Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będą wybory Rady Seniorów. Już można zgłaszać kandydatów


Urząd miasta zaprasza do zgłaszania kandydatów na członków Mławskiej Rady Seniorów II kadencji. Kandydatury można zgłaszać w ratuszu do 18 maja 2019 roku na specjalnym formularzu.


Rada zrzesza przedstawicieli osób starszych oraz przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmioty prowadzące  uniwersytety trzeciego wieku, osób fizycznych działających na rzecz poprawy jakości życia osób starszych i instytucji publicznych, które zajmują się problemami osób starszych. Rada ma  charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w sprawach ważnych dla osób starszych. Liczy do 15 osób.

Kto może zostać członkiem Rady?
1)    przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych wyznaczonych przez te podmioty, którzy zostali prawidłowo zgłoszeni i wybrani zgodnie z postanowieniami Statutu oraz
2)    przedstawiciele osób starszych posiadający poparcie co najmniej 8 osób, którzy zostali prawidłowo zgłoszeni i wybrani zgodnie z postanowieniami Statutu.  

Jak zgłosić kandydatów do Rady?
Zgłoszenia kandydata dokonuje się przez  formularze zgłoszeniowe na kandydata do Rady.
Zgłoszenia mogą dokonać przedstawiciele podmiotu działającego na rzecz osób starszych (np. stowarzyszenie, organizacja kombatancka, Uniwersytet III Wieku). Przedstawiciele osób starszych, mogą również zgłosić się sami. W tym wypadku muszą posiadać potwierdzenie minimum 8 osób popierających kandydaturę. Poparcia może udzielić każda osoba dorosła mieszkająca na terenie naszego miasta, ale nie więcej niż jednemu kandydatowi do Rady.
Przygotowane zostały dwa rodzaje zgłoszeń, do pobrania w załączniku – http://bip.mlawa.pl/sites/default/files/attachments/notice/formularz%20zgloszeniowy.pdf.  

Do zgłoszenia kandydata należy dołączyć również oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie oraz na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji i dokumentacji powołania i funkcjonowania Rady (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, wraz  oświadczeniami, należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta Mława, Stary Rynek 19, w terminie do dnia 18 maja 2018 r.

Zgodnie ze Statutem  Mławskiej Rady Seniorów członkowie Rady, spośród kandydatów zgłoszonych według niniejszego ogłoszenia, wybierani będą w głosowaniu bezpośrednim, tajnym, na spotkaniu otwartym zwołanym przez Burmistrza Miasta Mława w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń.
W wyniku przeprowadzonych wyborów, członkowie Rady Miasta Mława powołani zostaną w drodze zarządzenia.

Zachęcamy aktywne osoby do zgłoszenia swojej kandydatury na członka Mławskiej Rady Seniorów. Czekamy na tych, którzy są czynni i chcą dzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami.

Osoba do kontaktu: Barbara Bielak, Urząd Miasta Mława, Wydział Oświaty i Polityki Społecznej, ul. Padlewskiego 13,  tel. 236543253,  e-mail: [email protected].

Pełna treść ogłoszenia wraz z załącznikami i wymaganymi oświadczeniami oraz Statut Mławskiej Rady Seniorów na stronie – http://bip.mlawa.pl/ogloszenie/ogloszenie-burmistrza-miasta-mlawa-o-naborze-kandydatow-na-czlonkow-mlawskiej-rady-0

red.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x