Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Film Radzanovii o zwyczajach wielkanocnych w TVP 3


21 kwietnia o godzinie 19:30 TVP 3 wyemituje film „Wielkanocne Przygotowania”, który powstał w mini skansenie Radzanowia w Radzanowie. Obraz przedstawia dawne polskie tradycje związane z robieniem palm wielkanocnych, barwieniem jajek i innymi przygotowaniami przed Świętami Wielkanocnymi.


Radzanovia może pochwalić się już dużym doświadczeniem w pielęgnowaniu, utrwalaniu i odtwarzaniu dawnych zwyczajów ludowych.

W wykonaniu rekonstruktorów z nią związanych można oglądać m.in. filmy o dawnym targu, zwyczajach związanych ze świętem Matki Bożej Gromnicznej, Zielonych Światkach, czy przedwojennym weselu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x