meblolux

Biegacze w formie. Debiut Kuciejczyka w kategorii M60

Biegacz z Szydłowa Henryk Kuciejczyk kończy wkrótce sześćdziesiąt lat. Nie przeszkadza mu to w skutecznym rywalizowaniu z dużo młodszymi konkurentami. Udowodnił to podczas premierowego występu w nowym sezonie.

Stanął na starcie jubileuszowej, dziesiątej edycji ogólnopolskiego biegu rozgrywanego w Raszynie. Okrągła rocznica zrobiła swoje – na starcie imprezy stanęło aż 467 śmiałków. Nikt nie zszedł z trasy, wszyscy w swoim tempie pokonali dystans o długości 10 kilometrów.

Szydłowianin nie zadowolił się odległą lokatą. Całą energię skupił na wygraniu nowej dla siebie kategorii M60. Groźnych przeciwników nie brakowało. Szczególną uwagą musiał otoczyć Jacka Nowocienia z Podkowej Leśnej i Dariusza Sarzałę z Warszawy.

Na półmetku obaj trzymali się jeszcze dzielnie, ale w ostatecznym rozrachunku nie mieli żadnych szans. Kuciejczyk okazał się najlepszy wśród sześćdziesięciolatków – w zestawieniu open uplasował się na dwudziestej pozycji.

Jeszcze wcześniej sezon zaczął Konrad Nosarzewski ze Stupska. Z powodzeniem rywalizował w tegorocznej edycji olsztyńskiego biegowego cyklu City Trial. Zmagania składały się z sześciu prób, nasz zawodnik rywalizował w pięciu. Trzy ukończył na podium (zanotował jedną wygraną), co pozwoliło uplasować się na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej.

Stupszczanin wziął udział także w maratonie rozegranym w Łodzi. Oprócz głównego dystansu, biegacze walczyli także na krótszych odcinkach. Konrad wybrał 10000 metrów – na metę zamedował się po trzydziestu pięciu minutach. Szesnasty w „generalce”, w grupie wiekowej M20 był czternasty.