Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwójka uczniów mławskiej szkoły muzycznej wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego


Świetny występ uczniów mławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej podczas  VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary. W kategorii uczniowie pierwsze miejsce zajął Filip Rutkowski, a trzecie Konstancja Aleksandra Molewska.


Konkurs odbywał się  dniach 24-27 kwietnia br. Jego organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie przy współpracy z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. W konkursie wystąpili studenci i uczniowie z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Bydgoszczy, Olsztyna, Płocka ,Włocławka, Radomia i Gąbina oraz oczywiście z Mławy.

Jury w składzie:

– prof. dr hab. Tadeusz Pszonka ( Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu) – przewodniczący jury 
– prof. dr hab. Hanna Michalak ( Prorektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy)
– mgr Michał Gogolewski ( PSM w Mławie) 
Sekretarzem jury będzie mgr Wilhelm Taraszkiewicz , Dyrektor PSM w Mławie,

oceniało uczestników w dwóch kategoriach – studenci i absolwenci oraz uczniowie szkół muzycznych.

Pierwsze dwa etapy dla studentów i pierwszy dla uczniów miały miejsce w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Mławie. Przesłuchania finałowe w obu kategoriach  odbyły się z  towarzyszeniem  Orkiestry Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. W sobotę 28 kwietnia w Sali Koncertowej PSM w Mławie odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień oraz koncert finałowy laureatów. 

Wyniki konkursu:

kategoria Studenci i Absolwenci

 1. Kopeć Justyna – I nagroda  AM Bydgoszcz
 2. Rogóż Paulia – II nagroda  AM Wrocław
 3. Poltorak Mariana – III nagroda AM Kraków
 4. Makowska-Pabich Magdalena AM Wrocław
 5. Romanowski Michał – wyróżnienie UMFC Warszawa
 6. Hudzowska-Kit Yana – wyróżnienie AS Szczecin
 7. Jankowski Wiktor – wyróżnienie Ukraina

kategoria Uczniowie 

 1. Rutkowski Filip – I nagroda PSM Mława
 2. Cieplik Jan – II nagroda ZSM Toruń
 3. Molewska Konstancja Aleksandra – III nagroda PSM Mława
 4. Zając Aleksandra – wyróżnienie PSM Olsztyn
 5. Królak Grzegorz – wyróżnienie ZPSM Warszawa

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek
dzidek
3 lata temu

Ogólnopolski Konkurs Wokalny!!!—-a na sali jej uczestników z kilkunastu miast Polski WITAJĄ puste fotele, co sobie pomyślą Ci młodzi artyści, o jej organizatorach. MŁAWO!!!! CZY NA PRAWDĘ NIE STAĆ CIĘ NA ORGANIZACJĘ TAKIEJ IMPREZY. Panie Dyrektorze czy tak po ludzku organizując taki Konkurs o wydzwięku Ogólnopolskim, nie było Panu czasami wstyd, za błędy w jego organizacji, i tą pustą AULE, NASZEJ SZKOŁY Muzycznej. I jeszcze jedna uwaga—jeśli Państwo pozwolą—a co na to wszystko przedstawiciele Urzędu Miasta, z jej rzecznikiem od propagandy, czyżby rozpropagowanie tej imprezy, dla Mławian nie leżało w jej obowiązkach.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x