Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwójka uczniów mławskiej szkoły muzycznej wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego


Świetny występ uczniów mławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej podczas  VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary. W kategorii uczniowie pierwsze miejsce zajął Filip Rutkowski, a trzecie Konstancja Aleksandra Molewska.


Konkurs odbywał się  dniach 24-27 kwietnia br. Jego organizatorem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie przy współpracy z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. W konkursie wystąpili studenci i uczniowie z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Bydgoszczy, Olsztyna, Płocka ,Włocławka, Radomia i Gąbina oraz oczywiście z Mławy.

Jury w składzie:

– prof. dr hab. Tadeusz Pszonka ( Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu) – przewodniczący jury 
– prof. dr hab. Hanna Michalak ( Prorektor Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy)
– mgr Michał Gogolewski ( PSM w Mławie) 
Sekretarzem jury będzie mgr Wilhelm Taraszkiewicz , Dyrektor PSM w Mławie,

oceniało uczestników w dwóch kategoriach – studenci i absolwenci oraz uczniowie szkół muzycznych.

Pierwsze dwa etapy dla studentów i pierwszy dla uczniów miały miejsce w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Mławie. Przesłuchania finałowe w obu kategoriach  odbyły się z  towarzyszeniem  Orkiestry Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. W sobotę 28 kwietnia w Sali Koncertowej PSM w Mławie odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień oraz koncert finałowy laureatów. 

Wyniki konkursu:

kategoria Studenci i Absolwenci

 1. Kopeć Justyna – I nagroda  AM Bydgoszcz
 2. Rogóż Paulia – II nagroda  AM Wrocław
 3. Poltorak Mariana – III nagroda AM Kraków
 4. Makowska-Pabich Magdalena AM Wrocław
 5. Romanowski Michał – wyróżnienie UMFC Warszawa
 6. Hudzowska-Kit Yana – wyróżnienie AS Szczecin
 7. Jankowski Wiktor – wyróżnienie Ukraina

kategoria Uczniowie 

 1. Rutkowski Filip – I nagroda PSM Mława
 2. Cieplik Jan – II nagroda ZSM Toruń
 3. Molewska Konstancja Aleksandra – III nagroda PSM Mława
 4. Zając Aleksandra – wyróżnienie PSM Olsztyn
 5. Królak Grzegorz – wyróżnienie ZPSM Warszawa

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek
dzidek
2 lata temu

Ogólnopolski Konkurs Wokalny!!!—-a na sali jej uczestników z kilkunastu miast Polski WITAJĄ puste fotele, co sobie pomyślą Ci młodzi artyści, o jej organizatorach. MŁAWO!!!! CZY NA PRAWDĘ NIE STAĆ CIĘ NA ORGANIZACJĘ TAKIEJ IMPREZY. Panie Dyrektorze czy tak po ludzku organizując taki Konkurs o wydzwięku Ogólnopolskim, nie było Panu czasami wstyd, za błędy w jego organizacji, i tą pustą AULE, NASZEJ SZKOŁY Muzycznej. I jeszcze jedna uwaga—jeśli Państwo pozwolą—a co na to wszystko przedstawiciele Urzędu Miasta, z jej rzecznikiem od propagandy, czyżby rozpropagowanie tej imprezy, dla Mławian nie leżało w jej obowiązkach.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x