Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak wyglądały w tym roku Groby Pańskie w naszych parafiach?


Wykonywane specjalnie w kościołach dekoracje Grobu Pańskiego w różny sposób odwołują się do treści jakie niosą ze sobą Święta Wielkiej Nocy. Najczęściej są to motywy zmartwychwstania, odkupienia, grobu-groty, krzyża, grzechu czy nawrócenia. Najbardziej realistyczny i odwołujący się do współczesnego obyczaju grzebania zmarłych był wystrój Grobu Pańskiego w kościele w Wojnówce. Tam figura Jezusa złożona była w drewnianej trumnie, a nabożeństwo w Wielki Piątek zapowiadała rozwieszona na tablicach znana chyba wszystkim pogrzebowa klepsydra.


red.

Wojnówka

 

Św. Trójca

 

MB Królowej Polski

 

Św. Rodziny

 

Św. Jana Kantego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Żaba
Żaba
2 lata temu

Jaka przesada? Jezus umarł i był pogrzebany. Idąc do Grobu Pańskiego w Wielki Piątek spodziewałeś się czegoś miłego. Może właśnie dzięki temu ludzie uświadomią sobie co się tam tak naprawdę stało. Jezus był maltretowany. Nie wyglądał dobrze po zdjęciu z Krzyża, a Ty piszesz że nie było Ci przyjemnie patrzeć na figurę w trumnie, bo nie lubisz pogrzebów. Brak słów. Dla mnie to w jaki sposób przygotowano Grób Pański w tym kościele jest bardzo wymowne. Podobnie jak klepsydra. Jezus żyje, zmartwychwstał. Jesteśmy uratowani, bo dał się zakatować za nasze grzechy – takie jest przesłanie.

Przesada
Przesada
2 lata temu

Nie lubię pogrzebów ,ba kto je lubi….Wchodząc do kościoła aż przeszedl mnie strach….trumna z odkrytym wiekiem w niej widać postać…nie przyjemne to było,przykro ale kogos poniosła fantazja.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x