Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Boks, plaża, SPA. Płetwal nad morzem


Mecz bokserski Polska-Niemcy, zwiedzanie Zatoki Puckiej i pobyt w SPA w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, to nie plan wycieczki klasowej czy też dorosłych osób. W ten sposób czas na półwyspie Helskim spędzili reprezentanci mławskiego Płetwala.


– Wyjazd to swoista nagroda za kapitalny występ naszych pływaków podczas zawodów rozgrywanych na basenie w Mławie. Na dobrze sobie znanym obiekcie zdobyli aż 68 medali. W klasyfikacji medalowej ustąpiliśmy pola tylko konkurentom z Orki Ciechanów – wyjaśnia prezes naszego klubu Tomasz Szczepański.

Szefowanie Płetwalowi łączy z trenowaniem – na Hel zabrał szesnaścioro swoich podopiecznych z roczników 2006-2009. Wspólny pobyt nie ograniczył się do zaliczenia różnych „atrakcji”. Młodzi mławianinie wzięli udział w zawodach o puchar półwyspu.

Do rywalizacji na basenie we Władysławowie przystąpili reprezentanci aż 23 klubów. Głównie z Pomorza, ale nie zabrakło także zawodników z Wrocławia, Świecia i Krosna. Nasi przedstawiciele nie przestraszyli się takiej konkurencji. Wyłowili z wody aż siedemnaście krążków.

Na podium przebili się Jakub Hincmanowski (złoto i cztery raz srebro), Konrad Hincmanowski (brąz), Patryk Kaliszewski (złoto), Daniłł Babenko (dwa razy brąz), Julia Błażkiewicz (brąz), Amelia Butryn (złoto, dwa razy srebro i brąz), Zuzanna Deręgowska (srebro i brąz) oraz Natalia Tomczak (dwa razy brąz). Natomiast rekordy życiowe oprócz medalistów pobili Marcel Bużycki, Mieszko Sadza, Izabela Czaplicka, Susanna Gralewicz-Mendez, Kaja Kamińska, Gabriela Rachuba oraz Gabriela Szczepkowska.

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x