 lat przy kolejnych wyborach

Mlawiak
Gość
Mlawiak

A remonty dróg w Mławie kiedy się rozpoczynają bo jakaś cisza nic nie piszecie o tym?

h13
Gość
h13

Też mnie to zastanawia. Pani Rzecznik wypowiadała się ostatnio na mttv, iż burmistrzowi planuje (podkreślam – planuje) remont i zależy mu na poprawie.
Pytanie tylko kiedy?
Może redakcja uda się do ratusza z takim zapytaniem