Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Kalwaria Mławska” wystawiona po raz pierwszy


W kościele Trójcy Świętej w Mławie po raz pierwszy wystawiono Misterium Męki Pańskiej – „Kalwarię Mławską”. W tej formie opowieści o zbliżających się wydarzeniach Wielkiego Tygodnia wystąpiło około 50 aktorów – amatorów oraz członkowie GRHLC, a samo widowisko reżyserował ks. Mateusz Wilczyński, wikary tutejszej parafii.


Aktorzy odtworzyli i zobrazowali wydarzenia, które miały miejsce w Palestynie za czasów Jezusa, tak jak to opisuje Biblia. W przekazywanym obrazie nie zabrakło emocji. Takowe bowiem rodziły się podczas wjazdu do Jerozolimy, modlitwy w Ogrójcu, ukrzyżowania, czy wreszcie zmartwychwstania. Widowiska teatralne i inscenizacje cieszą się nadal dużą popularnością wśród widzów. W tym przypadku „Kalwaria Mławska” niesie przekaz o prawdach wiary, związanych w przeżywanym obecnie Wielkim Tygodniem. Można przypuszczać, że po tak udanym debiucie wpisze się na stałe do parafialnego kalendarza wydarzeń.

red.

fot. prywatne

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x