meblolux

Lider na szóstkę, kolejny sukces Żaka

Kolejny sukces w rozgrywkach piłkarskiej B-klasy zanotowali piłkarze z Radzanowa. Rezerwom klubu z Chorzel zaaplikowali sześć goli. Efektowne zwycięstwo pozwoliło zachować bezpieczną przewagę nad duetem groźnych konkurentów z powiatu płońskiego.

Liderzy męczyli się  z Orzycem jedynie przed pierwsze czterdzieści pięć minut. Stracili nawet  jako pierwsi bramkę. Ostatecznie wymiana ciosów do przerwy zakończyła się wynikiem remisowym 2:2.

Takie rozstrzygnięcie byłoby niekorzystne dla podopiecznych Zbigniewa Kalinowskiego, dlatego w drugiej połowie przypuścili prawdziwy szturm na bramkę konkurentów. W efekcie zaliczyli aż cztery trafienia. Ostatecznie na listę strzelców w sobotnim meczu wpisali się Daniel Ziółkowski (2), Mateusz Kosiorek, Adam Ziółkowski i Michał Dwużnik (2).

Drugą wygraną w rundzie wiosennej, a zarazem w sezonie zanotował Żak Szreńsk. Tym razem okazał się lepszy od Gladiatora Słoszewo. Triumf „czerwonej latarni” mógł być znacznie okazalszy, ale przy prowadzeniu 3:0 wyraźnie zwolniła. Bramki dla szreńszczan wbili Tomasz Anbo, Szymon Racki i Mateusz Barański.

W świąteczny  weekend miała pauzować Tamka Dzierzgowo. Jednak zagrała, w meczu rozegranym awansem z ostatniej kolejki sezonu zmierzyła się na wyjeździe z Olimpem Ciechanów. Pojedynek zakończył się podziałem punktów. Gola dla naszych reprezentantów wbił grający trener Jacek Szypulski.

Żak Szreńsk – Gladiator Słoszewo 3:2 (2:0)

Żak: J. Michalski – Chojnacki, Gesek, Dawid Gajewski (68. Kwilman), Rejniak, Radzanowski, Racki (78. Szerszeń), Anbo, Erymus, A. Michalski (46. Barański), Kordalski

Wkra Radzanów  – Orzyc II Chorzele 6:3 (2:2)

Wkra: Żółtowski – Kosiorek, Dwużnik Melkowski, Piórkowski (78. Wojdowski), Siemianowski (67. Dziurlikowski), Rutecki, Strzelec (82. Stryjewski), Czernik (88. Dudalski), A. Ziółkowski (76. Grzywacz), D. Ziółkowski

Olimp Ciechanów – Tamka Dzierzgowo 1:1

Tamka: Sodoma – S. Krajewski (73. M. Krajewski), Dąbrowski (65. Czaplicki), Dymkowski (55. Nadrowski), Grzybowski (65. J. Krajewski), Kwiatek, Puźmirowski, Szypulski (85. Bartosiak), Woźniak, Wójtowicz, Zbysiński

Pozostałe wyniki XV kolejki: Opia – Gumino 1:3, Orlęta – Gryf 6:0, Wkra II – Olimp 0:3 – walkower

XVI kolejka (27-28 kwietnia): GKS Gumino – Wkra Radzanów (niedziela godz. 14), Tamka Dzierzgowo – Żak Szreńsk (sobota godz. 14).