Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W dwa dni siedemnaście medali. Płetwal w Giżycku


W następny weekend odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy pływackiej, której patronem jest burmistrz Mławy. Reprezentanci Płetwala będą chcieli wypaść jak najlepiej na swoim obiekcie.  Występy na dwudniowej imprezy w Giżycku pokazały, że znajdują się w dobrej formie.


Do rywalizacji o puchar burmistrza pięknego miasta na Mazurach przystąpili przedstawiciele aż 29 klubów.  Nie tylko z terenu Polski – swoich zawodników przysłały  dwie ekipy z Litwy. Jedna z nich odegrała nawet ważną rolę w batalii. Alyatus RSC uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji medalowej. Ustąpił pola jedynie Wodnikowi Katowice i BUKS-owi Warszawa.

Swojego występu nasza czternastoosobowa ekipa nie musi się wstydzić. Podopieczni Michała Chlastosza i Roberta Wieczorka wywalczyli aż siedemnaście medali. Multimedalistami zostali Jakub Czupryn, Jakub Prósiński oraz Kalina Ossowska. Pierwszy wywalczył trzy złote krążki, jego imiennik do dwóch złotych dołożył brąz, a młoda pływaczka przedarła się dwukrotnie na najwyższy stopień podium.

Nie zabrakło także pojedynczych sukcesów. Po złoto sięgnęły Zuzanna Kaczmarczyk i Lena Dąbrowska, srebro wywalczyła Natalia Mrozińska. Natomiast brązowe krążki zawisły na szyjach Tomasza Murawskiego, Szymona Lengi, Adriana Kaliszewskiego, Sylwii Rząp, Natalii Zaborowskiej i Zuzanny Szynkiewicz.

W zestawieniu drużynowym Płetwal uplasował się na ósmej pozycji.

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x