Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Statuetka jest w moich rękach, ale głównymi adresatami są moi parafianie


„Statuetka jest w moich rękach, ale głównymi adresatami są moi parafianie. Na pierwszym miejscu parafianie i mławianie” – mówił ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski Dziekan Dekanatu Mławskiego Zachodniego, przyjmując tytuł Mławianina Roku 2018. Uroczystość wręczenia odbyła się 23 kwietnia, w kościele parafii Matki Bożej Królowej Polski. Tradycyjnie już wręczenie tytułu Mławianina Roku wplecione jest w obchody Dnia Patrona Miasta – Św. Wojciecha.


Wręczenie aktu nadania i statuetki Mławianina Roku poprzedziła msza św. koncelebrowana odprawiona pod przewodnictwem laureata wyróżnienia. Jeszcze wcześniej uczestnicy obchodów Dnia Patrona Miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Św. Wojciecha przy ratuszu. Samą uroczystość wręczania rozpoczął  Przemysław Miecznik Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Przypomniał genezę ustanowienia tego tytułu, oraz wszystkie sylwetki dotychczasowych 19 laureatów tego wyróżnienia.  

Laudację dla laureata wygłosił ks. prał. dr Ryszard Kamiński – proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie. Przypomniał jego dotychczasową drogę kapłańską i pracę, jaką wykonał w Mławie, która stała się przyczynkiem do nadania tytułu Mławianina Roku. Wśród tych różnego rodzaju działań ks. prał. Kamiński wymienił m.in. organizację mławskich uroczystości religijno – patriotycznych, udział w budowie pomników św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, troskę o wygląd i remonty powierzonego kościoła parafialnego, ale także otwartość i troskę o duchowe wymiar parafii.  Laudator przypomniał o nowym nagłośnieniu w kościele, naprawie dzwonów elektronicznych, ociepleniu ławek, ufundowaniu ławek do kaplicy, ociepleniu strychu kościoła, remoncie organów, odnowieniu elewacji kościoła, nabyciu dziesięciu obrazów sakralnych, nowych witrażach,  odnowieniu figury Matki Bożej i otoczenia świątyni. Podkreślił też otwartość w posłudze duszpasterskiej zarówno jako kapelana policji jak też wobec przyparafialnych  ruchów i stowarzyszeń.

Akt nadania tytułu Mławianin Roku 2018 wręczył Przemysław Miecznik, natomiast statuetkę burmistrz Sławomir Kowalewski. Podziękowanie i życzenia na ręce laureata złożył, wręczając mu okolicznościową statuetkę  Jan Golec – Prezes Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II, które wystąpiło z wnioskiem o nadanie tego tytułu.

– Aczkolwiek ta statuetka mławianina roku 2018 – postać  św. Wojciecha jest w moich rękach i u mnie pozostanie, bo nie oddam jej nikomu, to jednak głównymi jej adresatami są moi parafianie. Na pierwszym miejscu parafianie i mławianie. I Stowarzyszenie Pontyfikat. Dzięki tym ludziom, coś dobrego uczyniliśmy prze 11 lat, dla konkretnego człowieka, choćby przez stypendia dla biednej i zdolnej młodzieży. Coś uczyniliśmy wspólnie dla Mławy i kościoła. Jeśli Bóg pozwoli, da siły, zdrowie i dobre natchnienia ufam, że będziemy to dobro czynić dalej – powiedział na zakończenie ks. prał. Kazimierz Ziółkowski.

JK

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x