Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kwiaty, znicze i zaduma pod Dębem Smoleńskim


10 kwietnia Mława jak co roku, uczciła pamięć 96 rodaków, którzy zginęli dziewięć lat temu w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Zginęli wówczas Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga samolotu.


Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy. Jej dopełnieniem było złożenie kwiatów przy tablicy i Dębie Pamięci na Starym Rynku. W okolicznościowym wystąpieniu skierowanym do zgromadzonych burmistrz Sławomir Kowalewski przywołał wspomnienia towarzyszące przeżywaniu tej tragedii w tamtym czasie.  Po czym władze samorządowe, przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość, przedstawiciele organizacji społecznych i kombatanckich zapalili znicze i złożyli kwiaty.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
cycu
cycu
2 lata temu

Ciekawe ile z tych Państwa nadal wierzy w zamach i w rewelacje Antoniego.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x