Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze!


Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wychodzą dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. W końcówce ubiegłego roku na terenie naszego powiatu takich zdarzeń było kilka, ale już w powiecie płońskim przedwczoraj, tylko w ciągu jednego dnia odnotowano cztery takie przypadki.


W naszym powiecie do takich zdarzeń najczęściej dochodziło na krajowej „siódemce” w okolicach Strzegowa, ale też w okolicach innych większych kompleksów leśnych np. na terenie gminy Lipowiec Kościelny czy Szydłowo. Sarny często można napotkać w kompleksie leśny za Konopkami na drodze wojewódzkiej 615. Z kolei płońska policja informuje o zdarzeniach na krajowej 10-ce i 62-ce i na trasie nr 50.

Przypominamy:

Gdy dostrzeżemy zwierze na drodze lub w jej pobliżu przede wszystkim należy zwolnić i  uważnie obserwować jej otoczenie. Często zwierzęta takie jak sarny nie przemieszczają się samotnie. Odczekajmy, aby „nieproszony gość” sam przemieścił się na drugą stronę drogi lub w głąb lasu. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła.

Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy wezwać policję. Czasem udaje się uratować jeszcze zwierzę. Należy jednak cały czas pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zachować ostrożność.

Kierowcy powinni pamiętać również by nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b) Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.

źródło: KPP Płońsk
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wojt
wojt
2 lata temu

postawić znak i co? to jest bezpieczeństwo na drodze ,zlikwidować dojazd do Strzegowa, Szydłowa ,zrobić zasieki to może będzie bezpiecznie ,myśliwym zabrać bron i zakaz odstrzalu dzikich zwierzat ,a na koniec jazda tylko na rowerach , Polska to nie kraj to stan umysłu pozdrawiam wojt gminy Strzegowo 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x