Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strajkujący nauczyciele z ZPO nr 2 nagrali piosenkę


Podczas nauczycielskiego strajku w ZPO nr 2 w Mławie nauczyciele nagrali i opublikowali własną piosenkę.  Wykorzystali melodię znanego przeboju „Nie płacz Ewka”a tekst dostosowali do aktualnej sytuacji. W kraju powstaje wiele takich utworów. Nauczyciele wykorzystywali m.in.  melodie „Wehikułu czasu” zespołu „Dżem” czy „Facet to świnia” zespołu Big Cyc, a mławscy sięgnęli po piosenkę Perfectu.


ksp Mława
Reklama

Przypomnijmy, ci nauczyciele, którzy przystąpili do akcji strajkowej nie będą wypełniają swoich obowiązków zawodowych. Są obecni w szkole, ale przestają opiekować się dziećmi, prowadzić lekcje czy zajmować się dokumentacją. W czasie strajku dyrektor ma obowiązek zorganizowania opieki nad uczniami, którzy przyjdą do szkoły.

red.

Wczoraj późnym wieczorem do redakcji wpłynął email przytoczony poniżej w całości. Redakcja stosując się do jego treści usunęła udostępniony materiał.

W imieniu swoim, moich koleżanek i kolegów z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie, bardzo proszę o usunięcie filmu („Strajk Nauczycieli Mława”) z artykułu dostępnego na Państwa witrynie internetowej pod adresem: https://codziennikmlawski.pl/2019/04/13/strajkujacy-nauczyciele-z-zpo-nr-2-nagrali-piosenke/.
W tych trudnych dniach, w jakich znalazła się polska szkoła, uważamy za wielce niestosowne i niepotrzebnie pogłębiające podziały między uczniami, nauczycielami, i rodzicami dalsze udostępnianie tego materiału.
Zgodnie z obowiązującym prawem, nauczyciele, jak i inne grupy zawodowe mają prawo do strajku – prawo to gwarantowane jest m. in. przez Konstytucję RP.
Alicja Karwińska
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
145 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
lilka
lilka
3 lata temu

Brawa dla nauczycieli niestrajkujących, którzy są przy uczniach, bo tam jest ich miejsce i wykorzystują na maxa czas, aby powtarzać materiał albo do matury albo do egzaminu gimnazjalnego lub po podstawówce

Filip
Filip
3 lata temu

Żenada … zapamietajmy ich twarze…śmiechu warte.
Same znane twarze.hahahahahha

Rodzic
Rodzic
3 lata temu

Zrobili zakładników z naszych dzieci. A to one są dla nas rodziców najważniejsze.Protestujcie sobie ,ale nie krzywdzcie dzieci.

Podwyżka TAK!
Podwyżka TAK!
3 lata temu

Tak dużo pracujecie a zdawalnosc egzaminów przez waszych podopiecznych nadal niska. Dlatego aby otrzymać podwyżkę, zmieńcie zasady swojej pracy. Likwidacja karty nauczyciela. 8h w pracy codziennie(4 przy tablicy, reszta zajęcia indywidualne, szkolenie i „administracja”), żadnej pracy w domu. Likwidacja urlopu na podratowanie zdrowia( to jakieś kuriozum). Ocena pracy na podstawie ogólnopolskich egzaminów(dotyczy również dyrektorów, wybieranych w politycznych konkursach). Na tej podstawie ustalanie poborów oraz premii i rozwiązywanie kontraktów z nauczycielami nie osiągającymi zakładanych wyników edukacyjnych. Wtedy możemy mówić o PODWYŻKACH i kierować je w sposób racjonalny i skuteczny.

Haha
Haha
3 lata temu

Uuu widzę, że nie podoba się mławskim krytykom sztuki omawiany utwór. Zapewne gdyby nauczyciele wykazali się większym smakiem, wybraliby któryś z utworów niejakiego Zenka (oczy czerwone czy jakoś tak) i wtedy wszyscy krytycy byliby zachwyceni a szkoła byłaby wzorem do naśladowania!

mlawianka
mlawianka
3 lata temu

Drodzy nauczyciele!!!Kto dzisiaj nie ma wykształcenia i studiów oprócz was?Panie i Panowie z biedronki tez maja wyksztalcenie -studia tak jak wy.Obrażanie ludzi pracujących w biedronce.

Pezetka
Pezetka
3 lata temu
Reply to  mlawianka

no i cudownie;)

Rodzic
Rodzic
3 lata temu

W dzisiejszej Polsce można przykleić polityczną łatę wszystkiemu, nawet grobowi Jezusa w kościele. Ja jednak wierzę, że nauczyciele oprócz własnego materialnego interesu walczą o lepszą przyszłość systemu edukacji bo to co się teraz porobiło po tych reformach jest jednym wielkim burdelem. Czy to wymyślili nauczyciele? Wymyśliło to ministerstwo i to ono jest prawdziwym wrogiem naszych dzieci.

Matka osmoklsisty
Matka osmoklsisty
3 lata temu
Reply to  Rodzic

Moje dziecko także przechodzi drogę przez nerwówkę. Razem pośmialiśmy się z tego filmiku ale komu on szkodzi tak naprawdę? Co oni mają robić podczas strajku? Siedzieć i patrzeć jeden na drugiego?

Outsider
Outsider
3 lata temu
Reply to  Rodzic

Nauczycielstwo to misja i pasja. Nie można tego spieniężać, wstyd

Misja?
Misja?
3 lata temu
Reply to  Outsider

Nauczyciele tez mają rodziny i potrzeby. Zakupy, naprawy, remonty, wyjazdy. To co każdy normalny obywatel. W sklepie czy w warsztacie misją i pasją nie zapłacę. Zupy z nich nie ugotuję. Nie znają tez w mięsnym takiej waluty.

The end
The end
3 lata temu
Reply to  Outsider

Ksiądz też ma misję i nie bierze kasy co?

Haha
Haha
3 lata temu
Reply to  The end

On operuje walutą bóg zapłać haha! Ale tak poważnie, nie bierze kasy? Pokaz który taki.

Tiki
Tiki
3 lata temu
Reply to  Outsider

Podobno pójście na księdza to powołanie, więc nie rozumiem czemu tak kasują za udzielanie sakramentów!

Tak jest
Tak jest
3 lata temu

To jest protest w dobrej wierze w gruncie rzeczy. Zobaczcie do czego doprowadziła reforma edukacji! Trzecioklasiści z gimnazjów i ósmoklasisci z podstawówek idą NA RAZ do szkoły średniej. Myślicie że wszyscy dostaną się tam gdzie chcą? Powodzenia życzę. Rodzice i uczniowie żyją w nerwach od jakiegoś czasu, materiał który normalnie powinien być rozłożony na 3 lata musieli przerobić w 2 lata, rekrutacja do szkół średnich na dziko bo dwa razy tyle uczniów startuje do szkół średnich, a to jeszcze nie koniec zmartwień. Dwie zmiany w szkołach średnich z powodu tych dwóch roczników to pewne. Czy ktoś chciałby żeby dziecko zaczynało lekcje o 13 a kończyło o 19 lub 20? W Mławie to tez jest możliwe a w większych miastach nawet TRZY zmiany lub lekcje w sobotę. Ponadto jeszcze sporo innych bezsensownych zmian utrudniających życie uczniom, rodzicom, nauczycielom, dyrektorom i jak się okazało samemu MEN. W każdej innej w miarę normalnej firmie wraz ze wzrostem stresu i ilości obowiązków dostaje się podwyżkę prawda? Czy dziwić może zatem postawa nauczycieli? Nie mówcie że dostali podwyżkę już w tym roku bo te sto złotych wystarczy na jedne zakupy w markecie przy dzisiejszych cenach…

mwa
mwa
3 lata temu
Reply to  Tak jest

Wprowadzali gimnazja nauczyciele strajkowali. Likwidowali gimnazja nauczyciele strajkowali. Nowe matury nauczyciele strajkują. Stare matury nauczyciele strajkują. Kowalski trochę więcej zaczął zarabiać nauczyciele strajkują. Poza latami 2013-2016 co roku dostawali podwyżki to i tak strajkowali. Cytując pewną reklamę : „kanapę wymienić jak taka kłótliwa” 🙂

Jak to naprawdę jest
Jak to naprawdę jest
3 lata temu

Masz po części rację ale nieistotne kto zamroził wtedy płace. Wtedy one aż tak mocno nie odstawały od innych w obliczu rozwoju gospodarczego państwa. Chodzi o to że od tamtej pory pomimo całkiem niezle prosperującej gospodarki, przy wielu niepotrzebnych inwestycjach i później rozdawnictwu rzadu, płace pozostały praktycznie na tym samym poziomie, z kilkoma symbolicznymi przypadkami waloryzacji bo już zwyczajnie było im wstyd.
Prawda jest taka, że rządzącym nie zależy na wykształconym społeczeństwie. Przeciwnie, lepiej żeby samodzielnie nie myślało, co znalazło odzwierciedlenie w treściach podstawy programowej i robieniu nauczycielom mocno pod górkę. Przeciwko temu tez jest ten cały protest!
Jeśli ten wpis będzie minusowany to dowiedzie to tylko zawiści wobec tej grupy zawodowej i chęci zdyskredytowania racji o które walczy.

oSa
oSa
3 lata temu

Taką argumentacją jestem naprawdę zdziwiony. Proszę pokazać mi choćby jedno konkretne hasło strajkujących i ZNP dotyczące np. podstaw programowych i jakiegoś „robienia pod górkę” nauczycielom. Chcecie 1000 zł podwyżki i tyle, nawet nie dając nic od siebie w zamian. Prosperująca gospodarka, złe inwestycje to z tego powodu wszyscy moglibyśmy strajkować, tyle że pieniędzy dla budżetówki nie wypracowuje budżetówka. Więc jak to jest naprawdę?

Jak to naprawdę jest
Jak to naprawdę jest
3 lata temu
Reply to  oSa

Mylisz się. Ten strajk ma bodajże 5 czy 6 postulatów. Podwyżka jest jednym z kilku. Bałagan zaczął się gdy zaczęli likwidować gimnazja, to nie sensacja ostatnich miesięcy.

Kolos
Kolos
3 lata temu

Tak, tylko podwyżka automatycznie zakończy strajk nawet jak pozostałe postulaty nie zostaną spełnione. Kasa misiu kasa.

oSa
oSa
3 lata temu

Jeśli się mylę, to oświeć mnie, bo pewnie jesteś nauczycielem. Proszę o wskazanie źródła – oficjalne pismo, stanowisko, czy bodaj zdjęcie transparentu z tymi 5 czy 6 postulatami. Zajrzałem na stronę ZNP jeszcze raz – jest tylko jeden – podwyżka. I do niej jest dorobiona ideologia, że ponieważ nie chcą wam dać tego tysiąca, to nauczycieli nie szanują, lekceważą, wyżej cenią niż krowy itp. itd. Bałagan z reformą oświaty, to rzeczywiście nie sensacja ostatnich miesięcy, ale czemu nie strajkowaliście wtedy? Przynajmniej byłoby wiadomo, że chodzi wam o dobry system edukacji, a nie tylko o kasę. Wiem, że może to przykre (zwłaszcza dla solidnych nauczycieli) co piszę, ale tak widzą to ludzie spoza nauczycielskiego kręgu

Tak jest
Tak jest
3 lata temu
Reply to  oSa

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Strajk-nauczycieli-2019-postulaty.-Jakie-sa-postulaty-ZNP-Jakie-byly-propozycje-rzadu

Proszę, pierwsza z brzegu informacja, chociaż też niepełna. Owszem, dwa lata temu były kilka razy protesty w Warszawie, nauczyciele z Mławy licznie w nich uczestniczyli. Był też strajk, który wyglądał dokładnie tak jak ten obecny z tą różnicą, że trwał jeden dzień. Wtedy media nie bardzo to nagłaśniały więc możliwe że ludzie o tym nie wiedzą. Protestowano przeciwko likwidacji gimnazjów i tragicznej w skutkach reformie.

oSa
oSa
3 lata temu
Reply to  Tak jest

Pierwszy z brzegu argument mnie nie przekonał. Pomijam już to, że przesłany link to przekaz medialny a nie oficjalna strona ZNP. Z pięciu zamieszczonych tam postulatów -podwyżka 1000 na 1 miejscu a dalej – więcej pieniędzy na oświatę i ścieżka awansu to również żądania płacowe. Odwołanie Zalewskiej to polityczne, a jedynie zmiana sposobu oceny nauczycieli można uznać za postulat organizacyjny, ale też dotyczący nauczycieli, a nie dobra dzieci. No chyba że dobro dzieci jest tożsame z wyższymi zarobkami nauczycieli. Nie ma ani słowa ani postulatu o podstawie programowej. Komu więc ten kit, że nie chodzi tylko o pieniądze – bo nie chcę już tu przypisywać wam inspiracji politycznych.

Outsider
Outsider
3 lata temu

wykształcenie nie zależy od pieniędzy, zależy od pasji

To ja
To ja
3 lata temu

Autor PLUS 500 wykazał się takim samym POziomem jak koncertujący nauczyciele.Nie mówię o wszystkich nauczycielach. Są nauczyciele wybitni, którym się nawet nie śni jakieś strajkowanie w czasie egzaminów młodych ludzi. Mają etos i misję kształcenia nowych pokoleń a na dziś naprawdę wszyscy (też miernoty) dostali od 2017 roku podwyżki 10% a od stycznia 16%… Czyżby to było mało, skoro od 2012 roku PO-PSL zamroziło płace nauczycielom. Dlaczego wtedy nie strajkowano? Retoryczne pytanie i pytanie raczej polityczne a nie merytoryczne.W dzisiejszych czasach ciężko jest nawet być” głupim”.Konkurencja jest zbyt duża!

My
My
3 lata temu
Reply to  To ja

Żeby uspokoić pracowników szkół, w styczniu 2017 r. minister rzuciła im waloryzację płac. Jej wysokość pokrywała się z inflacją (1,3 proc.), do kieszeni nauczycieli wpadło dodatkowe 20-29 zł.

W ciągu 2017 r. minister przyspieszyła też prace nad zmianami w statusie zawodowym nauczyciela. Skończył się fatalnie dla samych zainteresowanych. Zalewska wyrzuciła znaczną część dodatków socjalnych z Karty Nauczyciela.

Najbardziej dotkliwe było odebranie dodatku mieszkaniowego, który pobierała ponad 1/3 wszystkich nauczycieli (186 tys.).
Anna Zalewska wydłużyła też ścieżkę awansu zawodowego (z 10 do 15 lat), co oznacza, że nauczyciele później przeskakują progi uprawniające do wyższej pensji.

MEN nie ukrywał, że podwyżki zaplanowane na lata 2018-2020, w części zostaną sfinansowane właśnie z tych oszczędności poczynionych kosztem nauczycieli.
2016 r. – 0 proc.;
2017 r. – 1,3 proc. od stycznia (waloryzacja);
2018 r. – 5,35 proc. od kwietnia;
2019 r. – 5 proc. od stycznia;

Plus 500
Plus 500
3 lata temu

Fala krytyki zalała tę grupkę ludzi. Zobaczcie jak to głupie 500zl potrafi kupić opinię i wrogo nastawić te kilka osób które siedzi i pisze te wszystkie niepochlebne komentarze. Chyba nie macie co robić. Za takie drobniaki siedzieć po nocach – w to nie uwierzę. Ale to tylko Mława…

joanna
joanna
3 lata temu
Reply to  Plus 500

Pisiorom doskonale udało się podzielić Polaków.Konfliktują kolejne grupy zawodowe.wtedy łatwiej rządzić.

Rodzice
Rodzice
3 lata temu

popieraliśmy ten strajk ale widzimy ze to polityczne. Nauczyciele niech kazdy z was pomyśli czy naprawdę to ZNP ma rację.

Nauczający
Nauczający
3 lata temu

coś w tym jest rzeczywiście nauczyciele zastanówcie się nad tym czy to ZNP to realnie myśli.Bo to dużo kasy chce a skąd wziąć.

Juz nie strajkuję od wczoraj
Juz nie strajkuję od wczoraj
3 lata temu

Ale jak by rolnikom nie dali to przez rząd.bo czyja wina zawsze rządu. Ale by komuchom nauczycielskim {bo taka ich większość z tego wynika}szczęki opadły jak by rząd im dał co by zrobił Broniarz przecież nie o to mu chodzi aby nauczyciele dostali ale aby nie i aby mówić że rząd zły i rolnikom daje.Nauczyciele zastanówcie się kto wami kieruje i was podburza.

Sandert
Sandert
3 lata temu

Najgorsza jest zazdrość ze rolnik dostanie a Ja nie. zabrać rolnikom unijne dać nauczycielom za strajk. Ale jaja ale to też od rolnkow te jajka.

Prawdziwy rolnik
Prawdziwy rolnik
3 lata temu
Reply to  Sandert

Raczej te jajka to z wielkich ferm z którymi nie dawno walczyliście, to Ci rolnicy – od tych ferm otrzymują najwięcej różnego rodzaju darowizn ( dotacji, zwolnień) czy to państwowych czy unijnych. Wśród rolników, też są prawdziwi i wydzierżawiający , nic nie robiąc dostają dotacje.

Tata
Tata
3 lata temu

Czy wy nauczyciele czytacie i słuchacie ze zrozumieniem. Ludzie to z unijnych rolnicy dostaną i b. dobrze. Czego wy dzieci uczycie. Ja podejrzewam ze to z ZNP dali im prykaz aby te krówki nosili a nie wiedzą dlaczego. Ale jak P. Broniarz karze to trzeba. Słuchajcie [wymoderowano] i komuche to na pewno na dobre wam to wyjdzie. Ale on z pewnością dostanie duużą premię za to że udało się strajk zorganizować.

Tata
Tata
3 lata temu
Reply to  Tata

Jak będziecie uczyli ze rolnik to ma nie dostać pe pe jesteście jesli juz to wszyscy niech dostana a nie ja tak inni nie. A wiekszośc z was to pewnie ze wsi pochodzi .

joanna
joanna
3 lata temu
Reply to  Tata

Jest nauczanie domowe,skorzystaj z tej możliwości.

Sandert
Sandert
3 lata temu

Dziwna ta Rada Pedagogiczna A przyjrzyjcie się i potwierdzcie

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Nie daj Boze zebyscie dzieci po strajku poganiali zeby to one byly palowane i potepiane i minus 10 minus 50 to co robicie to parazka dla panstwa manipulatorow nie RZADU .Niewiarygodne ze daliście się tak zmanipulować SCHETYNIE.

Mama
Mama
3 lata temu

jak się przyjrzeć to widać tam znane twarze co to towar od rolników kupują { tych co to nie im ale nauczycielom powinni dać tylko nie doczytali ci nauczyciele ze to z uni. O rany czytanie i słuchanie ze zrozumieniem,}Wcale nie jestem za PISEm ale widzę ze to opozycja walczy a nie nauczyciele.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Buhahaha :))) tekst na poziomie przedszkolaka 😀 ale … nauczyciel studia ma….. nie tylko nauczyciel studia ma i nie zarabia tyle co nauczyciel pomijając przywileje…. kompromitacja

Paweł
Paweł
3 lata temu

I tacy ludzie uczą nasze dzieci. Darmozjadom nawet nie chciało się doczytać że pieniądze na te oburzajace ich krowy i świnie pochodzą ze środków unijnych i nie mogą byc wydane na nic innego poza rolnictwem. Pochwalcie sie lepiej pitami. Piszę o tym bowiem nie widziałem nauczycielskiego Pit-a z kwotą niższą niż 50000 rocznie. A były i takie sięgające 80000 – 90000. Dziękuję i pozdrawiam. Jeśli uważacie że kłamię to proszę bardzo… o opublikowanie zeznania rocznego.

Majeczka
Majeczka
3 lata temu
Reply to  Paweł

Pawle zgodzę się. Są nauczyciele którzy mają własne duże biznesy jak firmy transportowe czy szkoły językowe, jeżdżą droższymi autami, żyją w 500-metrowych domach a w szkole siedzą tylko po to żeby im ktoś ZUS opłacał. Takim wiadomo, że się żadna podwyżka nie należy bo zamiast uczyć siedzą i na lekcji załatwiają swoje sprawy firmowe jak przelewy, telefony, czy zakupy przez internet. A dzieci siedzą i patrzą. O jednej pani to już można legendy opowiadać a jej dyrektor nic a nic z tym nie robi. To jest sprawa dla kuratora oświaty.

platformersvQi
platformersvQi
3 lata temu

Powinni strajkowac caly dzirn i cala noc a nie tak jak moje sasiadki nauczycielki pierwsza strajkowala 4 godz lekcyjne a druga 3 a jednego dnia 2 sama sie z tego smiala. A rolnicy za te zniewage to tych krow i swin i wszystkiego bo wlasciwie wszystko mamy od rolnikow, nie powinni im dac a oni niech strajkuja dzien i noc .Bo juz nerwy mam na to widowisko.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Widzę że nauczyciele się zmobilizowali i chwalą się tu jak mogą, lajkują, wystawiają sobie laurki 😀 Moi drodzy. Nic wam już nie pomoże. Całe miasto się śmieje.

Mąciwoda
Mąciwoda
3 lata temu

W kamasze ich, bumelantów!

ciekawy
ciekawy
3 lata temu

Z zona zastanawiamy sie gdzie zapisac nasze blizniaki i oby nie tam.

KUBA
KUBA
3 lata temu
Reply to  ciekawy

Ta szkoła jest już u nas skreślona.Śmieszni są jak te Sirotki wtedy w sejmie.Ale w Święta tez powinni strajkować tak jak ich przyjaciele Komuchy przecież jak ktoś nie wie to niech poczyta o ZNP.Czy pojadą na wycieczki sobie na majówkę ?Wrócą i znów strajk.

maria
maria
3 lata temu
Reply to  ciekawy

do katolika zapłacisz i będziesz mógł oceniać nauczycieli

ciekawy
ciekawy
3 lata temu

Co to za szkoly zpo 2 i 3 napiszcie

ciekawy
ciekawy
3 lata temu

Co to za szkoly Zpo2 i 3.Gdzie to tacy prymitywni

sasiadki
sasiadki
3 lata temu

Dobra reklama juz na naszej ul. wiemy gdzie dzieci nie zapisywac no super

Renata
Renata
3 lata temu

Drodzy pedagodzy, głupi człowiek zawsze będzie krytykował mądrych i inteligentnych. Takie życie… Macie poparcie wielu rodziców, byłych uczniów, znanych z tv osób i tym należy się cieszyć. A te tu negatywy są nic nie warte, bo piszą je niespełnieni życiowo nieudacznicy. Piosenka swietna, gratuluję inwencji twórczej.

Karol
Karol
3 lata temu
Reply to  Renata

O) nie walczycie o podwyżki tylko politykujecie wstyd

Katarzyna
Katarzyna
3 lata temu

Moze i za malo zarabiaja ale to co wysluchalam to beznadzieja to przeciez opozycja a ja myslslam ze oni tak prawdziwie strajkuja i popieralam.Zabieram dzieci z tej placowki od wrzesnia.

Jaaa
Jaaa
3 lata temu

Brawo, super pomysł

Karola
Karola
3 lata temu

Ludzie mowie do nauczycieli czy wy poglupieliscie.Prosze nie osmieszajcie sie .Niech mi ktos napisze bo mam male dzieci ktore nie chodza jeszcze do szkoly i nie wiem co to za szkola to ZPO 2a tam przypadkiem nie zapisać.O rany ale obciach jak oni die nie wstydza jak wvSejmie wtedy te Siroty.o rany.

Matka
Matka
3 lata temu
Reply to  Karola

Jak przyjdzie już czas na te dzieci to może wcale nie być takiego wyboru co do szkoły. Popatrz dziś na przedszkola. To właśnie na wólce tworzony jest jeden dodatkowy oddział ratujący sytuacje w mieście bo ludzie nie mają gdzie dzieci zapisać. Nie zapiszesz dziecka bo nauczyciele piosenkę nagrali? Proszę cię…

Mama
Mama
3 lata temu
Reply to  Matka

Nie bo piosenkę nagrali tylko są beznadziejni w tym swoim zachowaniu i to nie tylko moje zdanie ale wielu rodziców.Moje dzieci lada moment do szkoły pójdą. Na pewno znajdą taką w której będą się uczyć powtarzam UCZYĆ.Ktoś napisał ze to była 4 na Wólce rodzice już wiecie??

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Chyba w glowach im sie pomieszalo z nierobstwa

Powiem Wam jak to jest...
Powiem Wam jak to jest...
3 lata temu

Takie klasyki literatury jak Syzyfowe prace czy Siłaczka jednak nadal aktualne. Gdyby nieświadomi, rozpieszczający swoje dzieci rodzice mieli jakiekolwiek pojęcie jak one później w szkole manifestują swoje potrzeby (wszystko od reki, natychmiast tu i teraz), gdyby spóbowali raz czy dwa opanować grupę rozespanych i w większości obojętnych na to co się dookoła dzieje osobników, stanęli przed dylematem obiektywnej oceny każdego z nich za wypełnianie różnych wymagań, to poznaliby smak tego trudu. Jeszcze dziś pewne instytucje działają na zasadach z komuny, gdzie petent jest na łasce lub niełasce pani z okienka, od której humoru wszystko zależy. Wspomnijcie roszczeniowego, wiecznie niezadowolonego klienta i emocje związane z jego ‚obsługą’, potem pomnóżcie to x20 lub x30 i wyobraźcie sobie to na codzień. Taka namiastka pracy nauczyciela. Nie narzekamy na takie warunki, uczymy się być na to odporni, większości się to udaje. Człowiek po prostu chciałby tylko być za to poświęcenie trochę bardziej i trochę częściej doceniany. Pozdrawiam wszystkich Syzyfów i wszystkie Siłaczki!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Żeby być docenianym to trzeba najpierw pokazać że ma się rozum. Ten „występ” przekreślił wasze marzenia o szacunku społeczeństwa.

Calabrassi
Calabrassi
3 lata temu

https://www.youtube.com/watch?v=FcxbDEa2m3U ta niedola mławskich nauczycieli

Eryk
Eryk
3 lata temu

Brawo Nauczyciele, brawo elita

racja
racja
3 lata temu

Szkoły w całym kraju takie rzeczy nagrywają to i oni nagrali, o co ta sensacja…

Ewka
Ewka
3 lata temu

Tam na dole ktoś napisał że nauczyciele kształtują uczniów ja sądzę ze jest to mała grupa nauczycieli którzy kształtują kiedyś było inaczej A dziś nauczyciel potrafi wyzwac uczna od DEBILI GUWNIARZY to jest nauczyciel Albo KRZYCZA I zaraz Ci postawie minus 50 LUDZIE GDZIE WASZA ETYKA I KULTURA KARAĆ MINUSOWE PN. w 7 jako jedynej szkole nie ma nagród uczniowie nie są motywowani do pn.dodatnich tylko za głupoty BO CI WPISZĘ MINUSIWE BO ZARAZ BĘDZIESZ MIEĆ MINUS 10 CHOREE to trzeba poruszyć…j

Aga
Aga
3 lata temu

Popis – masakra. Negatywny przykład dla młodego pokolenia. Szacunek dla nauczycieli niestrajkujących. Można walczyć ale nie kosztem dzieci i w sposób poniżający innych. Żadna praca nie hańbi, kasjerce też się należy szacunek. A wykształcenie ma jeden z nas i niejednokrotnie nawet lepsze.

Tom
Tom
3 lata temu
Reply to  Aga

Zły przykład? Młodzi powinni wiedziec jak walczyć o swoje zamiast dac sie tłamsić.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Tom

Czy o swoje walczy się głupotą ? No to gratuluję. Oczywiście jeszcze uczyć tego dzieci.

max
max
3 lata temu

też popieram

Obywatel
Obywatel
3 lata temu

Niech dadzą im ta podwyżkę i czas pracy taki jak inni miesięczny wakacje też do roboty nawet liście grabic czy rowy sprzątać kto ma lepiej jak te hieny szkolne

Obserwator z ramienia słusznego
Obserwator z ramienia słusznego
3 lata temu

A ta dyrekcja to tez jest temat rzeka….

abecadło
abecadło
3 lata temu

brawo Nauczyciele

mława
mława
3 lata temu

ale jaja
do biedronki precz! a co, te dziewczyny ktore pracuja w biedronce są gorsze czy co?
wpadliscie w bledne koło..

Mlawa
Mlawa
3 lata temu

Ojej jacy zdolni no super naprawdę uważałem że nauczyciele są mądrzejsi nie pasują wam zarobki zmieńcie pracę tylko kto ma takie przywileje że pracuje po 4-5 godzin dziennie wszystkie weekendy wolne nie wspominając o wakacjach i świętach dodatkowo korepetycje bez podatku. Dobrze ze wam za ten strajk nie płacą 3/4 bierze 500+ ale się nie przyzna lepiej na innych mówić że biorą. Strajkujcie az was d…y zabola

Anabella
Anabella
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Nie znasz realiów tego zawodu to sie nie wypowiadaj.

krówka
krówka
3 lata temu

a mnie się podoba, tylko o co chodzi z tymi krówkami?

Calabrassi
Calabrassi
3 lata temu
Reply to  krówka

właśnie, podoba się najbardziej tym zdezorientowanym i nieco opóźnionym

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  krówka

Krówko więcej czytajmy, uczmy się – byle nie u tych „pedagogów” a będziesz wiedzieć o co chodzi z krówkami. Ta ekipa niby nauczycieli – też nie wie o co chodzi – a krówki trzyma bo myśli że wie 😀 Wstyd dla Mławy że ma takich” rozgarniętych” nauczycieli.

Calabrassi
Calabrassi
3 lata temu

Żenujący spektakl uwiedzionych przez Zbrodniarza zagubionych istot, którym się wydaje, że pozjadały wszystkie rozumy.

Kazik
Kazik
3 lata temu

Jak sie nie podoba to na kase do marketu.

To ja
To ja
3 lata temu

Nic tylko próba generalna do przegladu piosenki prostaczej.

Kazik
Kazik
3 lata temu

W d…. Im sie poprzewracalo

kalinka
kalinka
3 lata temu
Reply to  Kazik

Tobie najbardziej.

145
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x