Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z ostatniej chwili. Sytuacja w I LO, są nowe wiadomości


Z ostatniej chwili. Jak nas poinformowało I Liceum Ogólnokształcące w Mławie, zebranie rodziców zaplanowane dziś na godzinę 18-tą odbędzie się zgodnie z planem. Nie będzie jednak na nim przedstawicieli strajkujących nauczycieli. Nieaktualna jest też już informacja, że stanowisko strajkujących mają przekazać przedstawiciele Rady Rodziców, którzy rano spotkali się ze strajkującymi nauczycielami w szkole.

Wcześniejsze ogłoszenie szkoły w tej sprawie zostało już usunięte z Librusa.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

36
KOMENTARZE

avatar
1500
RYSZARD 1963
Gość
RYSZARD 1963

Widać , że zabrakło ,, IGNACA ” ( Lewandowskiego ) . On ,, zor…..oliłby ” to TOWARZYCHO CWANIACZKÓW na cztery wiatry . Gdy nauczaniem dzieci i młodzieży zajmują się KROWY – skutki są właśnie takie . Jaki SAMOGONORZĄD – takie śkolnictwo . Ech , OKRĄGŁY STÓŁ – kwadratowy dół . Pozdrawiam MŁODZIEŻ – DACIE RADĘ – tak jak MY – POKOLENIE Kryzysu Kubańskiego . POZNAJCIE SIŁĘ MODLITWY – na przyszłość jak znalazł .

JAAA
Gość
JAAA

Jako rodzic maturzysty boję się…śmierć dyrektora,studniówka zagrożona żałobą,matura zagrożona strajkiem….te dzieci nie są z żelaza,ich psychika w końcu nie wytrzyma…Proszę razem z nimi o możliwość dalszego rozwoju…

UCZCIWY
Gość
UCZCIWY

do sądu podać za niewykonywanie stresowanie uczni i niech się w ko ńcu rozliczą z majątków za korepetycje.PrzyjąĆ NOWYCH MŁODYCHĄ NAUCZYCIELI.ZLIKWIDOWAĆ SZARĄ STREFĘ JAKĄ SĄ KOREPETYCJE.

PODATNIK
Gość
PODATNIK

do JULI ODPROWADZAJĄ PODATKI /CHYBA BÓG CIĘ OPÓŚCIŁ?

Do Podatnik
Gość
Do Podatnik

Podatnik, Ciebie Bóg OPUŚCIŁ pisząc takie błędy na forum. Jak widać Tobie nie pomogą już nawet korepetycje…

ZDZIWIONY
Gość
ZDZIWIONY

do roboty

rodzice
Gość
rodzice

A za korepetycje odprowadzają podatek mają dzialalność gospodarczą?50 zł godz lekcyjną bez ZUSU podatku to jeszcze małŁO?Korepetycje w danej szkole o czy świadczą?A TERAZ SZANTAŻ? JEST TYLE PRACY ŻE MOŻNA WYBIERAĆ JAK JEST ZA CIĘŻĆ KO.TYLKO TRZEBA BĘDZIE 168GODZ WYROBIĆ.

Jula
Gość
Jula

Tak, odprowadzają. Nie sądź innych według siebie.

OJciec
Gość
OJciec

ZWOLNIĆ NIEZADOWOLONYCH NIECH PRZESTANĄ STRESOWAĆ NASZE DZIECI.

Jaaa
Gość
Jaaa

Zadziwiające jest to, że w innych szkołach dyrektorzy w zaciszu potrafili dogadać się z nauczycielami. W LO natomiast albo dyrektor nie chce tego zrobić albo nie umie. Odnoszę wrażenie, że celowo włączył rodziców do walki. I oto mamy dobrą zmianę, szkoda że kosztem dzieci

Marta
Gość
Marta

Proponuje aby kuratorium sprawdzilo w czwartek ipiatek ilu nauczycieli strajkuje w szkolach a ile w domach .Lenie nawet strajkowac sie niechce a lista podpisana zeby w razie czego kase wyrownali

Obserwtor mławskiego grajdoła
Gość
Obserwtor mławskiego grajdoła

Droga Marto odrobina wiedzy wystarczy, żeby nie pisać bzdur. Nauczyciel za czas strajku nie otrzymuje wynagrodzenia. Wystarczy poczytać.

Marta
Gość
Marta

Drogi Obserwatorze prosze poczytac co powiedzieli prezydenci duzych miast,jak obejsc ten przepis

Obserwator mławskiego grajdoła
Gość
Obserwator mławskiego grajdoła

Droga Marto żyjemy w Mławie i uwierz mi Starostwo nie zapłaci za czas strajku nawet złotówki.

Roan
Gość
Roan

Fakty, moja droga. Nie masz nawet pojęcia, na czym polega strajk. Jaką szkołę masz na myśli? Anonimowo, to można hejtować.

Oburzony
Gość
Oburzony

Poczytaj sobie droga Marto ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. W art. 23 jest jasno napisane, że za strajk nie ma wynagrodzenia. Widać byłaś słabą uczennicą i masz uprzedzenia do nauczycieli. Jakież to polskie – pluć jadem nie mając wiedzy na dany temat. Jest jeszcze jedna możliwość – jesteś pisowskim trollem lub jednostką, której pisowska propaganda wyprał mózg. Przykre. Tacy ludzie tylko sieją ferment. Zanim coś najpierw poczytaj i wykaż się wiedzą, nie zaś głupotą. Czasami lepiej sprawiać wrażenie głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Stefan
Gość
Stefan

Pani od języków obcych właśnie biega po mieście. Widziałem ją przed chwilą na ul. Sienkiewicza. Może nie strajkuje tylko kupuje coś na święta.

Fazi
Gość
Fazi

STEFAN :Pani od języków ma prawo biegać po mieście, bo strajkuję w godzinach pracy, a w wolnych ma prawo robić, co chce. I nie pisz głupot.

Art
Gość
Art

Wytrwajcie do końca nauczyciele póki macie jeszcze argumenty bo jak poddacie się to nikt was nie będzie słuchał. ..a zwłaszcza ci co się mają za yntelygentów a dali się zmanipulowac taniej propagandzie

Art
Gość
Art

Wytrwajcie do końca nauczyciele póki macie jeszcze argumenty bo jak poddacie się to nikt was nie będzie słuchał. ..a zwłaszcza ci co się mają za yntelygentów a dali się zmanipulowac taniej propagandzie

Uczeń
Gość
Uczeń

W tym przypadku cel, jakim jest podwyżka nauczycieli, nie uświęca środków, jakimi są strajki w trakcie matur. Wszystko ma swoją granicę.

Wyrozumiały
Gość
Wyrozumiały

Czyżby? To rząd odpowiada za zaistniałą sytuację, a nie ci nauczyciele. Oni chyba nie mają wyjścia, jak zrezygnują, to PiS ich już na maxa upodli. Teraz drwi z nich na naszych oczach, ale co mlawiacy mają z tym wspólnego. Niech sobie strajkuja, ale najlepiej w wakacje i jak najdalej od Mławy.

belferek
Gość
belferek

A le to nie rząd strajkuje i blokuje młodym start na studia i przyszłość !!!!!!!! Ogarnijcie się belfrzy i dajcie sobie spokój bo i tak nic nie wygracie a nasze dzieci są przez was w czarnej d..ie !!!!!

Roan
Gość
Roan

Jeżeli nie wygrają, to odejdą z zawodu. Wasze dzieci będzie uczyć inteligencją po ciechanowskich studiach.

Matka
Gość
Matka

Już to widzę jak odejdą… Nic innego nie potrafią robić…. A nawet jak to niech idą do LG tam będą lepiej zarabiać…

Ewka
Gość
Ewka

I tu się zdziwisz, moja droga, bo odchodzą. Przyjdą lepsi, jeżeli w ogóle przyjdą…

ciekawa
Gość
ciekawa

A czemu nowi po Ciechanowskich a starzy po innych? Podzieli się Pan swoim tokiem myślenia.

Roan
Gość
Roan

Droga pani, stara kadra jest po świetnych uniwersytetach i politechnikach. Dziś nikt po takich szkołach nie przyjdzie uczyć za marne grosze. Jeszcze pani nie rozumie? Dzisiaj do szkoły mogą przyjść ludzie po byle studiach, skończonych w małych miastach. Ot, co.

Wyspiańczyk
Gość
Wyspiańczyk

I tak oto jesteśmy świadkami upadku elitarności pierwszego LO w Mławie, ja jak uczyłem się w liceum do nauczycieli mówiliśmy per sorze, a teraz jak można nazwać tych wszystkich dyplomowanych i mianowanych, nie zasługują nawet żeby się do nich zwracać per Pan Pani.

nauczycielka
Gość
nauczycielka

Jako nauczyciel proszę zwracać się do mnie per pani, a nie sorze.

Jukon
Gość
Jukon

Chyba jednak źle cię wychowali, bo s….asz we własne gniazdo.

anonimowo
Gość
anonimowo

Rodzice weźcie sprawy w swoje ręce.

andrzej
Gość
andrzej

wszystkich strajkujacych do zwolnienia,ciekawe co robi starosta i burmistrz,za co im płacą,za mało zarabiają ,ciekawe ile biora za korepetycje,wstyd ,wstyd.

Normalny
Gość
Normalny

Dokładnie…Skoro nauczyciele mają tak źle i brakuje im na chleb to niech zmienia pracę.To proste.Szukaja pracowników do sklepów czy choćby do firm produkujących telewizory i pasze na terenie miasta.Zapewne tam więcej zarobicie Drodzy Pedagodzy.

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Drogi „Normalny” nie po to wybierałem ten zawód, uczyłem się tyle lat i nadal to robię żeby teraz zmieniać pracę. Możesz zawsze Ty zmienić dziecku szkole, skoro ta ci nie odpowiada, a jeśli nie ma takiej o jakiej marzysz dla swojego dziecka – zapewne tak jest, bo nauczyciele to lenie i nieroby przecież, , to nauczaj go sam, zapewne zrobisz to lepiej niż ktokolwiek inny.

JAN
Gość
JAN

Możesz dać do prywatnej…