Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strajk nauczycieli trwa. Egzaminy gimnazjalne odbędą się jednak planowo


Fot. ilustracyjne


Pomimo trwającego w szkołach strajku, egzaminy gimnazjalne rozpoczną się w wyznaczonym terminie, czyli w dniach 10, 11 i 12 kwietnia br. Egzamin gimnazjalny w roku 2019 odbędzie się po raz ostatni. Jest to ostatni rocznik uczniów, którzy kończą gimnazja zlikwidowane w trakcie reformy oświaty.

– Egzaminy odbędą się planowo. Warunkiem ukończenia gimnazjum jest podejście do egzaminu i uzyskanie pozytywnego wyniku. Nauczyciele postępują bardzo odpowiedzialnie i część z nich zawiesi na ten czas strajk. Pozostali kontynuują protest, tak jednak by nie narażać uczniów. Rodzice są powiadomieni, że egzaminy odbywają się w terminie – informuje Romana Olszewska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 (wcześniej Gimnazjum nr 1).

Podobnie sytuacja wygląda w drugiej publicznej szkole w Mławie – w dawnym Gimnazjum nr 2, a obecnie Szkole Podstawowej nr 3.

-Zarówno egzaminy gimnazjalne jak i egzaminy ósmoklasistów odbędą się planowo. Cześć nauczycieli nie strajkuje – informuje dyrektor Jarosław Jabłonowski.

Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum składa się z trzech części: ‎

  1. humanistycznej – z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
  2. matematyczno-przyrodniczej – z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
  3. z języka obcego nowożytnego.‎

Egzamin ma formę pisemną. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, toteż ‎egzaminu nie można nie zdać.‎

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
2 lata temu

Oglądam komentarze na nasza Mława i tutaj u są identyczne czyli widzę że ktoś celowo robi tutaj nagonkę hejtu

Luśka
Luśka
2 lata temu

ZNP rozważa okupację sal przez nauczycieli, by nie dopuścić do egzaminów, podał jeden z tygodników. I dalej .. to ich moralny koniec. Nic dodać, nic ująć.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Luśka

Który tygodnik? – Sieci?

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Luśka

Pisowski tygodnik… i Ty im wierzysz? jeszcze im wierzysz? we wszystkie ich kłamstwa? w zamach też wierzysz? Oj, Luśka, Luśka… obudź się i nie daj się mamić. Kupili Cię pewnie 500+, no cóż dałaś się tanio sprzedać…

myślący
myślący
2 lata temu
Reply to  Luśka

I to jest przykład człowieka, który wierzy w pisowską propagandę.Wstyd. Proszę się obudzić i nie wierzyć we wszystko, co podaje tvpis.

kot
kot
2 lata temu

No, to jeszcze tylko zorganizować egzamin 8- klasisty , potem ferie świąteczne- strajk sam się zawiesi, a potem weekend majowy- też wolne dni bez strajku, i co dalej??? To długie przerwy od lekcji i od strajku, wszyscy będą wymęczeni, i jedna strona i druga….. Powinienem podpisać ” wredny” .

Popieram Strajk Nauczycieli
Popieram Strajk Nauczycieli
2 lata temu

Gdzie schowała się ministra Zalewska, odpowiedzialna za zdublowane roczniki w szkołach, brak gwarancji do konstytucyjnego prawa do nauki, za to, że dziś w 75% szkół nie odbyły się lekcje?
Usta pełne frazesów, 500+ na krowę i tucznika, a na nasze dzieci skąpią pieniędzy!

Chciałabym, żeby ludzie, którym powierzam opiekę nad dziećmi, byli godnie wynagradzani. Bez tego nie ma dobrej edukacji. PiS tego nie rozumie – udaje, że tego nie ma.

Jak był protest osób niepełnosprawnych – zasłonili ich kotarami, zamknęli dostęp do łazienki i nasłali Straż Marszałkowską. Z nauczycielami – naszymi sąsiadami, rodziną, znajomymi – to się nie uda!

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu

Cieszy mnie odpowiedzialność nauczycieli, którzy próbują działać POMIMO skandalicznej arogancji rządzących. PiS wam nie przeszkodzi!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x