Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

I LO. Nie ma całkowitej pewności, ale jest nadzieja


Wieczorne spotkanie rodziców maturzystów z I LO w Mławie zakończyło się deklaracją dyrektora Kiełbińskiego, że we wtorek rada klasyfikacyjna odbędzie się tak jak została zaplanowana. Dyrektor oparł się tu o zapewnienie złożone przez strajkujących nauczycieli, że nie skrzywdzą dzieci.


Nie wszystkie wątpliwości i obawy rodziców zostały rozwiane. Nie padło wyjaśnienie, czemu ostatecznie przedstawiciele komitetu strajkowego nie chcieli się spotkać z rodzicami na ogólnym zebraniu. Motywy tej decyzji wyjaśniał dyrektor Kiełbiński, tłumacząc, że nauczyciele obawiali się reakcji rodziców i są również wyczerpani strajkiem.                          

– Jestem trochę spokojniejszy, chociaż nie rozumiem dlaczego dyrektor jeżeli wierzy strajkującym to jednak podejmuje asekuracyjne działania. Mam nadzieję, że nauczyciele dotrzymają słowa – mówił po zebraniu jeden z rodziców.

– Strajkujący nie potraktowali poważnie rodziców, nie przychodząc na zebranie. To oni są dla uczniów a nie odwrotnie. Zapewniają, że nie chcą skrzywdzić naszych dzieci, ale oni nie mają nawet prawa ich skrzywdzić – mówił inny.

Pomimo tego, że po zebraniu nie ma całkowitej pewności, że rada klasyfikacyjna odbędzie się i uczniowie zostaną dopuszczeni do matury, to jednak jest nadzieja, że nadchodzące święta będą dla wszystkich spokojniejsze.

Wcześniej jeszcze przed zebraniem rodziców na stronie szkolnego Librusa ukazał się komunikat dyrekcji adresowany do rodziców o treści:

Dyrekcja na wyraźną prośbę Rady Rodziców, przekazuje informację, iż przedstawiciele Rady Rodziców, nie reprezentują i nie będą reprezentować strajkujących nauczycieli na zebraniu w dniu 18.04.2019 r. o godz. 18. Nigdy nie było takich ustaleń. Na spotkaniu w dniu 18 kwietnia o godz. 9 rodzice poprosili nauczycieli o zawieszenie strajku na czas Rady Klasyfikacyjnej. Nauczyciele zaś zapewnili rodziców, że  nie skrzywdzą ich dzieci i poprosili o zaufanie.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

avatar
1500
PRAWNIK
Gość
PRAWNIK

jeżeli corka będzie powtarzać rok oddam sprawę do sądu ,PODAM NIE SZKOŁĘ TYLKO NAUCZYCIELI.TEN SIE ŚMIEJE KTO POKAŻE IM ZE TO JEST SŁUŻBA A NIE SZANTAŻ.

pik
Gość
pik

Strajk jest legalny. Nic nie wskórasz.

Matka syna
Gość
Matka syna

W Tczewie uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce. Maturzyści jesteście pełnoletni i także macie swoje prawa…., odwagi. Chodzi o Wasz los, Wasza przyszłość. Macie prawo zabrać głos .

Uczennica
Gość
Uczennica

Jako uczennica ILO prosiłabym prasę o to, by prasa przestała robić szum wokół tej sprawy. Jesteśmy w kontakcie z nauczycielami i nie ma powodu siać paniki.

Uczeń
Gość
Uczeń

Z poprzedniego artykułu wynika, że dyrektor ma rozwiązania na przeprowadzenie rady pedagogicznej bez zawieszania strajku.
Popieram moich nauczycieli i trzymam za nich kciuki. Każdy ma prawo walczyć o swoje przekonania.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Niech sobie walczą. Nikt im nie zabrania ale to nie powód aby maturzystom zamykać drogę torpedując ich najważniejszy egzamin. Wystarczy, ze dzieci nie chodzą do szkoły. Dalej są wakacje i tez mogą protestować. Dać podwyżkę(nie taką o jaką walczą a cztery razy większą) zlikwidować kartę nauczyciela i zacząć rozliczać i zwalniać za brak wyników edukacyjnych. Wtedy będzie efekt. Wtedy nie najgorszy uczeń w klasie zostanie w przyszłości nauczycielem a najlepszy. Takie zmiany powinna przynieść reforma a nie PODWYŻKĘ.

Wojciech
Gość
Wojciech

Ludzie, a nie można było tego spotkania zwołać chociażby na 16.00? Przecież to Wielki Czwartek i może nauczyciele (i pewnie część rodziców) chcieli pójść do kościoła, dlatego nie przyszli do szkoły. Jak za komuny – organizować tak spotkania, by uniemożliwić uczestnictwo we Mszy.

Egon Olsen
Gość
Egon Olsen

Dziecinada. Skoro tak twardo stoją przy swoim i nie chcą dojść do porozumienia, to dlaczego nie mają odwagi porozmawiać osobiście z rodzicami?! Dlaczego strajk nie odbywa się w październiku?! Odpowiem Wam wszystkim. BO TO JEST STARA NOMENKLATURA Z BETONEM PRL-owskim W GŁOWIE ZAMIAST ROZUMU.

Jukon
Gość
Jukon

Prawdziwy Egon z ciebie. I rozum taki sam…

Nauczyciel Zdzichu
Gość
Nauczyciel Zdzichu

A ja jestem za strajkiem i basta ! Kolejnych ZAKŁADNIKÓW nie będzie więc zero klasyfikacji, zero matur ! Pobyczymy się, samorządy obiecują kasę za czas strajku, składki zapłacone, pracowac nie trzeba i czego więcej do szczęścia potrzeba? A jak się zmęczymy tym strajkiem to pójdziemy na urlop zdrowotny i gitara 🙂 urlop pełnopłatny że wszystkimi przywilejami i możecie nas wszyscy cmoknac 🙂

Ale
Gość
Ale

I to na trzy lata urlopu!

Obserwator mławskiego grajdoła
Gość
Obserwator mławskiego grajdoła

Kurna poleżymy, poopalamy się na Hawajach, a jak już wynudzimy się , to może wrócimy do pracy. A może jeszcze coś wymyślimy. Sposób myślenia w Mławie. Gratulacje. A w niedziele do kościoła, do komunii. A wieczorem modlitwa Polaka z Dnia świra.

Ktos
Gość
Ktos

Po co ten cyrk Panie Dyrektorze? Trzeba byl z nauczycielami gadać jak człowiek, a nie jak pan i władca! Kto sieje wiatr ten zbiera burze! Od początku wiedziałem, ze nauczyciele graja na czas i nie potrzebna byla panika…

widmowy
Gość
widmowy

Brawo nauczyciele I LO. Jestem nauczycielem szkoły średniej, wstydzę się, że moja szkoła zawiesiła strajk!!!! Jestem z wami codziennie i was podziwiam za wytrwałość i determinację. Nie słuchajcie tego młąwskiego bełkotu, ludzi którzy albo mają podwójną moralność (biznesmenów PISOWSKICH, którzy prowadzą dwa magazyny jeden prawy drugi lewy i wyznają prawo Kaliego, lub nieudaczników życiowych dla, których każdy co ma więcej jest złodziejem. Uczyliście się tyle lat, na argument, że macie iść na kasę do biedronki lub lidla, jest prosta odpowiedź: ja tam pójdę mnie jeden dzień przeszkolą i będę pracował!!!! W moim przypadku w drugą stronę tak to nie zadziała.… Czytaj więcej »

Rte
Gość
Rte

Podburzacz niezly ale moze jak taki odwazny czlowiek to sie wlasnym nazwiskiem podpisze?

Jaaaa
Gość
Jaaaa

Jako rodzic maturzysty mam zupełnie inne odczucia…śmierć dyrektora,studniówka zagrożona żałobą,matura zagrożona strajkiem….te dzieci nie są z żelaza,ich psychika w końcu nie wytrzyma…Proszę razem z nimi o możliwość dalszego rozwoju…