Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Susza w lesie. obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego!


W związku z utrzymującym się najwyższym III stopniem zagrożenia pożarowego lasu, Nadleśnictwo Dwukoły apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w kompleksach leśnych i obszarach do nich przylegających.


Wilgotność ściółki w godzinach porannych wynosi około 10 %. Każda, nawet najmniejsza iskra może być przyczyną ogromnej katastrofy.

Przypominamy, że na terenie lasu, jak i w odległości do 100 metrów od granicy lasu, absolutnie nie wolno:

  • rozniecać ognia (poza miejscami wyznaczonymi do tego celu),
  • pozostawiać roznieconego ognia,
  • korzystać z otwartego płomienia,
  • wypalać śmieci i pozostałości roślinnych,
  • palić tytoniu (poza miejscami wyznaczonymi do pobytu ludzi) oraz porzucać  nieugaszonych zapałek oraz niedopałków papierosów.

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x