Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ze srebrem Mai do twarzy. Sukces goni sukces


Kilkaset kilometrów pokonała Maja Bużycka wspólnie z tatą Arturem na początku kwietnia. Na szczęście trudy podróży nie odbiły się na formie sportowej naszej triathlonistki. Zarówno ze Szczecinka, jak i z Rumii wróciła ze srebrnymi medalami.


W województwie zachodniopomorskim rozegrano mistrzostwa Polski w aquathlonie. Ta nieznana szerzej konkurencja składa się z dwóch dyscyplin. Najpierw na basenie uczestnicy zmagań pokonali odcinek o długości 800 metrów. Potem przyszedł czas na bieg – zawodnicy mieli do zaliczenia odcinek o długości 5 kilometrów.

Podopieczna Wojciecha Łachuta rywalizowała w kategorii juniorek. Zaczęła od czwartego miejsca po pływaniu, ale to nie był szczyt marzeń. Dlatego podczas biegowej  próby przypuściła mocny atak. Okazał się skuteczny i nasza reprezentantka przesunęła się na drugie miejsce. Tak już zostało, złoto zgarnęła Joanna Woźniak ze Szczecina.

To nie mogło zadowolić ambitnej zawodniczki. Minęło parę dni i w miniony weekend wybrała się z ojcem w kolejną podróż. Tym razem zameldowali się w Rumii, gdzie rozegrano mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprint. Pływanie zastąpiła jazda na rowerze. W sumie w juniorskiej kategorii do pokonania był dystans ponad 26 kilometrów.

Podobnie jak to było w pierwszym przypadku, Bużycka liczyła się w walce o medale. Ostatecznie sięgnęła ponownie po srebro. Nie dała rady przegonić tylko Moniki Zych z Lublina.

Na zawodach Maja reprezentowała  barwy dwóch klubów, Twister Team i Orka Iława.

RS 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x