Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

IX Mławskie Targi Pracy zakończone


IX Mławskie Targi Pracy za nami. Na zainteresowanych, z różnymi ofertami dotyczącymi zatrudnienia lub poniesienia kwalifikacji czekały 93 stoiska, w tym ponad 70 stoisk pracodawców. Jak mówi Witold Żerański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie – na potencjalnych pracowników czekało około tysiąca ofert pracy pracodawców.


To już dziewiąta edycja Mławskich Targów Pracy. W zamyśle organizatorów – Powiatowego Urzędu Pracy, powiatu i miasta –  to forma przybliżenia pracodawców i potencjalnych pracowników, pozwalająca na bezpośredni i niestresujący kontakt obu stron. Zainteresowani mogli bezpośrednio zapoznać się z ofertami pracy i pytać o szczegółowe warunki przedstawicieli firm, ale również zasięgnąć informacji o ofertach pracy poza naszym powiatem, a także uzyskać porady różnych instytucji, jak administracji skarbowej, ZUS,  Państwowej Inspekcji Pracy czy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

W powiecie mławskim na koniec marca br. zarejestrowanych w urzędzie pracy było 1941 osób. Prawie 900 z nich mieszka w Mławie.Urząd pracy otrzymuje sygnały, że  część osób nie ma możliwości podjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin i poszukuje zatrudnienia na takich warunkach.  Dotyczy to np. matek z dziećmi. Innym problemem zwłaszcza dla mieszkańców powiatu jest dojazd do pracy. Być może w najbliższym czasie te problemy uda się rozwiązać.

– Mamy już pracodawców, którzy chcą zatrudniać np. na pół etatu, lub na kilka godzin dziennie. Takie działania ze strony pracodawców już zaczynają się pojawiać.  W sprawie dojazdów będziemy składać wnioski i zapewne uda się uzyskać środki na dopłaty do dojazdów dla osób biernych zawodowo – informuje dyrektor Żerański.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miki
miki
2 lata temu

plotka głosi że ktoś kiedyś znalazł tam pracę

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  miki

MŁAWSKI KABARET– i głowni [email protected]

every
every
2 lata temu

Tak, na zdjęciu 13, 15 i kilku innych cała plejada gwiazd…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x