Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Straż pożarna ciągle w akcji. 19 wyjazdów w ciągu kilku godzin


Aż 19 różnych zdarzeń odnotowała mławska komenda Państwowej Straży Pożarnej. Do każdego z nich wyjechali strażacy. 14 z nich było związanych ze skutkami wiejącego już od rana coraz silniejszego wiatru. Jeden alarm okazał się fałszywy, w 4 przypadkach paliły się suche trawy i krzaki.


W okolicy Wiśniewa (na zdjęciu) odłamany konar uderzył w szybę ciężarówki. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Działania związane z usuwaniem konarów drzew z krajowej „siódemki” pomiędzy  Wiśniewem i Żurominkiem prowadziły też jednostki  OSP Kowalewo i OSP Wyszyny Kościelne. OSP Rzegnowo usuwa konary drzewa z drogi w miejscowości Kostusin. Druhowie z OSP w Wieczfni Kościelnej gasili za stacją paliw Lotos przy DK 7, następnie predysponowani zostali do Chmielewa Wielkiego, gdzie wiatr zrywał blachę z budynków gospodarczych. Do takiego zdarzenia doszło też w miejscowości Jeże (gm. Stupsk), gdzie wiatr zerwał częściowo dach budynku mieszkalnego. Na miejscu działają strażacy z OSP Stupsk.

Również OSP Gradzanowo Włościańskie wyjechało usuwać zagrożenia powstałe na skutek zrywania eternitu z budynku mieszkalnego w tej miejscowości.

Strażacy z JRG Mława oraz  z OSP Turza Mała i OSP Lipowiec Kościelny gasili też pożar suchej trawy i krzaków w  Parcelach Łomskich.

Prognozy pogody na najbliższy czas nie są też najlepsze. Instytut Meteorologii  i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze. Na terenie powiatu mławskiego przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego wschodu. Według meteorologów nad Polskę dotrze pył największej od lat burzy piaskowej znad Sahary.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x