Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy miasto przed sezonem zdąży choćby rozebrać istniejący pomost nad Zalewem Ruda?


Zapowiadane przez burmistrza jeszcze w ubiegłym roku rozebranie uszkodzonego pomostu nad Zalewem Ruda jak dotychczas nie doszło do skutku.  Miasto w końcu ubiegłego roku opracowało dokumentację rozbiórki pomostu i sprawa znów stanęła w miejscu. Minęły prawie cztery miesiące tego roku i dopiero 25 kwietnia ukazało się ogłoszenie o przetargu na wyłonienie firmy, która zrealizuje zadanie pod nazwą  „Budowa pomostu nad Zalewem Ruda – etap I”. Ten etap I to właśnie rozbiórka zamkniętego niemal rok temu pomostu. Ma się ona zakończyć do 28 czerwca 2019 r.         

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Prace rozbiórkowe, które ma wykonać wybrany wykonawca będą polegać na wycięciu stalowej barierki, rozebraniu poszycia pomostu, demontażu stalowych kratownic i pali stalowych, posadowionych na dnie zbiornika. Po wykonaniu prac rozbiórkowych wykonawca dokona segregacji pozyskanych materiałów, odtransportuje je na miejsce docelowego składowania, przeróbki lub utylizacji, które wcześniej uzgodni z zakładem komunalnym. Konstrukcję stalową, pociętą, wykonawca przekaże na złom. Deski poszycia mogą posłużyć jako opał dla lokalnych mieszkańców.

Czasu do otwarcia sezonu letniego pozostaje coraz mniej. Oby miastu udało się z pierwszym razem wyłonić wykonawcę zaplanowanych robót. Takie obawy mogą być uzasadnione, dość tu wspomnieć unieważnione niedawno postępowania przetargowe w sprawie budowy tężni i kilku innych postępowań, gdzie nie było chętnych do wykonania zlecenia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Gdyby burmistrz choć raz pomyślał tak jak trzeba to tą rozbiórkę i budowę nowego pomostu można było połączyć z oczyszczaniem dna zalewu. Mogę iść o zakład, że gdy będzie spuszczana wreszcie woda z tego syfu i oczyszczane dno (zgodnie z wcześniejszymi „wielkimi planami”, o ile to nie były żarty) to zniszczony będzie nowy pomost. Poza tym, dlaczego tylko sam pomost ma być zbudowany a nie coś w rodzaju małego parku rozrywki? Dlaczego w Lidzbarku Welskim potrafili zagospodarować swój akwen a my nie możemy? Bo leży na działkach nie należących do miasta? Za to część zalewu jest na terenie naszego powiatu i coś z tym powiat może także zrobić. A miasto skoro nie może bezpośrednio inwestować na terenie innej gminy to dlaczego nie może dofinansować takiej inwestycji z której korzystaliby w dużej mierze mieszkańcy miasta?

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu

Szanowna Pani –every—już sam nie wiem ile już razy zamieszczaliśmy takie posty, wychodzi na to że Mławie nie ma odważnego który dostał by się do tych informacji—-no i nadal będziemy czekać??? może wreszcie portal się odważy i uzyska tą informację.

every
every
2 lata temu

Nadal czekamy na rozliczenie kampanii wyborczej Komitetu Wyborczego „Razem dla Mławy”

Pele
Pele
2 lata temu

Nadal czekamy na rozliczenie finansowe fitness klubu na stadionie MOSiR.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

A może dowiecie się Państwo na jakim etapie są prace nad budową galerii handlowej i dworca zintegrowanego? Miały rozpocząć się wiosną a póki co cisza…

Janusz
Janusz
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Za 5 lat przy kolejnych wyborach

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

A remonty dróg w Mławie kiedy się rozpoczynają bo jakaś cisza nic nie piszecie o tym?

h13
h13
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Też mnie to zastanawia. Pani Rzecznik wypowiadała się ostatnio na mttv, iż burmistrzowi planuje (podkreślam – planuje) remont i zależy mu na poprawie.
Pytanie tylko kiedy?
Może redakcja uda się do ratusza z takim zapytaniem

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x